Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Wybor glosnikow przednich

VIII audio głośniki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#91 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:54, 24.04.2016

dystans do tyłu jest ten sam, i ten sam adapter bedzie pasował, ale czy jest sens z tyłu wymieniać ? lepiej wsadzić dobry przód i porządnie wykarmić.

 

Ja kupiłem dedykowane z mdf na przód, oraz pare 30mm, oraz pare 8mm, 

 

finalnie użyłem tylko tych 30mm i nawierciłem tak w nich otwory aby pasowały pod fabryczne montażowe, użyłem śub m6 40mm, wszytsko pasuje.

 

Jeśli by tylko zakładać ten 30mm to przy odpowiednim przycięciu tej osłony z tyłu, tunelu na boczku pasuje super.

 

Ale ja poszedłem dalej i dołożyłem jeszcze 8mm, podciąłem więcej i wyciąłem fabryczną maskowinicę na poczet tej co dostałem z nowymi głośnikami

https://ds.syneknas....03731382e4a5047


  • 0

#92 Uniek

Uniek
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.2
  • Wersja:VIII gen Executive
  • KM:202 KM 409 Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: -23
Zła

Napisano 14:05, 24.04.2016

dystans do tyłu jest ten sam, i ten sam adapter bedzie pasował, ale czy jest sens z tyłu wymieniać ? lepiej wsadzić dobry przód i porządnie wykarmić.

Ja kupiłem dedykowane z mdf na przód, oraz pare 30mm, oraz pare 8mm,

finalnie użyłem tylko tych 30mm i nawierciłem tak w nich otwory aby pasowały pod fabryczne montażowe, użyłem śub m6 40mm, wszytsko pasuje.

Jeśli by tylko zakładać ten 30mm to przy odpowiednim przycięciu tej osłony z tyłu, tunelu na boczku pasuje super.

Ale ja poszedłem dalej i dołożyłem jeszcze 8mm, podciąłem więcej i wyciąłem fabryczną maskowinicę na poczet tej co dostałem z nowymi głośnikami
https://ds.syneknas....03731382e4a5047

Jeden glosnik z tylu zaczal mi trzeszczec wiec bede musial go wymienic.
Nie mam grubego hajsu na modyfikacje audio wiec zadowole sie normalnymi glosnikami ktore nie beda trzeszczec ;)

Moze w przyszlosci zrobie jakies wygluszenie ale poki co wpiepszyc min. 500-600 zl w same maty wygluszajace to troche duzo.

Użytkownik Uniek edytował ten post 14:09, 24.04.2016

  • 0

#93 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:37, 27.04.2016

tanio nie jest a i trzeba czasu na to wszystko ale się opłaca, ja sobie dodałem apple airport do procesora i muza leci po wifi teraz :)


  • 0

#94 sirradzio

sirradzio
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Anglia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:48, 18.05.2016

witam , mam pytanie  kto wie jak wymienic głosniki w hondzie accord VIII w drzwiach przednich, moze macie jakis filmik lub cos podobnego , dziekuje z gory za pomoc


  • 0

#95 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:57, 19.05.2016

witam , mam pytanie  kto wie jak wymienic głosniki w hondzie accord VIII w drzwiach przednich, moze macie jakis filmik lub cos podobnego , dziekuje z gory za pomoc

temat jest prosty, jest dużo na forum, nawet w moim temacie.


  • 0

#96 Uniek

Uniek
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.2
  • Wersja:VIII gen Executive
  • KM:202 KM 409 Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: -23
Zła

Napisano 08:21, 20.05.2016

witam , mam pytanie kto wie jak wymienic głosniki w hondzie accord VIII w drzwiach przednich, moze macie jakis filmik lub cos podobnego , dziekuje z gory za pomoc


Chodzi ci o demontaz boczkow czy o mocowabie glosnika ?
  • 0

#97 Lukas1975

Lukas1975
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:50, 25.05.2016

Witam!

Wymieniliście już te głośniki? Ciekawy jestem spostrzeżeń.

W moin ES GT z Premium Sound System lekko trzeszczy głośnik w drzwiach kierowcy. Ogólnie niesłyszalne podczas jazdy tylko jak pomrukuje na wyłączonym silniku. I też chciałem wymienić, najlepiej oba na przodzie. Jaka jest moc oryginalnych głośników lub wzmacniacza? I czy wygłuszenie rzeczywiście tyle daje w samochodzie tej klasy? Wygłuszyłem kiedyś rovera 214 i było fajnie :)

Szukając głośników patrze na sprawność dB i zakres tonów niskich, niżej lepiej bo lubię głęboki bass. Nie chce też dwudrożych, raczej zestaw.

Zerknijcie proszę na:

JBL GT7-6C  (50W,  50Hz-20kHz, 92dB) - faworyt

Pioneer TS-G173i  (45W, 26Hz-28kHz, 89dB)

FLI COMP6  (40W,  50Hz-20kHz, 90dB) - te miałem i grały super, ale subwoofer był potrzebny  :duch:

 

a może by tak woofery wrzucić do przednich drzwi? Co myślicie?

 

Bombel87: Te Kenwoody i JBL'e wyglądają dobrze, ale to głośniki dwudrożne  :depresja:

 

Czy w waszych accordach w bagażniku też są głośniki na wierzchu, czy macie je przykryte? U mnie wygląda jak by brakowało jakiejś pokrywy.

I jak, zmieniłeś te głośniki? Mam tę samą wersję i o dziwo też mi w drzwiach kierwcy głośniczek pierdzi. Przy cichym słuchaniu muzy strasznie to wkurza. A jeśli chodzi o głośniki z tyłu to również od strony bagażnika u mnie niczym nie są przykryte.


  • 0

#98 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:53, 25.05.2016

U mnie już dawno wymienione na zestaw dynaudio. Nowe okablowanie do wzmacniacza w bagaju. Gra tylko sam przód odseparowany. Drzwi wygłuszone. Jest dużo basu z samych drzwi. Wszystko z tylu odłączone.
  • 0

#99 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:53, 26.05.2016

Sie ma.
Dziś czepiłem sie montażu wzmacniacza pod głośniki. Poszło sprawnie i byłbym skończył ale zebrało mi kabla głośnikowego.
Kabel prądowy 6mb poszedł przez gródź w nogach kierowcy (UK) w PL wyjdzie na pasażera.
Potem od razu na lewa stronę bo chciałem żeby szło po lewej stronie auta gdzie nie idą kable głośnikowe.
6mb kabla ledwo starczyło.
80amp bezpiecznik zaraz po akumulatorze.
Potem do rozdzielni która jest swoją droga na bezpiecznikach.

 

 

Bardzo fajna robota ogólnie :ok

 

Czy mógłbyś trochę więcej opowiedzieć (dorzucić kilka zdjęć) o przebiegu kabla zasialającego? Głównie interesuje mnie  dokładnie przebieg do przejścia przez gródź? (na jednym zdjęciu widać tylko od akumulatora) Wierciłeś dodatkową dziurę? To zdjęcie które jest, to od komory silnika?

Wygląda, że przeszedłeś po prawej stronie i spowrotem na lewą potem?

Sory za tyle pytań ale myślę nad tym od tygodnia i nie mogę znaleść dobrego przejścia...


  • 0

#100 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:03, 27.05.2016

Dodałem nowy temat, tam opisałem co i jak, niestety nie udało mi się wkleić zdjęć więc dałem linka do flickr. Pytajcie w nowym temacie co i jak to chętnie pomogę.

Pisałeś że chcesz wymienić HU z chęcią bym zobaczył co jak jak poszło to może u siebie też bym zrobił :)


  • 0

#101 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:28, 01.06.2016

Bardzo fajna robota ogólnie :ok

 

Czy mógłbyś trochę więcej opowiedzieć (dorzucić kilka zdjęć) o przebiegu kabla zasialającego? Głównie interesuje mnie  dokładnie przebieg do przejścia przez gródź? (na jednym zdjęciu widać tylko od akumulatora) Wierciłeś dodatkową dziurę? To zdjęcie które jest, to od komory silnika?

Wygląda, że przeszedłeś po prawej stronie i spowrotem na lewą potem?

Sory za tyle pytań ale myślę nad tym od tygodnia i nie mogę znaleść dobrego przejścia...

udało się przejść przez gródź ?


  • 0

#102 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:44, 04.06.2016

udało się przejść przez gródź ?

Uff, udało się :) dzięki za fotki - po nich poszło już z górki. Otóż w wersji LHD jest też taka zaślepka - tyle, że na prawo od kierownicy. Spędziłem nad tym projektem ogólnie kilka długich wieczorów, więc planuję opisać, trochę całość, ale pewnie założę wątek, żeby było łatwiej znaleźć jakby co.

 

 

edit

w sensie na prawo patrząc od środka - czyli po prawej od kierowcy. Poza tym jako że mam automat znalazłem też wolne przejście na sprzęgło, ale to przechodzi w podłużnicę, więc jest pewnie trudniej - nawet nie próbowałem.


Użytkownik hubbu edytował ten post 23:47, 04.06.2016

  • 0

#103 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:16, 07.06.2016

Uff, udało się :) dzięki za fotki - po nich poszło już z górki. Otóż w wersji LHD jest też taka zaślepka - tyle, że na prawo od kierownicy. Spędziłem nad tym projektem ogólnie kilka długich wieczorów, więc planuję opisać, trochę całość, ale pewnie założę wątek, żeby było łatwiej znaleźć jakby co.

 

 

edit

w sensie na prawo patrząc od środka - czyli po prawej od kierowcy. Poza tym jako że mam automat znalazłem też wolne przejście na sprzęgło, ale to przechodzi w podłużnicę, więc jest pewnie trudniej - nawet nie próbowałem.

extra, czekam z niecierpliwością opisu instalacji, oraz z wymiany radia na 2 din :)


  • 0

#104 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 00:29, 11.06.2016

extra, czekam z niecierpliwością opisu instalacji, oraz z wymiany radia na 2 din :)

 

No to udało się. Wymieniłem PSS na 2din :-)

Założyłem nowy temat w tym dziale oraz tutorial w "zrób to sam". Zapraszam do komentowania :-)


  • 0

#105 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:15, 20.02.2017

Głośniki Hertz ktoś zakładał ??

http://allegro.pl/gl...45.html#thumb/1

 

Jaką impedancje mają te fabryczne głośniki w drzwiach  ? 2 czy 4 ?

 

Dystanse plug and play można kupić tutaj


Użytkownik flashmaniac edytował ten post 18:16, 20.02.2017

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, audio, głośniki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq