Skocz do zawartości


RODO w HAKP

mówiliście o słabej powłoce i jest! korozja welcome to :k


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:35, 29.01.2010

Parę dni temu przy "oględzinach" zobaczyłem, że mam przy atrapie dwa punkciki wielkości główki od szpiki, które już zdążyły złapać piękny, rdzawy kolor...


Najprawdopodobniej to od odprysków (miejsce i brak "bąbli), ale do cho...ry jasnej - dlaczego w nie bitym autku są już korodujące kropki? :k
  • 0

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:39, 29.01.2010

normalka, niezabezpieczony odprysk do blachy = korozja
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:28, 29.01.2010

eee normalka...wcale nie - albo baardzo pechowy odprysk (do gołej), albo słabo zabezpieczone autko :shock:
  • 0

#4 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:01, 30.01.2010

Codziennie oglądam kilka takich przypadków. Tak jak napisał Seth- Niezabezpieczony odprysk= korozja.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:57, 22.02.2010

Witam,
Mam VII Kombi i po zmyciu zimowego brudnu zauważyłem 3 małe punkciki pod uszczelką tylnej szyby - niestety jest to rdza!
Ciężko mo powiedzieć dlaczego akurat tam, bo samochód "niebity" no i miejsce wystąpienia nie wskazuje na tzw. odprysk kamyka z drogi.
Nie wiem co zrobić - jestem przed wizytą u lakiernika, ale nie wiem czy da się to jakoś zabezpieczyć.
A miałem kupić V 70...
A Ty AndrzejS jak załatwiłeś problem?
Pozdro
De Cook
  • 0

#6 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:51, 22.02.2010

Może ktoś szybę wstawiał i nie zabezpieczył? Często to jest przyczyną korozji wokół szyb.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:49, 23.02.2010

Szyba jest "by Honda", czyli raczej nie, choć Hani nie mam od nowośći.
Może lakiernik coś podpowie żeby nie postępowało.
  • 0

#8 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:31, 23.02.2010

żeby nie postępowało.


Żeby nie postępowało to żadne brunoxy czy inne hammerite'y. Zedrzeć do gołej blachy, podkład i farba i jeżeli nie było wżerów to jest bardzo duża szansa że nie wróci.
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:31, 23.02.2010

Tak mi się właśnie wydawało. Będę robił to z bólem serca...
Dzięki
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:05, 26.02.2010

DeCook jeszcze nic w tej sprawie nie zrobiłem. Mam plany, żeby zrobić porządek na wiosnę z tymi miejscami, tzn. dokładnie to, co napisał Trigger, ale rąkami kogoś, kto się na tym zna :-D

szkoda, że w tak młodym autku występują problemy z korozją, nawet tak minimalną.

pzdr.
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:20, 04.03.2010

Mam ten sam problem co Wy. NA masce nad atrapa pojawily sie punkciki korozji. Nie zostaje chyba nic innego jak gruntowne malowanie maski bo nie da sie chyba tego w inny sposob usunac.
  • 0

#12 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:20, 04.03.2010

Mam ten sam problem

też mam

inny sposob usunac

ja zamowiłem lakier zaprawkowy, z malowaniem maski to może być różnie, problemy z odcieniami no i koszty. Jestem bardzo ciekawy czy beda sie rzucac w oczy poprawki. Ktoś już próbowal poprawiac odpryski fabrycznym lakierem? Daje to jakies efekty?
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#13 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:26, 04.03.2010

Ktoś już próbowal poprawiac odpryski fabrycznym lakierem? Daje to jakies efekty?


Jeżeli jest to tylko powierzchowne zardzewienie to zdrapujesz i zamalowujesz - to opcja dla luzaków.
Druga opcja to postawienie kropelki brunoxa i potem lakier zaprawkowy.
Trzecia opcja to zdarcie rdzy, podkład i lakier. Mam trzy takie kropeczki i w sobotę biorę się za nie.
Niestety sól tak działa i kto nie ma ten jest szczęściarz. Staram się nie jechać blisko za innymi samochodami a tym bardziej ciężarowymi ale czasem się nie da.
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:56, 05.03.2010

Jestem po wizycie u lakiernika. Z rozmowy z nim wniosek jeden. By wszystko nadal wyglądało ładnie poleca malowanie całej maski, choć sam ze zdziwieniem mówi iż tak młode auto nie powinno jeszcze "kwitnąć" i szkoda malować elementu gdy nie był on nawet draśnięty w wyniku kolizji czy wypadku. Jednak wszystkie inne rozwiązania nie dadzą efektu, tymbardziej przy lakierze jaki ja mam czyli night hawk black pearl. Jak powiedział mi zostaną plamy i ślady po zamalowaniu tylko i wyłącznie ognisk korozji i ich późniejszej polerce. To napewno ładnie wyglądać nie będzie. W miejscach gdzie jest to mało widoczne można coś takiego spróbować jednak maska jest duzą płaską powierzchnią gdzie takie domalowane "kropki" bedą znacznie rzucać się w oczy.
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:37, 05.03.2010

tak młode auto nie powinno jeszcze "kwitnąć"


wiek auta nie ma tu nic do tego, goła blacha zawsze "kwitnie", a te punkty powstają na skutek uszkodzenia lakieru przez kamyki, niestety skoro kwitnie to aż do blachy.
Niestety cienki ekolakier robi swoje.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq