Skocz do zawartości


RODO w HAKP

wydech cl7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:11, 15.01.2010

Chciałbym zapytać czy układ wydechowy od Accorda z silnikiem 2.4 z 2 tłumikami spasuje do Accorda z silnikiem 2.0 i jeżeli tak to czy nie odbije się to na osiągach? Chodzi o rocznik od 2003 w góre? Pozdrawiam
  • 0

#2 aplukasz

aplukasz
  • Forumowicz
  • 372 postów
  • Skąd:Mikołów
  • Silnik:3,0
  • Wersja:SR5
  • KM:201
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Double cab
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:31, 15.01.2010

widziałem już takie accordy po przeróbkach, ale nie miałem okazji z nimi o typ podyskutować. No ale skoro ludzie to zakładają to musi się dać bez większych problemów.
  • 0

HA 93' CB3 F20A5 - BYŁA
HC 97' EJ9 D14A4 - BYŁA
HC 05' EU7 D14Z6 – BYŁA
HA 01' CH6 F18B2 - BYŁA
A3 06'/07' 8P- 2,0TDI – TERAZ TAK (chwilowo brak galerii)
HA 05' CL7 K20A6 - BYŁA
TH 12' N2 KUN26 1KD 3,0 - I NAJNOWSZA


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:22, 15.01.2010

Ja już kombinowałem z dwoma tłumikami zupełnie bez pojęcia ,za doradą kolegów założyłem strumienice naddzwiękową , kupiłem 2 pseudo mugeny podospawywałem rurki i tak to wyszło ze po 3 miesiącach wróciłem do stanu pierwotnego, ponieważ spaliny nie równo wychodziły itd. NIe chcę kolejny raz sp.......c sprawy , dlatego prosze o podpowiedz kogoś jeszcze kto sie zna. A za powyższą dzięki!
  • 0

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:26, 15.01.2010

Temat przerabiany proszę:
http://www.accordklu...ghlight=tumiki
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:44, 19.01.2010

Dzięki za info, pytanie na które nie znalazłem jeszcze odpowiedzi brzmi, jeżeli załoze układ wydechowy od sedana 2.4 do 2.0 to czy niebędzie rzadnych strat w mocy ,osiągach???????
  • 0

#6 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:18, 19.01.2010

Strat nie będziesz miał, nic się nie pogorszy.
Jeśli będziesz w to się bawił polecam zaopatrzyć się w oryginał od wersji 2.4. Odcinasz jakieś 20 cm przed miejscem w którym się rozdwaja. Wrzucasz, obspawujesz i hula na orginalnych uchwytach. Bez dodatkowych kombinacji itp. Na allegro widziałem niedawno taki zestawik za 450zł.
  • 0

#7 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:44, 18.07.2010

koledzy a powiedzcie mi moze jaki caly wydech zamontowac. chcialbym zeby byl troche bardziej sportowy, nie mam na mysli buczenia i jakiegos basu bo to mi sie nie podoba. ale wydech ktory jest teraz przypomina mi ten z silnikow 1.6:) chcialbym aby przy normalnych obrotach bylo spokojnie i cicho a przy wcisnieciu gazu w podloge i zamykaniu obrotomierza wydobywal sie fajny sportowy dzwiek silnika:) fajnie byloby gdyby byly 2 koncowki no i zeby poza samym dzwiekiem przybylo tez troche mocy:)
  • 0

#8 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:33, 18.07.2010

bez dwóch zdań z 2,4 będzie luźno i profi idealnie pod jakiś kolektor wtedy CAI no i najgorsze strojenie... może wypluje coś koło 170-175HP byłoby miło.
  • 0
F1

#9 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:48, 18.07.2010

wlasnie zastanawiam sie nad CAI tylko ze te tansze nie maja tego otworu na ta czarna kostke z kabelkami a te co maja kosztuja 1500:P wiec troche mi szkoda na to kasy. juz myslaem zeby narazie zamontowac stozek w obudowie karbonowej albo ewentualnie zostawic ta czarna rure i do niej podlaczyc power rure i wyprowadzic w nadkole filtr. tylko nie wiem czy mi go nie zaleje woda?

malin myslisz ze wydech z 2.4 zalatwi sprawe? no odetka na pewno ale czy doda cos mocy?

strojil juz ktos gdzies na slasku? mocy wystarczy te 170km:) wtedy byloby juz bardzo przyjemnie no i bezpiecznie dla calej reszty:)
  • 0

#10 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:09, 18.07.2010

sam wydech nic Ci nie da no może ze 1HP i 2Nm :mrgreen: liczy się kolektor bo on dławi spaliny. ja bym sugerował zostawić dolot w spokoju ew zmienić wkładkę na K&N i zmodyfikować początek dolotu do puszki z filtrem tzn doprowadzić do początku dolotu / puszki rurę do której pęd powietrza będzie wpadał... rurę można wyprowadzić gdzieś przy grilu ew przy zderzaku wtedy filtr wyższej przepuszczalności powietrza + dodatkowe powietrze wpadające rurą prosto do obudowy filtra da silnikowi więcej tlenu wystarczająco dużo dla lepszego kolektora i luźniejszego wydechu. przerabiałem taki dolot w 2 Nissanach i 1 Hondzie efekt zadowalający samochód nadal cichy i nie ryczy, a znacznie lepiej oddycha. W nissanach dało to 3-4HP więcej w stosunku do serii w Hondzie 3HP więcej. Cena przeróbki 10-20zł.
  • 0
F1

#11 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:30, 18.07.2010

wlasnie tez sie zastanawialem nad wkladka k&n ewentualnie simota bo konstrukcyjnie chyba to jest to samo. jednak wyprowadzenie filtra pod zderzak to na pewno duzo lepszy rezultat do tego dlugo rura w przypadku CAI poprawia znacznie dol a gore sila rzeczy i brakiem rezonatora tez. zastanawiam sie nad tym kolektorem i zmiana kata na jakis sportowy tylko czy komputer nie bedzie wyrzucal bledu? nie interesuja mnie jakies mody ktore daja 30% mocy, chcialbym miec troche mocniejsza serie:) wiec te 10-15km by mi spokojnie wystarczylo zeby byc szczesliwym oczywiscie jezeli nie wiaze sie to z kosztami rzedy 5k:) a polecacie jakis konkretny kolektor?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq