Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Dmuchawa na szybę - bzdura czy to ja jestem skrzywiony?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:03, 08.01.2010

Witam serdecznie,

Słuchajcie, co to za kitajec wymyślił, że jak ja włączam dmuchawę na szybę w trybie standardowym, tj. z poziomu przycisku do wyboru celu nadmuchu - układ automatycznie uruchamia klimatyzację?!

To JA powinienem decydować, kiedy klimatyzacja powinna być włączona POPRZEZ jej ewentualne włączenie, a nie wyłączanie!

Co więcej - na panelu nie ma informacji, czy w takim trybie klima pracuje czy nie, ponieważ NIE MA ŻADNEJ INFORMACJI odnośnie klimy. Dopiero przycisk A/C powoduje jej wyłączenie i pojawienie się napisu A/C OFF. Jest też napis "A/C ON", więc dlaczego pytam jak klima włącza się automatycznie (patrz wyżej kiedy) NIE MA ŻADNEGO NAPISU?

Teraz wiem dlaczego mi tyle spalała - cały czas śmigałem na klimie...i wiem też dlaczego raz na jakiś czas na wolnych obrotach czułem delikatne wibracje na pedałach jak włączała się dmuchawa - wraz z klimą :-?
  • 0

#2 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 12:08, 08.01.2010

Przycisk ten służy raczej do odparowania przedniej szyby dlatego włącza się z klimą,u mnie działa to tak samo.Zwykłe ustawienie nawiewu na szybę bez załączania klimy mam razem z nawiewem na nogi.
  • 0

#3 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:10, 08.01.2010

Klima zalacza sie automatycznie, cos bys nie przycisnal. W koncu to klimatronic. Nie dziala tylko wtedy, gdy nacisniesz wspomniany guzik i wyswietla sie napis "a/c off". Wydaje mi sie ze tak jest w kazdym aucie wyposazonym w klimatyzacje automatyczna. Przynajmniej w kazdym, w ktorym siedzialem, tak to dzialalo. W manualej trzeba bylo przycisnac "a/c on".
A w przypadku tego guzika do nadmuchu na szybe (a wlasciwie usuwanie zamglenia), zalaczanie klimy ma jak najbardziej sens wg mnie (taka jest rola tego guzika)
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:15, 08.01.2010

i znów muszę nawiązać do bawarek - wszystkie moje (E32 735i, E36 323i, E36 328i, E39 530i, E46 320i) miały klimę automatyczną i żadna z nich nie robiła tego automatycznie chyba że naciskałem przycisk AUTO bądź przycisk do odparowania szyby przedniej - wtedy to było oczywiste - klima zdecydowanie przyspiesza proces odparowywania.


Ale jak włączasz nawiew dmuchawy na szybę to jakim prawem włącza się klima automatycznie, kiedy ja chcę zwykłą dmuchawę!


ot co! :-?

[ Dodano: 2010-01-08, 12:20 ]
nacisnąłem przycisk A/C i pojawił się napis A/C OFF na panelu. Od tej pory po uruchomieniu autka tak pozostaje, więc jestem zadowolony.

Nie jestem zwolennikiem jazdy non topper na klime, po prostu - z 1001 powodów i tym bardziej nie podoba mi się, że a) autko samo ją włącza przy zwykłej dmuchawie, b) patrz punkt a) plus nie informuje mnie o tym.


pzdr. serdelecznie :)


poprawiono zgodnie z Regulaminem Forum pkt 2.1
  • 0

#5 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:23, 08.01.2010

Tak to sobie japonczycy wymyslili i opisali w instrukcji obslugi, i juz.
Nie pozostaje Ci nic innego jak nauczenie sie obslugi Hondy lub sprzedanie auta, jesli Ci to przeszkadza. Innych opcji nie ma.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:26, 08.01.2010

trudno się nie zgodzić.

ale nie zmienia to faktu, że forum jest po to, by na takie rzeczy móc sobie publicznie ponarzekać, prawda Mikołaj? :mrgreen:
  • 0

#7 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:0.0
  • Wersja:itd.
  • KM:0
  • Paliwo:PB
  • Rok:0000
  • Nadwozie:0
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:34, 08.01.2010

Myślę, że do narzekania bardziej nadaje się http://żal.pl
...
  • 0

#8 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:41, 08.01.2010

Ideą funkcji występującej pod przyciskiem z szybą (drugi od lewej) było możliwie jak najszybsze odparowanie (odszronienie) szyb na pomocą wszystkich dostępnych środków czyli też klimy. Po prostu klima szybko i skutecznie osusza powietrze.
Układ działa automatycznie do momentu aż nie wybierze się jakiegoś elementu ręcznie. Ten element działa w manualu ale reszta dalej w auto.
Ja to robię tak, że włączam auto a potem naciskam na klawisz wyłączając klime (AC OFF) i koniec, reszta idzie automatycznie (temp, kierunek nawiewu i szybkość dmuchawy).
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:36, 09.01.2010

Ideą funkcji występującej pod przyciskiem z szybą (drugi od lewej) było możliwie jak najszybsze odparowanie (odszronienie) szyb na pomocą wszystkich dostępnych środków czyli też klimy. Po prostu klima szybko i skutecznie osusza powietrze.
Układ działa automatycznie do momentu aż nie wybierze się jakiegoś elementu ręcznie. Ten element działa w manualu ale reszta dalej w auto.
Ja to robię tak, że włączam auto a potem naciskam na klawisz wyłączając klime (AC OFF) i koniec, reszta idzie automatycznie (temp, kierunek nawiewu i szybkość dmuchawy).



Trigger ok, ale mnie nie o tę funkcję się rozchodzi :)

Ja piszę o normalnej funkcji, a raczej kierunku, który wybierasz za pomocą przycisku do ustawiania kierunku nawiewu dmuchawy. W najśmielszych oczekiwaniach nie wpadłbym, że po wybraniu szyby+nogi (bo tak tylko można) włączy mi się automatycznie klima i jeszcze autko mnie o tym nie poinformuje...
  • 0

#10 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:17, 09.01.2010

Acha, ok, teraz rozumiem. Jeśli chodzi o kierunek u mnie jest tylko szyba + nogi, nie mam tylko szyb. Ja dla pewności zawsze ustawiam AC na OFF i się tym nie przejmuję. Ale fakt, trochę nie przemyśleli sprawy. W Civicach od 2001 roku też jest tak że jak przekręcisz gałkę na szyby to automatycznie włącza się klima z tym że tam od razu zapala się lampka od klimy.
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:56, 09.01.2010

Też uważam ze to byle lekko poroniony pomysł, chce powietrza- nadmuchu ale czemu jestem zmuszany do uzywania klimatyzacji..stale trzeba pamietac by przełączyć na OFF. W civicu z klimatyzacja automatyczna mozna bylo za pomoca pewnej kombinacji "klawiszy" wyłączyc automatyczne załączanie sie klimy w pozycji nadmuchu na szybe...

pzdr
  • 0

#12 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:05, 02.04.2010

To ja sie juz pogubilem.
1. Ustawiam przyciskiem kierunek nawiewu - szyba + nogi ,pisze AC OFF czyli klima nie chodzi tak?
2. Przy takim ustawieniu naciskam pierwszy przycisk od prawej strony (ten z szyba) i nie ma zadnej zmiany poza tym ze przycisk sie swieci ale nawiew jest takiej samej mocy jak przed wlaczeniem go. Co on w takim razie daje?
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#13 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:23, 02.04.2010

jak nie ma zadnej zmiany, to cos jest nieteges.
Powinno dmuchac mocniej i tylko na szybe.
Musisz jeszcze wiedziec, ze w dieslach mamy cos takiego jak uklad ogrzewania goracym gazem, pisalem o tym w tym dziale, jest temat.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#14 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:30, 02.04.2010

A kiedy ten przycisk jest wlaczony to klima zawsze chodzi czy jak jest AC OFF to nie ?
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#15 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:32, 02.04.2010

To ja sie juz pogubilem.
1. Ustawiam przyciskiem kierunek nawiewu - szyba + nogi ,pisze AC OFF czyli klima nie chodzi tak?
2. Przy takim ustawieniu naciskam pierwszy przycisk od prawej strony (ten z szyba) i nie ma zadnej zmiany poza tym ze przycisk sie swieci ale nawiew jest takiej samej mocy jak przed wlaczeniem go. Co on w takim razie daje?


zbyt to skomplikowane
nie ustawiaj żadnych kierunków nadmuchu
włącz klimę na funkcje auto - ustaw temp około 20-21, a następnie załącz podgrzewanie/osuszanie/odparowanie szyby przedniej czyli guziczek z rysuneczkeim szyby
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq