Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zestaw głośno mówiący


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:38, 20.01.2010

Jak podłączyć zestaw głośnomówiący pod radio, tak że jak zadzwoni to wyłączy sie radio i słychać w głośniku samochodowym??
  • 0

#2 mihail

mihail
  • Forumowicz
  • 152 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2,2
  • Wersja:i-cdti
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:36, 21.01.2010

Nalepiej mieć radio z Bluetooth
  • 0

#3 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:44, 21.01.2010

Blaszka33, Jakie radio? Fabryczne? PSS? Inne?
  • 0
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#4 Iron

Iron
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Radom PL / Hove UK
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:18, 21.01.2010

Jak podłączyć zestaw głośnomówiący pod radio, tak że jak zadzwoni to wyłączy sie radio i słychać w głośniku samochodowym??


Ja mam zamontowany zestaw do Nokii z wejściem do N73, działa tak jak opisałeś, zanim zamontowałem xcarlink'a odtwarzałem sobie mp3 z telefonu :mrgreen: , a że ostatnio miałem okazje wyciągać radio i odpinać wszystkie kostki to widziałem, że są poprowadzone 4 luźne kabelki od zestawu i wsadzone do głównej kostki w radiu, ale w które miejsce w kostce to teraz Ci nie powiem, jakbyś napisał tego posta w zeszłą sobotę to bym wrzucił fotkę i po sprawie.
  • 0

#5 aplukasz

aplukasz
  • Forumowicz
  • 372 postów
  • Skąd:Mikołów
  • Silnik:3,0
  • Wersja:SR5
  • KM:201
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Double cab
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:21, 21.01.2010

jakbyś napisał tego posta w zeszłą sobotę to bym wrzucił fotkę i po sprawie.

no nie bądź taki :mrgreen: weź to rozmontuj jeszcze raz i cyknij tą fotkę a innym się momentalnie przyda :-P
  • 0

HA 93' CB3 F20A5 - BYŁA
HC 97' EJ9 D14A4 - BYŁA
HC 05' EU7 D14Z6 – BYŁA
HA 01' CH6 F18B2 - BYŁA
A3 06'/07' 8P- 2,0TDI – TERAZ TAK (chwilowo brak galerii)
HA 05' CL7 K20A6 - BYŁA
TH 12' N2 KUN26 1KD 3,0 - I NAJNOWSZA


#6 Iron

Iron
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Radom PL / Hove UK
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:29, 21.01.2010

Heh może będę niedługo wymieniał górny panel nad radiem (ten z wlotami, jak gdzieś okazyjnie kupie) to na bank cyknę parę fotek :-)
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:04, 24.01.2010

Radio jest fabryczne
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:43, 25.01.2010

Hmm.. no więc jest to szczerze mówiąc dla mnie baaardzo zastanawiające, bo oryginalne radio posiada złączkę główną audio 20-stykową niezależnie od tego jaka jest to wersja radia, która przedstawia się następująco: (patrząc na wciśniętą kostkę w radio)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Większość styków jest obsadzona jednakowo w każdej wersji fabrycznego radia, ale oczywiście są różnice, które rozpisze poniżej. A więc:
(1) wyłącznik radia
(2) +12v po kluczyku
(3) PLUS sterowania z kierownicy
(4) sygnał wejściowy alarmu
(5) PLUS prawy tylny głośnik (wersja 6cd i navi - wyjście na wzmacniacz)
(6) PLUS lewy tylny głośnik (wersja 6cd i navi - wyjście na wzmacniacz)
(7) PLUS prawy przedni głośnik + twitter (wersja 6cd i navi - wyjście na wzmacniacz)
(8) PLUS lewy przedni głośnik + twitter (wersja 6cd i navi - wyjście na wzmacniacz)
(9) +12v świateł postojowych
(10) +12v stałe
(11) MINUS sterowania z kierownicy
(12) tylko NAVI - moduł nawigacji (RG GND), w przeciwnym razie PUSTY
(13) tylko NAVI - moduł nawigacji (RG L+), w przeciwnym razie PUSTY
(14) tylko NAVI - moduł nawigacji (RG R+), w przeciwnym razie PUSTY
(15) MINUS prawy tylny głośnik (wersja 6cd i navi - wyjście na wzmacniacz)
(16) MINUS lewy tylny głośnik (wersja 6cd i navi - wyjście na wzmacniacz)
(17) MINUS prawy przedni głośnik + twitter (wersja 6cd i navi - wyjście na wzmacniacz)
(18) MINUS lewy przedni głośnik + twitter (wersja 6cd i navi - wyjście na wzmacniacz)
(19) regulacja podświetlenia deski rozdzielczej
(20) MASA główna

Zatem podłączenie zestawu głośnomówiącego bezpośrednio w tą kostkę w taki sposób, aby również odtwarzał dźwięk z zestawu jest praktycznie niemożliwe. Najbliżej rozwiązania byłoby podpięcie się pod złączkę zmieniarki, ale szczerze mówiąc nie próbowałem tego jeszcze rozpracowywać...
Natomiast jeśli chcemy skorzystać tylko z funkcji mute, czyli zestaw głośnomówiący, posiadający swój własny dodatkowy głośnik, który miałby tylko wyciszać oryginalne radio to jest to już prędzej do wykonania i właściwie mam 2 pomysły i będę je testował jak się nieco cieplej zrobi, bo zestawik już czeka do założenia.

Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych i można również założyć zestaw z pierwotnymi założeniami, czyli wyciszanie i dźwięk z głośników samochodowych, ale moim zdaniem metodą troche spartańską, a mianowicie poprzez zastosowanie przekaźników, które po podaniu masy, czyli impulsu z zestawu głośnomówiącego, będą rozłączać głośniki od radia i przełączać do systemu głośnomówiącego, jednakże z mojego punktu widzenia to rozwiązanie ma jedną poważną wadę - zbyt duża ingerencja w fabryczne okablowanie (rozcinanie). Osobiście jestem niestety przeciwnikiem rozcinania oryginalnego okablowania, bo nie ma nic gorszego kiedy w aucie coś nie działa i chcąc coś naprawić naszym oczom ukazuje się ogromna pajęczyna przewodów.
  • 0

#9 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:25, 25.01.2010

Ja mam zrobione tak, ze robi sie Mute, ale uzywany jest glosnik z zestawu. Mute u mnie nie polega na zmniejszeniu glosnosci czy wylaczniu radia/zatrzymaniu plyty/przelaczeniu na inne zrodlo. Poprostu dzwiek przestaje wydobywac sie z glosnikow. Niestety nie wiem jak to jest polaczone, bo sam tego nie robilem, a teraz slaba pora zeby wyciagac wszystko. Jak sie zrobi cieplo, a tu nie bedzie rozwiazania, to rozbebesze to i zobacze jak to jest podlaczone. Posiadam zestaw Bluetooth Nokia CK-7W

[ Dodano: 2010-01-25, 23:13 ]
Znalazlem takie cos
http://www.allegro.p..._producent.html

oraz ze bez dodania czegos takiego zrobic sie tego nie da
http://discussions.e...message.id=3585


Kwestia co siedzi w tym urzadzeniu, mysle, ze to przekaznik/przelacznik jest poprostu
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:24, 23.02.2010

Już podłączyłem.
  • 0

#11 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:37, 03.10.2010

no i udało się - dzwoni telefon i w tym momencie radio przestaje grać z przodu, za to z przednich głośników słychać czysto i wyraźnie sygnał telefonu i rozmówce :) Tył gra sobie po cichy żeby rozmowa i podróż była dalej przyjemna hehe

Co trzeba zrobić? Proste -wydaj 120zł na moduł "leniucha"
Czy potrafisz to zamontować sam? Jasne, wytarczy odpiąć wtyczke od radia (w wersji PSS od wzmacniacza) i podłączyć w to miejsce leniucha (to samo z wtyczkami przy zestwie głośnomówiącym). Producent wyposaża go we wtyczki do danego radia -zero lutowania, zero cięcia kabli po prostu wpinasz wtyczki.
Gdzie go kupić? -użytkownik commor na Allegro (KLIK do Allegro) lub wpisz w wyszukiwarce Allegro "leniuch Honda" i już możesz kupować :)

Kilka szczegółów:
-w wersji audio bez PSS leniucha wpinamy w radio. Wycisza on tylne głośniki a rozmowa prowadzona jest przez przednie.
-w wersji audio z PSS laniucha podłącza się pod wzmacniacz. Wycisza on głosniki wysokotonowe (te przy przedniej szybie), rozmowa prowadzona jest przez głośniki w przednich drzwiach, tylne głośniki i subwoofer działają dalej z radiem dająć cichy podkad muzyczny do rozmowy :)

Ja mam PSS i zestaw Nokii CK-7W i aż się boje o rachuki telefoniczne bo aż chce się teraz rozmawiać.
Nie ma porównania z głośnikiem Nokii który jest w zestawie głośnomówiącym.

Polecam wszystkim


Znalazlem takie cos
http://www.allegro.p..._producent.html
oraz ze bez dodania czegos takiego zrobic sie tego nie da
http://discussions.e...message.id=3585
Kwestia co siedzi w tym urzadzeniu, mysle, ze to przekaznik/przelacznik jest poprostu


To własnie leniuch :) i tak jak sądziłeś zbudowany jest na 4 przekaźnikach i w momencie rozmowy przekaźnik rozłącza obwód głośnika (wzmacniacz/radio - głośnik) i łączy obwód głośnika z wyjściem zestawu głośnomówiącego.
Zobacze może za jakiś czas pokusze się o małą przebudowe leniucha :)
  • 0

#12 HAWARD

HAWARD
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 20:13, 03.10.2010

Witam.
No kolego przekonałeś mnie :ok
Właśnie zakupiłem Leniucha u tego gościa o którym pisałeś i zestaw Nokia CK-7W.
Jak będę miał pytania to bedę pisał. Pozdrawiam :B

[ Dodano: 2010-10-03, 21:51 ]
boryskonin
Kolego weź podrzuć jakie masz radyjko.
Gość od leniucha pyta czy mam wzmacniacz osobno czy w radiu bo mam wersje Exlusive i on nie wie jak w tak jak się wyraził "wypasionej wersji" jest???? Mam radio z PSS nawigacją i zmieniarką na 6cd wbudowaną. pozdro
  • 0

#13 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:37, 03.10.2010

Masz osobno, tak jak boryskonin
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#14 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:21, 04.10.2010

jak napiszesz że masz z PSS to już będzie wiedziała że nowa wersja dla ciebie :) -wzmacniacz jest osobno
  • 0

#15 HAWARD

HAWARD
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 11:42, 04.10.2010

jak napiszesz że masz z PSS to już będzie wiedziała że nowa wersja dla ciebie :) -wzmacniacz jest osobno


Już załatwione. Gość robi takiego leniucha jak Tobie. Pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq