Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Sprzęgło


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
383 odpowiedzi w tym temacie

#226 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • SkÄ…d:~RadzyÅ„ Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 18:31, 09.10.2012

kedoo, ale kiedy tobyło... ;-) sprawdź jeszcze raz czy jest płyn (no chyba że sprawdzałeś po zrobieniu się tego objawu). W poprzednim aucie miałem identycznie bo wysprzęglik przeciekał i płyn się skończył
  • 0

#227 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8883 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 19:46, 09.10.2012

Płynu dolewałeś i odpowietrzałeś? Czy tylko dolałeś? Może tylko się zapowietrzył układ.
  • 0

#228 kedoo

kedoo
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • SkÄ…d:CK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:31, 09.10.2012

nie odpowietrzalem... jak to zrobic?
Gdzie jest ten element do odpowietrzania? (bo samo odpowietrzanie jest mi znane)
  • 0

#229 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8883 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 07:44, 10.10.2012

Na końcu rurki wychodzącej z pompy sprzęgła jest wysprzęgnik. Na nim jest odpowietrznik.
  • 0

#230 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2934 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 17:09, 10.10.2012

odkręca się go
klucz 8
ciężko podejść, ja odkręcałem łapę od skrzyni która łączy się z poduszką
  • 0

#231 pablito

pablito
  • Nowy
  • 1 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:18, 05.12.2012

Dzisiaj byłem na wymianie filtrów w instalacji gazowej. Wymienili, sprawdzili instalację i mogłem się cieszyć jazdą. Po kilku godzinach od przyjechania z warsztatu do domu wsiadam ponownie w wozidło i zaczynają się hece z obrotami. Jak dodaje gazu to samochód przyśpiesza normalnie ale wskazówka obrotomierza porusza się szybciej i mniej "przewidywalnie" niż zwykle (chyba objaw ślizgającego się sprzęgła). Nigdy wcześniej nie miałem awarii sprzęgła więc pewien nie jestem, czy to jest przyczyna takiego zachowania samochodu. Z drugiej strony nie wierzę w zbiegi okoliczności i zastanawiam się czy chłopaki od lpg czegoś nie namieszali. Jeżeli to zaczyna sprzęgło się sypać to ile będę jeszcze w stanie na nim przejechać (jutro miałem zrobić trasę 1000 km w dwa dni)???
  • 0

#232 daniel-84

daniel-84
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • SkÄ…d:Okolice Krakowa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:13, 18.12.2012

Dzisiaj byłem na wymianie filtrów w instalacji gazowej. Wymienili, sprawdzili instalację i mogłem się cieszyć jazdą. Po kilku godzinach od przyjechania z warsztatu do domu wsiadam ponownie w wozidło i zaczynają się hece z obrotami. Jak dodaje gazu to samochód przyśpiesza normalnie ale wskazówka obrotomierza porusza się szybciej i mniej "przewidywalnie" niż zwykle (chyba objaw ślizgającego się sprzęgła). Nigdy wcześniej nie miałem awarii sprzęgła więc pewien nie jestem, czy to jest przyczyna takiego zachowania samochodu. Z drugiej strony nie wierzę w zbiegi okoliczności i zastanawiam się czy chłopaki od lpg czegoś nie namieszali. Jeżeli to zaczyna sprzęgło się sypać to ile będę jeszcze w stanie na nim przejechać (jutro miałem zrobić trasę 1000 km w dwa dni)???


Prawdopodobnie sprzęgło. Jeśli rzeczywiscie jest jak mówisz, że auto przyspiesza jak zwykle, a obroty za szybką się wkręcaja - to jest oznakiem zużycia sprzęgła. Dokładnie Ci nikt nie powie ile przejeździsz, bo nie sądze żeby ktoś mógł wiedzieć. Ale możesz już myśleć o wymianie, oczywiście jeśli sprzęgło ślizga. Poczytaj inne tematy na forum. Wiele było pisane o tym.
  • 0

#233 Pegaz1987

Pegaz1987
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • SkÄ…d:ZÅ‚otniki k. Krakowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:49, 18.12.2012

pablito wbijasz trójkę zaciągasz ręczny i dodajesz trochę gazu puszczając powoli sprzęgło. Jak czujesz że go dusi prawie gaśnie to jeszcze objeździsz a jak dajesz go rade tak utrzymać że nie rusza auto to sprzęgło zajeżdżone. Tylko go nie spal przy 4 tyś próbuj w granicach ok 1,5- 2tyś. obrotów
  • 0

#234 balu89

balu89
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • SkÄ…d:Nowa DÄ™ba/Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:21, 19.12.2012

Jeżeli to zaczyna sprzęgło się sypać to ile będę jeszcze w stanie na nim przejechać (jutro miałem zrobić trasę 1000 km w dwa dni)???


Tydzień temu w niedzielę na trasie zaczęło mi się ślizgać sprzęgło (objaw jak u Ciebie, wzrost obrotów szybszy niż zwykle i niewspółmierny do przyrostu prędkości), nie było tragedii, tylko przy gwałtownym wciskaniu pedału gazu na czwórce i piątce. Podobnie jak Ty zastanawiałem się czy robić to od razu czy jeszcze trochę przejadę, zdecydowałem że nie będę czekał, zamówiłem sprzęgło Exedy, w piątek samochód poszedł do warsztatu. Co się okazało? Sprzęgło było już praktycznie na wykończeniu, łożysko oporowe w rozsypce... W odpowiedzi na Twoje pytanie: to może być 2000 km a może być zaraz, mój przypadek nie wskazywał na tak daleko posunięte zużycie.

Generalnie polecam Ci warsztat OM-Serwis przy ul. Gąsiorowskiej na Białołęce, 400 zł za wymianę sprzęgła to dobra cena a robota pierwsza klasa:D
  • 0

#235 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • SkÄ…d:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:10, 19.12.2012

Jeżeli to zaczyna sprzęgło się sypać to ile będę jeszcze w stanie na nim przejechać (jutro miałem zrobić trasę 1000 km w dwa dni)???

Co się okazało? Sprzęgło było już praktycznie na wykończeniu, łożysko oporowe w rozsypce... W odpowiedzi na Twoje pytanie: to może być 2000 km a może być zaraz, mój przypadek nie wskazywał na tak daleko posunięte zużycie.


Jaki przebieg auta jesli mozna wiedziec i czy jestes go pewien?
Pzdr
  • 0

#236 balu89

balu89
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • SkÄ…d:Nowa DÄ™ba/Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:55, 20.12.2012

Na liczniku 171kkm, ostatni wpis z książki serwisowej z września 2003 roku przy przebiegu 90kkm, więc wychodzi do tego wpisu średnio 23 500 km rocznie. Żeby przebieg był teraz prawdziwy musiałoby być jeżdżone od tamtej pory średnio 9 kkm rocznie, w co raczej wątpię ;-) Aczkolwiek po wnętrzu nie widać zużycia :-D

Samochód jest u mnie równo rok i przejechałem w tym czasie 12kkm.
  • 0

#237 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • SkÄ…d:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:57, 22.12.2012

koledzy jak sie dokladnie nazywa ten plyn co idzie do wysprzeglika?
i czy ewentualnie sa jakies zamienniki ktore bez obaw mozna stosowac a sa tansze...
  • 0

#238 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2934 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 21:11, 22.12.2012

plyn co idzie do wysprzeglika?


lejesz - płyn hamulcowy DOT 4
  • 0

#239 quart5

quart5
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:Koszalin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:48, 10.02.2013

Wczoraj zamontowałem kompletne sprzęgło AISIN (made in japan, tarcza,docisk,łożysko), ponieważ już mi się slizgało po zrzuceniu skrzyni okazało się że stara tarcza jest na maxa zdarta aż nity porobiły wrzery w docisku, również okazało się ze nowa tarcza jest wieksza od starej o 1,5 cm ale i tak pasowała. Po skręceniu wszystkiego do kupy sprzęgło jest wkońcu takie jak powinno być, łapie od samego dołu i pedał chodzi 3 razy lżej niż przed wymianą!!! Mam nadzieje że długo wytrzyma!!!! Z czystym sumieniem polecam AISIN!!!!!
  • 0

#240 quality06

quality06
  • Forumowicz
  • 683 postów
  • SkÄ…d:Przemków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:58, 10.02.2013

kolego ile dales za asina ? i gdzie kupywales ??
  • 0

ByÅ‚o CG8 

ByÅ‚o CH1 Type R :oki :D 

Jest .... :slimak: CG8 + LPG :glupek:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq