Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Dziwny odgłos - stuki, telepanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sajmon

Sajmon
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:19, 10.12.2009

Nawet nie wiem czy w dobrym dziale piszę.

Jadąc wolno (ok. 10-30km/h) po nierównej drodze, ale nie po dziurach - nierówności typu łatanie asfaltu, droga z kamykami, droga leśna, albo kostka brukowa (przy kostce trzeba się wsłuchać, bo hałas jest obiektywny jak to na kostce) - słychać w moim Accordzie hałas, stuki, coś jakby "TELEPANIE" z przodu auta. Nie wiem czy to zawieszenie (ale przecież auto nowe, 18 000 przejechane), czy coś się odkręciło, poluzowało, czy to układ kierowniczy ??

Jak się to pojawia to odczuwam jakby niepewność w kierownicy albo w kołach, sam nie wiem.

Dodam, że jak jadę na asfalcie to wszystko jest ok.

Proszę o pomoc, może ktoś się spotkał.
Najgorsze , że nie ma reguły kiedy to słychać, więc zapewne jak pojadę na ASO to nic nie znajdą.
Z góry dziękuję za pomoc.
  • 0

#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:49, 10.12.2009

Jeśli nowe to chyba na gwarancji? Jedź do ASO niech szukają. Te brzęczące zagłówki, schowek i co tam jeszcze brzęczało też zgłoś... kiedyś zgłaszałem do ASO brzęczące drzwi.. 3 razy podchodzili do tego, ale wywalczyłem wymianę całego mechanizmu szyb i głośnika i gitara do dziś nic nie brzęczy.
  • 0

#3 Sajmon

Sajmon
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:29, 11.12.2009

Jeśli nowe to chyba na gwarancji? Jedź do ASO niech szukają. Te brzęczące zagłówki, schowek i co tam jeszcze brzęczało też zgłoś... kiedyś zgłaszałem do ASO brzęczące drzwi.. 3 razy podchodzili do tego, ale wywalczyłem wymianę całego mechanizmu szyb i głośnika i gitara do dziś nic nie brzęczy.


Dziękuje. Oczywiście pojadę do ASO , ale znając generalne podejście w ASO to lepiej być przygotowanym dlatego zawracam gitarę na forum. Pozdrawiam
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:03, 13.01.2010

Mam identyczny problem, na nierównościach albo podczas ruszania max do 3-4 biegu jak lekko szarpne to coś w zawieszenie telepocze, sktuk, taki metaliczny podzwięk, jak się rozpędze to juz ok, sprawdzałem podwozie i żadnych luzów, wydech na miejscu, układ napędowy bez luzów, nie mają pojęcia co to jest

Prosze o pomoc bo juz mnie gorączka bierze :(
  • 0

#5 Sajmon

Sajmon
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:04, 02.02.2010

Cześć Pavlos007 - jak tam Twoje stuki, wyjaśniło się coś? Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-03-29, 17:11 ]
Byłem dzisiaj z opisanym problemem w ASO.
Okazało się , że to się tłucze przekładnia kierownicy .
Zobaczymy jak wymienią , czy to było to.
Co to jest ta przekładnia, czy to może tak stukać i telepać ?
Pozdrawiam
  • 0

#6 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:13, 15.04.2010

Cześć Pavlos007 - jak tam Twoje stuki, wyjaśniło się coś? Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-03-29, 17:11 ]
Byłem dzisiaj z opisanym problemem w ASO.
Okazało się , że to się tłucze przekładnia kierownicy .
Zobaczymy jak wymienią , czy to było to.
Co to jest ta przekładnia, czy to może tak stukać i telepać ?
Pozdrawiam


Przekładnia (inaczej maglownica) to najprościej mechanizm który powoduje że skręt koła kierownicy powoduje jednoczesne skręcenie obu kół o ten sam kąt.
Przekładnie może stukać ale przy przebiegu 200 tys a nie w nowym aucie. Albo wada fabryczna albo uszkodzenie mechaniczne.
  • 0

#7 Sajmon

Sajmon
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:49, 04.05.2010

No nareszcie mam to naprawione. Rzeczywiście okazało się , że to przekładnia kierownicy była wadliwa i została wymieniona. (objaw stukania pojawił się już w 3 miesiącu użytkowania nowego auta). Oprócz ustąpienia stukania kierownica zrobiła się "twardsza" i ma słabsze wspomaganie (samochód pewniej się prowadzi) - i to wszystko przez przekładnię.

Przy okazji okazało się , że Honda to porządna firma: auta bezawaryjne , ale jeżeli zdarzy się już usterka to absolutnie stają na wysokości zadania. Polecam też ASO w Krakowie ARHER i p. kierownika serwisu - b.dobry fachowiec i nastawiony na pomoc klientowi.

Pozdrawiam Sajmon
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq