Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Żarówki niebieskie na przód .

VIII Żarówki niebieskie przód niebieskie żarówki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#31 Tomezzo

Tomezzo
  • Młodszy Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:53, 07.11.2015

A czemu rezygnujesz z hid?

witam tak jak pisałem mam 4300 hid i świecą naprawdę fajnie ale nie mam jeszcze spryskiwaczy lamp no i obawa o dowód .ale wszystko rozstrzygnie się dziś lub jutro bo mam już tungsramy +120 i na 100% trafią na długie a na mijania przymierze i zobaczymy .jak wyjdą mi zdjęcia to wrzucę :duch: .pozdrawiam 


  • 0

#32 rafisz

rafisz
  • Moderator
  • 1579 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 07:25, 08.11.2015

na drogowe te tungsramy +120 możesz wrzucać, tez je mam już chyba 3 lata, na tych światłach się nie jeździ dużo to i wytrzymują, przyznam szczerze że ciekawie świecą, mijania mam fabryczne hidy więc w przypadku żarówek do tych świateł nie pomogę


  • 0

#33 ucan

ucan
  • Forumowicz
  • 294 postów
  • Skąd:Ostrowiec Św.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S, 30-Jahre
  • KM:ok
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:34, 08.11.2015

W porównaniu do zwykłych żarówek H1 sporo, w porównaniu do ksenonów, czy HIDów, pewnie mało (chociaż nie mam bezpośredniego porównania)...
 

Chyba Ci się Statom przejęzyczyło się ,  między H1 a OEM xen to będzie kolos różnica , wiem to bo trochę wojowałem ze swoimi i w końcu mam kseny OEM u siebie a H1 jakiekolwiek byście nie włożyli to będzie minimalna różnica w jakości oświetlenia oraz ewentualnie w kolorze/efekcie światła, z reguły im bardziej żarówka H1 świeci na efekt a'la xenon tym gorsze jakościowo daje światło. Niestety nie da się osiągnąć jakąś super żarówką jakości świecenia xenonów. Ledy też szkoda wkładać z uwagi na dowód lub sprawy z OC/AC w przypadku kumatego przeciwnika przy takiej kolizji. Też kiedyś eksperymentowałem z Ledami na zewnątrz ale stwierdziłem że lepiej się sprawdzą na choince i jedyne jakie mam teraz to w drzwiach , bagażniku i podświetlenie tablicy, Żadne postojówki a tym bardziej drogowe, wiem jest mój post jak wsadzałem w halogeny przeciwmgielne, już ich tam nie ma :) Sam musze zmienić postoje W5W na niebieskie osramy bo mi z xenami obecna źle wyglądają.


  • 0

#34 Tomezzo

Tomezzo
  • Młodszy Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:48, 10.11.2015

Witam ponownie żarówki przymierzone,no i tak jak myślałem  tungsramy +120 dają naprawdę przyzwoite światło i na drogowych zostają :duch: .A co do mijania zostaje HID ale ale,byłem w niedziele na spocie Hondy :duch: .i  w porównaniu z innymi autami to te moje 4300 świecą jak 6000.a nie oto mi chodziło .wiec dziś zakupiłem w sprawdzonym sklepi też 4300 i zobaczymy.głównie chodzi mi o białe światło a nie lodowisko przed autem.,bo HONDA NA TO NIE ZASŁUGUJE..obiecałem zdjęcia ale nic ciekawego nie wyszło same rozbłyski  pogoda nie sprzyja.ale jak się uda to wrzucę


Użytkownik Tomezzo edytował ten post 20:29, 11.11.2015

  • 0

#35 peter85

peter85
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:54, 12.11.2015

 

HONDA NA TO NIE ZASŁUGUJE

 

Tak samo nie zasługuje na "zenony" jako światła mijania :niepowiem:


  • 0

#36 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 09:01, 12.11.2015

Hej :)

Chyba Ci się Statom przejęzyczyło się ,  między H1 a OEM xen to będzie kolos różnica

A co ja napisałem - przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź w kontekście zadanego pytania (napisałem, że przy Tungsramach będzie sporo lepiej niż przy zwykłych H1, natomiast w porównaniu do OEM ksenonów, czy HIDów będzie kiepsko)...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#37 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5251 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 09:04, 12.11.2015

Witam ponownie żarówki przymierzone,no i tak jak myślałem tungsramy +120 dają naprawdę przyzwoite światło i na drogowych zostają :duch: .A co do mijania zostaje HID ale ale,byłem w niedziele na spocie Hondy :duch: .i w porównaniu z innymi autami to te moje 4300 świecą jak 6000.a nie oto mi chodziło .wiec dziś zakupiłem w sprawdzonym sklepi też 4300 i zobaczymy.głównie chodzi mi o białe światło a nie lodowisko przed autem.,bo HONDA NA TO NIE ZASŁUGUJE..obiecałem zdjęcia ale nic ciekawego nie wyszło same rozbłyski pogoda nie sprzyja.ale jak się uda to wrzucę

...ale chodzi o to ,że Hid 4300 świeci na biało przy zwykłych żarówkach ? Przecież to normalne ...jak jest mocne i dwa razy więcej światła z HID

Użytkownik Wlodar edytował ten post 09:06, 12.11.2015

  • 0
                       

#38 Tomezzo

Tomezzo
  • Młodszy Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:13, 17.11.2015

...ale chodzi o to ,że Hid 4300 świeci na biało przy zwykłych żarówkach ? Przecież to normalne ...jak jest mocne i dwa razy więcej światła z HID

Witam .chodziło o to że te co miałem wcześniej 4300 hid świeciły  zimnym światłem ,a teraz te co kupiłem też 4300 świecą białym l jak orginał.  w takiej barwi jakiej  mi chodziło,bo mają dobrze oświetlać drogę i neutralnie wyglodać .teraz jestem zadowolony. hid  hidowi nie równy. ;-) 


Tak samo nie zasługuje na "zenony" jako światła mijania :niepowiem:

Witam masz dużo  racji,ale nie stać mnie na pełen przeszczep xsenonów a ze swoją  hondy nie  zamierzam się rozstawać  :duch: .wystarczy wymienić odbłyśnik i przesłonę bo reflektor  jest ta sam.i taki jest plan na wiosnę .pozdrawiam


  • 0

#39 peter85

peter85
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:39, 18.11.2015

 

wystarczy wymienić odbłyśnik i przesłonę

 

Zapomniałeś jeszcze o systemie samo poziomowania świateł i spryskiwaczach reflektorów ;)


  • 0

#40 Talar

Talar
  • Forumowicz
  • 806 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:14, 18.11.2015

samopoziomowanie które średnio się sprawdza i spryskiwacz który nic nie daje to moim zdaniem zbędny wydatek :D oczywiście do przeglądów, prawnie itd. to tak.


  • 0

#41 Tomezzo

Tomezzo
  • Młodszy Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:16, 18.11.2015

Wymyśliłem sobie żeby z przodu mieć niebieskie światła mijania i postojowe też żeby wyglądało jednolicie .

Czy możecie mi polecić jakiś dobry zestaw ? 

Może to być LEDy lub zwykłe żarówki .

Prosił bym ewentualnie o jakieś linki gdzie i jakie kupić .

Witam może tobie te podpasują  osram cool blue hyper 5000k tylko jest jeden szkopuł to żarówki OFFROAD - nie posiadają homologacji w Europie!


Witam mam pytanko ma ktoś na pokładzie zamontowane osram night breaker unlimited + 110 albo philips x-treme vision+ 130 lub white vision.co byście  polecali .byłby bardzo wdzięczny 


  • 0

#42 Nukh

Nukh
  • Forumowicz
  • 74 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type R GT
  • KM:310
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:FK2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:03, 18.11.2015

Witam może tobie te podpasują  osram cool blue hyper 5000k tylko jest jeden szkopuł to żarówki OFFROAD - nie posiadają homologacji w Europie!


Witam mam pytanko ma ktoś na pokładzie zamontowane osram night breaker unlimited + 110 albo philips x-treme vision+ 130 lub white vision.co byście  polecali .byłby bardzo wdzięczny 

Od Kwietnia używam Philipsów White Vision i jeżeli chodzi o walory typowo użytkowe to jestem jak najbardziej zadowolony - świecą na prawdę mocno. Co do samej barwy światła to na pewno nie jest to prawdziwy zenon. Jest ono bielsze od zwykłych H1 i Tungsramów Blueish, których używałem wcześniej, ale jakiś mega białych efektów bym się nie spodziewał. Jak będzie okazja to mogę spróbować strzelić jakieś fotki.


  • 0

#43 peter85

peter85
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:02, 19.11.2015

 

Witam może tobie te podpasują  osram cool blue hyper 5000k tylko jest jeden szkopuł to żarówki OFFROAD - nie posiadają homologacji w Europie!

 

Miałem te żarówki założone w Seacie Leonie i problem z nimi był taki, że w nocy praktycznie nic nie było widać bo dają one naprawdę minimalną ilość światła, więc jeżeli ktoś jeździ dużo wieczorem ( a teraz dzień krótki ) to nie polecam bo po prostu nic nie widać, chociaż barwa w reflektorze faktycznie podchodziła pod 5000-6000K.


  • 0

#44 Tomezzo

Tomezzo
  • Młodszy Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:03, 19.11.2015

Miałem te żarówki założone w Seacie Leonie i problem z nimi był taki, że w nocy praktycznie nic nie było widać bo dają one naprawdę minimalną ilość światła, więc jeżeli ktoś jeździ dużo wieczorem ( a teraz dzień krótki ) to nie polecam bo po prostu nic nie widać, chociaż barwa w reflektorze faktycznie podchodziła pod 5000-6000K

Witam coś w tym jest że im bardziej niebieskie żarówki tym mniej światła na drodze


Od Kwietnia używam Philipsów White Vision i jeżeli chodzi o walory typowo użytkowe to jestem jak najbardziej zadowolony - świecą na prawdę mocno. Co do samej barwy światła to na pewno nie jest to prawdziwy zenon. Jest ono bielsze od zwykłych H1 i Tungsramów Blueish, których używałem wcześniej, ale jakiś mega białych efektów bym się nie spodziewał. Jak będzie okazja to mogę spróbować strzelić jakieś fot

Dzięki wielkie,foty by się zdały .Pozdrawiam


  • 0

#45 peter85

peter85
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:50, 19.11.2015

Witam coś w tym jest że im bardziej niebieskie żarówki tym mniej światła na drodze

 

 

No niestety praw fizyki nie oszukasz, im mocniej zabarwiona bańka żarówki tym mniej światła będzie dawać.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, Żarówki, niebieskie, przód, niebieskie żarówki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq