Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Jaki uchwyt rowerowy montowany na pokrywie bagażnika - sedan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:03, 02.01.2010

Czy ktoś z Was może polecić uchwyt na rowery (2 szt.), montowany na pokrywie bagażnika (sedan) ?


Pozdrawiam
  • 0

#2 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:46, 03.01.2010

brrrrrrrrrrrr, ja w ogóle nie polecam takich wynalazków. jakbym miał się zdecydować to na thule, ale i tak nie jestem pewien czy to aby dla auta bezpieczne. nie lepiej na relingi?
  • 0

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#3 jejek16

jejek16
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Dolny Śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:57, 03.01.2010

Popieram Marco. Widziałem "efekty" mocowania rowerów na klapie. Ja wożę rowery na dachu. Alternatywa dla Thule może być coś z oferty InterPack. Jeśli masz hak, to może warto zastanowić się nad uchwytami właśnie tam montowanymi. Ponoć auto wtedy zachowuje się najlepiej. trzeba tylko kombinować z tylnymi światłami i tablicą rejestracyjną.
  • 0
www.enkaustyka.com.pl

#4 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:3miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:21, 03.01.2010

Bagażnik montowany bezpośrednio na bagażnik to bardzo wygodna opcja i jak się dobrze zabezpieczy mocowania to nic się samochodowi nie dzieje. Jest to jednak typ mocowania niezgodny z przepisami, bo rowery zakrywają światła.

Najlepsze jest rozwiązanie na hak posiadające oświetlenie i rejestrację.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:39, 03.01.2010

no właśnie sam mam wątpliwości co do takiego rozwiązania :-( . Haka nie mam i nie zamieram go montować a wrzucać rowery na dachowy .. nie chce mi się ;-) , dlatego zasięgam opinii :lol:
  • 0

#6 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:3miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:57, 03.01.2010

Na lenistwo nie ma lekarstwa (wbrew powszechnej opinii o Red Bullach :mrgreen: )... Pozostaje Ci przyczepka albo jeździc rowerem :-P

A tak serio to chyba powinieneś wybrac opcję dachową...
  • 0

#7 jejek16

jejek16
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Dolny Śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:30, 06.01.2010

Bagażnikowy uchwyt nie nie zasłania świateł. Rowery są ponad kufrem. Są mocowane systemem pasów. Opierają się na elementach nadwozia. Jazda po naszych równych jak stół drogach powoduje często uszkodzenie tych elementów.
  • 0
www.enkaustyka.com.pl

#8 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:3miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:56, 06.01.2010

Kolega mówi o jakimś jeszcze innym systemie. Ja mam taki, że rowery są pionowo za tylnym zderzakiem i zasłaniają kołami światła. Rowery na dziurach nie uszkadzają samochodu...
  • 0

#9 jejek16

jejek16
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Dolny Śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:20, 07.01.2010

Fakt. Mówiliśmy o innych. Ja w każdym bądź razie nie mam najmilszych wspomnień z bagażnikami na klapę. Można osobno kupić tablicę oświetleniową.

Dołączona grafika

Taką przykładowo.
Ale to pewnie trochę kosztuję i trzeba podłączyć do instalacji.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq