Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Kolory tapicerki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:3miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:26, 16.12.2009

Szybkie pytanie bo nie mogę tego nigdzie znaleźć:

jakie były dostępne kolory tapicerki w Naszych accordach? Wydawało mi się, że tylko szare i beżowe. Czarne też były?

Pozdrawiam
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:35, 16.12.2009

Ja mam taki,
Dołączona grafika
czyli szary.
Widziałem beżowe, a kolega ma czarny. Ma accorda po lifcie.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1,262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:07, 16.12.2009

Po lifcie były czarne, przynajmniej u mnie :-P
  • 0

#4 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:3miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:28, 16.12.2009

Tzn. chodzi mi bardziej o kolor plastiku np. tunelu i podłokietnika. Bo fotele mam też szare ;)

Byłem przekonany, że plastik jest zawsze albo szary albo w wersjach z jasna tapicerką beżowy. A tutaj nagle mam przed sobą całkowicie czarny oryginalny podłokietnik??? Cały plastik jest czarny. I ogólnie to jestem w szoku ;-)
  • 0

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:55, 17.12.2009

Ja mam czarne plastiki
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:05, 17.12.2009

Co do tapicerek obszycia to są podobne do tych ze zdjęcia kordasa tylko lekko ciemnozielone, ale tapicerka plastykowa jest taka sama (czarna/ciemno popielata)
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#7 Maciek.C

Maciek.C
  • Forumowicz
  • 647 postów
  • Skąd:Podlaskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:50, 19.12.2009

taką mam w swoim acco

Dołączona grafika
  • 0

#8 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:37, 20.12.2009

ja mam czarne tak jak skóra
  • 0
Accord F20B6 http://www.accordklu...opic.php?t=1019
Civic EJ9 D14+
Były
Civic EG8 D15B7 + mody
Civic EJ2

#9 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2,815 postów
  • Skąd:Stalowa Wola/Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 31
Super

Napisano 18:03, 25.06.2012

Witam.
Mam do kupienia auto z Beżową tapicerką welurową, zastanawia mnie jak to będzie z utrzymaniem jej w czystości?
ktoś ma beżową? może coś powiedzieć jak sie sprawdza.
mi sie podoba bardziej w tej ciemniejszej, i myślę czy warto kupić w jasnej.... Da sie przeszczepić ciemną?
  • 0

#10 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3,481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 00:55, 28.06.2012

Witam.
Mam do kupienia auto z Beżową tapicerką welurową, zastanawia mnie jak to będzie z utrzymaniem jej w czystości?
ktoś ma beżową? może coś powiedzieć jak sie sprawdza.


Jak masz zamiar wozić materiały budowlane wewnątrz albo jaździć w brudnych ciuchach to każdy kolor zasyfisz. Mam beż i nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem czystości
  • 0

#11 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 10:00, 28.06.2012

Witam.
Mam do kupienia auto z Beżową tapicerką welurową, zastanawia mnie jak to będzie z utrzymaniem jej w czystości?
ktoś ma beżową? może coś powiedzieć jak sie sprawdza.


Jak masz zamiar wozić materiały budowlane wewnątrz albo jaździć w brudnych ciuchach to każdy kolor zasyfisz. Mam beż i nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem czystości


Ja mam ciemną tapicerkę , chyba nawet taką samą jak Maciek.C , a i tak mam problem z czystością a konkretnie na tylnej kanapie , bo tam wożę dwójkę dzieciaków . Ich ślady z butów są wszędzie , tak jak okruchy po jedzeniu ... :-D
Chyba moim pierwszym modem byłby centralny odkurzacz :lol: ...
  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#12 iridium

iridium
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:29, 01.07.2012

Witam,
Od miesiąca jestem posiadaczem Hondy Accord 2.4 Exclusive z 2004 r. Postanowiłem odświeżyć tapicerkę skórzaną w związku z czym poradziłem się na stronie http://lederzentrum.pl/ jakie preparaty mam dobrać aby skóra wyglądała jak nowa. Oczywiście przesłałem poglądowe zdjęcia i otrzymałem odp. o treści:

"Witam,
na pewno będzie potrzebny zestaw tonujący (środek czyszczący+farba+utrwalacz)-152zł do tego benzyna-39zł , GLD-65zł i pad szlifujący-15zł do przygotowania powierzchni+ dodatkowa farba-67zł na całą tapicerkę.
Przesyłka za pobraniem 18zł z przedpłatą na konto 13 zł. By Pan do nas wysyłał próbkę skóry? Czy jest Pan pewny że jest to kolor czarny?"

http://imageshack.us...9/62682771.jpg/

No i teraz to ja już nie jestem taki pewien czy kolor tapicerki skórzanej w moim aucie to czarny.
Z tego co wyczytałem na necie to nie było innego odcienia czarnego w tym modelu. Może Wy macie jakieś informacje jaki to dokładnie kolor.
  • 0

#13 maciej 77

maciej 77
  • Młodszy Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:inąd
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:31, 02.07.2012

a ja mam taką
Dołączona grafika
  • 0

#14 ZENek

ZENek
  • Forumowicz
  • 214 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała, Żywiec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:29, 03.07.2012

ja mam to samo co maciej 77 :)
plastiki czarniutkie a fotele tak jak na zdjęciu wyżej u macieja
  • 0

Była: Honda Accord 1.6 LS   Moje Acco CG7

Jest: Honda Accord 2.0 Sport


#15 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1,706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 20:38, 03.07.2012

Witam,
Od miesiąca jestem posiadaczem Hondy Accord 2.4 Exclusive z 2004 r. Postanowiłem odświeżyć tapicerkę skórzaną w związku z czym poradziłem się na stronie http://lederzentrum.pl/ jakie preparaty mam dobrać aby skóra wyglądała jak nowa. Oczywiście przesłałem poglądowe zdjęcia i otrzymałem odp. o treści:

"Witam,
na pewno będzie potrzebny zestaw tonujący (środek czyszczący+farba+utrwalacz)-152zł do tego benzyna-39zł , GLD-65zł i pad szlifujący-15zł do przygotowania powierzchni+ dodatkowa farba-67zł na całą tapicerkę.
Przesyłka za pobraniem 18zł z przedpłatą na konto 13 zł. By Pan do nas wysyłał próbkę skóry? Czy jest Pan pewny że jest to kolor czarny?"

http://imageshack.us...9/62682771.jpg/

No i teraz to ja już nie jestem taki pewien czy kolor tapicerki skórzanej w moim aucie to czarny.
Z tego co wyczytałem na necie to nie było innego odcienia czarnego w tym modelu. Może Wy macie jakieś informacje jaki to dokładnie kolor.


Po pierwsze wersja Accorda to nie Exclusive tylko Executive.

Tapicerka mogła być czarna lub jasnobeżowa, innych kolorów nie było (chyba że może w tapicerce półskórzanej w wersjach Sport lub Type S).
Środki które Ci zaproponowali to chyba do kompletnej renowacji totalnie zmasakrowanej/zniszczonej skóry. Czy lico masz pościerane lub popękane ? Jeżeli tak to pewnie tylko one pomogą (lub nowa tapicerka jak ma być na dłużej). Jeżeli nie to wg. mnie tylko solidne czyszczenie (mycie wodą z szarym mydłem) plus konserwacja profesjonalnymi preparatami natłuszczającymi/zapobiegającymi twardnięciu i pękaniu skóry. Wykonywać to należy regularnie (nie rzadziej niż co pół roku). Można samemu, można tez pojechać do zakładu który się na tym zna (ja tak robię).

Jeżeli link do zdjęcia jest od Twojego auta to ja nie widzę żadnego powodu, żebyś miał ją niszczyć szlifując i lakierując. Nie będzie lepsza niż jest a wręcz gorsza. Umyj wszystko solidnie ściereczką z wodą i delikatnym środkiem piorącym (szare mydło najlepsze), jak wyschnie to natłuszczanie profesjonalnym środkiem do konserwacji skóry. W zakładzie w którym daję do regularnej konserwacji zawsze mi mówią, że jakbym chciał robić sam to porządne środki do konserwacji nie są do kupienia w marketach na dziale samochodowym i kosztują min. 80 zł za opakowanie.

[ Dodano: 2012-07-03, 21:52 ]

a ja mam taką
Obrazek


Ja w VI też miałem czarną i też taką "podziurkowaną" ale wydaje mi się że tutaj z wyglądu "środek" fotela jest jakby śliski i półmatowy ? A u mnie był taki sam matowy jak boczki fotela widoczne na tym zdjęciu. I miał taką samą paskudną właściwość którą tutaj widać - strasznie zbierał kurz, który układał się w takie wzory. Jedne co łatwo usuwało ten kurz to samoprzylepne wałki do zdejmowania kurzu z ubrań :-(
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq