Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Ciekawy problem z Check Engine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:53, 10.12.2009

Jak już kiedyś pisałem miałem problem z zapalającą się żółtą kontrolką. Komputer w Bosch serwis oraz w ASO Hondy pokazywał zawór Egr. Kupiłem trzy z allegro ale niestety to nie pomogło. Znalazłem w dziale- warsztaty polecane - Pro-sewis w Szczecinie - podobno naprawiają od wielu lat Hondy. Pojechałem i gość stwierdził - sonda lambda s1. Ok, nowa to wydatek 800 zł więc znowu kupiłem z allegro i ....nic, tzn. to samo. Ciągle check się zapala. Okazało się, że u mnie na miejscu jest niezły elektryk. Zaryzykowałem. Pierwszy dzień - dalej to samo. Na drugi dzień już było coś więcej wiadomo. Jak skasuję błąd np. przez zdjęcie klemy, odpalę to mogę jechać ile chcę i jest ok. Po ponownym jednak odpaleniu check zaraz wskakuje. Elektryk stwierdził, że jak sobie nie poradzi to do wymiany komputer. Jednak po trzeciej wizycie jest ok. Nie chce powiedzieć co zrobił, nie wiem ile zapłacę bo kazał na razie testować. Jak będzie w porządku to podam adres i telefon z czystym sumieniem, że jest dobrym fachowcem. Pozdr.

[ Dodano: 2009-12-10, 11:02 ]
A tak wogóle czy to możliwe żeby błąd, który się odczytuje nie był tak naprawdę tym faktycznym? Tzn. ciekawi mnie czy ktoś już miał podobny przypadek ,czy u mnie tylko wcześniej ktoś mieszał np. w instalacji? Wydałem kupe kasy i byłem w punkcie wyjścia choć poznałem trochę auto co nie jest takie złe ale było kosztowne.
  • 0

#2 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 11:26, 10.12.2009

To że check się nie zapala to jeszcze nie znaczy że dobrze to naprawił :-P
  • 0

#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:33, 10.12.2009

To że check się nie zapala to jeszcze nie znaczy że dobrze to naprawił :-P


Szczególnie że nie chce powiedzieć co naprawił :shock:
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:45, 10.12.2009

coś mi podpada, poza tym bez checka też mogą być błędy
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#5 drobson

drobson
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:22, 10.12.2009

Dokładnie, jak może nie powiedzieć co naprawił? przecież to podstawa przy regulowaniu należności! Poza tym powinien zostawić Ci części, które ewentualnie wymienił...może sam nie jest pewny swych działań i czeka co się z autem wydarzy ;) A z błędami jest różnie, też miałem przygody tylko że u mnie to był czujnik położenia wału korbowego.
  • 0

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:59, 10.12.2009

Elektryk :?: a może na stałe wyłączył kontrolkę check (już nigdy nie zaświeci).
  • 0

#7 MANYSH

MANYSH
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:YORK,UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:21, 10.12.2009

Nie chce powiedzieć co zrobił, nie wiem ile zapłacę

chyba jakis dow*cenzura* ?? Ja bym nie zapłacił, dopóki sie nie dowiem, co było przyczyna awarii, moze go tylko pogłasakał i chce z 500zł ?? Kazdy warsztat, na żądanie klienta, ma obowiazek udzielic informacji na temat ,wymienanych czesci i naprawy auta, bez łachy . Ja bym sie własnie obawiał czy nie odlaczył kontrolki CE :k
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:43, 10.12.2009

Zawsze można podjechać do konkurencji i sprawdzić błedy!
A jeśli już ktoś miałby odłączyć kontrolkę checka to naprawdę gratulacjie dla niego!
Mówiąc o błędach to uwierzcie mi czasami może komputer wyprowadzić w maliny!!!
  • 0

#9 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:29, 10.12.2009

Spokojnie Panowie, najprostszym i najszybszym sprawdzeniem czy check a raczej komp "reaguje" na błędy to odłączenie dosłownie na sek. kostki sondy tej przy kolektorze, jeżeli jest OK powinien rzucić checkiem a jeżeli elektryk coś zfiksował to się nie zaświeci i trzeba go atakować. Ja stawiam, że gdzieś nie było masy albo izolacja szwankowała a on to naprawił i nie chce powiedzieć że to taka błahostka a problem wyglądał na poważny.

Po podłączeniu do kompa zawsze program podaje kilka lub jeden "przybliżony" błąd, który nie zawsze oznacza ten co pokazuje, to mogą być orientacyjne komunikaty, np. w VAG wyrzuca kilka naraz aby mechanik nie "przekopywał" się przez całe auto tylko miał namiary mniej więcej co i jak.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:17, 14.12.2009

Cytat:
Po podłączeniu do kompa zawsze program podaje kilka lub jeden "przybliżony" błąd, który nie zawsze oznacza ten co pokazuje, to mogą być orientacyjne komunikaty, np. w VAG wyrzuca kilka naraz aby mechanik nie "przekopywał" się przez całe auto tylko miał namiary mniej więcej co i jak.[/quote]



To bardzo mądre ale dlaczego nikt nie wie o tym Aso Hondy w Pile i Koszalinie ! Kazali mi kupić nowy zawór Egr a błąd jest przybliżony?
Elektryk powiedział, że podłączył komputer innym zasilaniem i dlatego kazał przetestować. Najważniejsze u mnie jest to, że po skasowaniu błędu nie ma go do momentu ponownego uruchomienia samochodu. Po skasowaniu błedu zrobiłem bez gaszenia prawie 500 km i było ok. Po ponownym uruchomieniu starczały średnio 3 km i znowu był błąd - zawór egr. Teraz zaś jest wszystko w porządku. Zapłacę w piątek i wtedy zamkniemy temat.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq