Skocz do zawartości


RODO w HAKP

cos szemra i świszczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:58, 24.12.2009

No to szukałem i dokłądnie na mój temat odpowiedzi nie znalazłem.

Coś zaczęło szemrać w silniku lub jego okolicach (może skrzynia?)przy dodawaniu gazu przy około 3 tys obrotów. Na luzie dodając gazu nie ma tego szemrania. Na 1 i 2 biegu nie jest to słyszalne. Szemranie przypomina wychechłaną skrzynię biegów no ale poza dźwiękiem innych objawów nie ma. Dodam że toważyszy temu przy większej prędkości świszczenie a okna pozamykane:)
Proszę o pomoc i czy mam to gdzieś zdiagnozować.
  • 0

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3,775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 00:28, 25.12.2009

adrianbig, nagraj dźwięk i wrzuć linka to może wtedy coś poradzimy.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię KulawyJohn.


#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:09, 25.12.2009

Tak sobie myślę :mrgreen: :-P że skrzynie biegów przynajmniej w VII gen to trwały element (ile masz przejechane) i nie powinno być takich objawów.

Na luzie dodając gazu nie ma tego szemrania. Na 1 i 2 biegu nie jest to słyszalne.

A może to sprzęgło? chodzi mi o samą tarczę i sprężyny w niej zamontowane-to niestety nie jest trwały element.

nagraj dźwięk i wrzuć linka


  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:33, 25.12.2009

mam przejechane 91 tys. Niestety nagranie nic nie da bo szum bedzie zagłuszał bo to tak przy 80km/h sie dzieje jak na 3 biegu mam 3500 obrotów.
Też tak sądze że skrzynia w tym aucie nie powinna to być bo jednak to japoniec.
Ten dźwięk to tak jakby z dźwięku silnika przechodziło w dźwięk starszego silnika. Mam nadzieję,że to normalna praca silnika a nigdy nie zwróciłem na to uwagi.
Może jest ktoś z okolic rybika to bym się przejechał inną accordziną i bym się dowiedział czy to normalne.

Dziwi mnie tylko to że objaw ten jest przy wyższych obrotach a jednak obciązenia są większe na niżych obrotach. Więc powiino byc odwrotnie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq