Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Sprzęgło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
383 odpowiedzi w tym temacie

#61 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:11, 11.11.2008

Blade wiesz coś o tym sklepie bo właśnie u nich zamówiłem i cena za oryginalne sprzęgło do VII jest rewelacyjna www.moto.allegro.pl/item475259269_nowe_sprzęgło_aisin_honda_accord.html
  • 0

#62 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:46, 11.11.2008

zamowiles z allegro ?? bo ta ukcja to nie do VIIgen. ile zaplaciles ?? tez bym zamowil ;-)
  • 0

#63 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:52, 11.11.2008

To znaczy zadzwoniłem zamówiłem i już dzwonili,że jest.Tak to nie dla naszych,ale gość w 15 min odszukał gdzieś i sprowadził do sklepu.Ja mam niedaleko więc odbiorę osobiście.Koszt kompletnego sprzęgła do naszej gen.to 670 zł i nigdzie nie znalazłem taniej.Firma Aisin to jedna z najlepszych japońskich firm,a co najważniejsze to sprzęgło montowane jest seryjnie do Hond.Zadzwoń i jak chcesz to zamów.Ja będę u nich za 2 dni to najwyżej się dopytam i Ci powiem.
  • 0

#64 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort Plus
  • KM:177
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:27, 20.11.2008

Kolego, ile zaplaciłeś za wymiane sprzęgła? Gdzie Ci to robili, bo po postach widze, że roboty nie spaprali?

Jaki masz przebieg?
  • 0

#65 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:42, 20.11.2008

Robiłem w małym warsztacie w Zielonce.Niestety nasze VII pod tym względem to :k roboty mieli na cały dzień przez belkę wzmacniającą.Zapłaciłem u nich 500zł(dla porównania w ASO przynajmniej 800zł i to jak będzie bez problemów)Jak chcesz u siebie robić to szukaj całego zestawu Aisin(chyba najlepsze tak mówią i polecają-ja znalazłem w Pruszkowie i to ostatnie).Po zamontowaniu tego sprzęgiełka wymianie oleju w skrzyni i jeździe próbnej myślałem,że wsiadłem do nowego auta a nie 5 letniego.Nie wiem,ale samochód jakby się odmulił przyspiesza jak nigdy i przede wszystkim nie szarpie płynnie porusza się w korkach,no i nie ma tego zgrzytu przy ruszaniu klasa.Dodam jeszcze,że za sprzęgło dałem 650 zł-cena jak na ten zestaw rewelka.W ASO za nie oryginalne chcą od 800 zł.
  • 0

#66 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort Plus
  • KM:177
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:55, 20.11.2008

Zgrzytu nie mam, z dynamiką nie narzekam. A co do szarpania, to jeżeli wciskam w podłoge, żeby się ścigać to czekam na prawie 7000 rpm, zmiana biegu i nie ma mowy o żadny szarpaniu, jeszcze po zmianie tak jakby odejscie ma jak puszczam sprzęgło ale bardzo plynne i na pewno nie jest to zły objaw, a przy mniejszych obrotach do 4000 - 5000 przy zmianie biegu nie wciskam gazu dalej w podloge tylko sie staram przytrzymac na odpowiednim na moje wyczucie poziomie i cofam noge ze sprzęgła starannie - tak to wygląda w zwolnionym tempie :mrgreen: Wtedy tez nie ma żadnego szarpania, ale przyznaje że wczesniej jak tak nie robiłem to robilo coś w stylu zaby, po prostu za duzo gazu było. Także mysle że u mnie nie ma powodu by wydawac kase, bo jeszcze nie jego czas. Dlatego zapytałem "JAKI MASZ PRZEBIEG" żeby sobie porównać - jeżeli nie jest to zbyt intymne pytanie to ponawiam :-D (ja mam 130 tys.)
  • 0

#67 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:25, 20.11.2008

O widzisz nie dodałem mam obecnie 85 tys,ale sprzęgło sprzęgle nie równe i w moim przypadku nie wiem jak poprzedni właściciel jeździł.Szarpanie u mnie polegało na tym jak jechałem np.w korku na 1 lub 2 ujmuwałem gaz to szarpało czasami bo wiadomo,ale musiałem przy tym wyczuciowo i to bardzo odpuszczać,albo naciskać sprzęgło,a teraz kiedy się toczę to wychodzi to płynnie.Dodam,że mechanik mi powiedział,że stan sprzęgła nie zależy od ilości przejechanych kilometrów tylko jak kto się z nim obchodzi.Miał już auta nawet na dotarciu gdzie padało sprzęgło,gdyż ludzie nie umieją jeżdzić.
  • 0

#68 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
  • Skąd:W-wa / WB / WPR
  • Silnik:4.2
  • Wersja:A8
  • KM:335
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Limo
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:36, 20.11.2008

Glinus, co do szarpania to cos czytalem na forum Honda Klub Polska ze byl jakis problem w oprogramowaniu sterującym przepustnica => podobno w ASO wgrywają nowy soft. Ale trzeba by poszukac ;)

Co do Twojego sprzegla (wczoraj pokazywales) to jest w super stanie. Spokojnie zrobilbys na nim kolejne 80k km tylko te sprezyny... zdecydowanie do regeneracji.
  • 0

#69 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:42, 20.11.2008

Tatuś dał pieniążki i skrzystałem :mrgreen: teraz mam ten komfort,że nie muszę pogłaszać radia i wrażenie jakbym wyjechał nowym autkiem,a nigdy nowego auta nie miałem :mrgreen:
  • 0

#70 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 12:37, 29.11.2008

ponieważ rozeznawałem sprawę sprzęgła to informuje, że w rzeszowskim ASO wygląda to następujaco
oryginalne sygnowane marką HONDA podobno takie jak wychodzi z fabryki - cena 1185,00 zł lub zamiennik NKK cena 650,00zł - ceny brutto bez robocizny.
Póki co moje ma sie całkiem dobrze :ok
  • 0

#71 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Sulejówek
  • Silnik:2.0
  • Wersja:WRX STI PPP
  • KM:305
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:GD
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:56, 29.11.2008

ja chyba kupiłem te NKK takie niebieskie pudełko w intercarsie i na tarczy był napis wytłoczony HONDA
  • 0

#72 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:56, 09.02.2009

Mam pytanie, dziś zauważyłem, że przy wciskaniu sprzęgła pedał piszczy, nie jest to jakis straszny dzwiek, poprostu slychac jak wciskam sprzeglo, co moze byc tego przyczyną? Ne jestm pierwszym wlascicielem ale podejzewam, ze sprzego nie bylo zmieniane wczesniej, ma aktualnie 140 tys. km. Czy moze miec jakis wplyw fakt, że przy tym przebiegu nie byl zmieniany prawdopodobnie jeszcze olej w skrzyni. Silnik to 1.8 vtec 99r. Odnosnie pracy sprzegla to mysle, ze jest ok, nie szarpie, bierze tak w polowie, z dwojki na recznym ruszylem i ruszyl bez wiekszego problemu, biegi zmieniaja sie bez problemu, czasem ciezko wsteczny wchodzi. Jak dzis ja odpalilem i tak uslyszalem te piszczenie pedala i ruszylem do przodu to wydawalo mi sie jakby silnik jakos glosniej pracowal (ruszanie na sprzegle), jakby malutki dieselek. Po przejechaniu sie, wydaje mi się, że juz silnik na sprzegle pracuje juz normalnie. Co sadzicie co moze byc przyczyna tego, ze pedal zaczął piszczec i czy na tym sprzegle jeszcze pojedżę?
  • 0

#73 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:02, 30.03.2009

witam. czy ktos mial taki przypadek,ze przy puszczaniu sprzegla,zaczyna ono lapac od samego dolu,pozniej jest ''dziura'' i od polowy zaczyna znowu lapac... ta ''dziura'' njabardziej odczowalna jest na nieobciazonym aucie.. gdy zaladuje w auto 5 osob,nie odczowam tej dziury... czy ktos sie spotkal z czyms takim? zaznacze ze nie slizga mi sie i rozmawialem z pewnym mechanikiem,powiedzial,ze w tych autach jest sprzeglo nitowane i mozliwe,ze np 2 nity puscily,z tad sie bierze ta dziura...
  • 0

#74 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
  • Skąd:W-wa / WB / WPR
  • Silnik:4.2
  • Wersja:A8
  • KM:335
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Limo
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:39, 31.03.2009

Jak nic sprzegło (komplet) do wymiany
  • 0

#75 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:12, 31.03.2009

o cholera... czyli bede mial wydatek.. ile sie ma taki ''komplet'' Blade ??
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq