Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zima i załączanie wentylatorów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 brotherfront

brotherfront
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Tilburg / Brzeg
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:21, 06.12.2009

Witam,

Dosłownie parę dni temu zakupiłem Hondę Accord i mam taki problem:

czy to normalne że jak odpalę auto to praktycznie co 30 sek. załączają się obydwa wentylatory następnie się wyłączają i tak non stop. Latem bym to zrozumiał ale gdy jest zimno a silnik jeszcze nie ma swojej normalnej temp. Dodam, że jak już ja osiągnie to jest bez zmian.

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdr. Bartek
  • 0

#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:10, 07.12.2009

ojciec ma VII gen i Diesla, ale chyba mogę powiedzieć ogółem, że to nie jest normalne, sprawdź czy jest płyn i upewnij się, że przełącza się z małego obwodu na duży po rozgrzaniu, albo diagnostyka
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#3 brotherfront

brotherfront
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Tilburg / Brzeg
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:00, 07.12.2009

Byłem dzisiaj w serwisie Hondy i mechanik powiedział, że to normalne jeśli chodzi o Hondę w benzynie ale mimo wszystko dzięki.
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:07, 30.12.2009

Ja mam diesla i dzieje mi sie tak samo, załączaja sie oba wentylatory na kilkanaście sek, i wyłąńczają po czym jest dłuższa przerwa, ale tym sie nie ma co stresować bo jeżeli silnik nie ma jescze temperatury to w chłodnicy jest obieg zamknięty więc wentylatory nic nie chłodzą, wydaje mi się że to taki test wentylatorów bo np. czemu dwa się załączaję a nie jeden, wyobrażmy sobie okres 3 miesięcy gdzie średnia temp otoczenia to - 3 stopnie , prawdopodobnie jeżeli nie staniemy w korku to wentylatory nie mają szans się załączyć, czyli są nie uzywane przez 3 miesiące a wszyscy wiemy co się dzieje jak taki wentylator jest nie załączany przez 3 m-ce, a w dodatki na zewnątrz sól i woda, jak będzie w końcu potrzebny to nagle się okaże że zrobił sie nalot na szczotkach albo na komutatorze i nie działa, i tak jest jeszcze z innymi rzeczami w aucie jak np z lampkami grzania świec w dieslu - nawet jeżeli jest lato i silnik rozgrzany zawsze po przekręceniu świecą kilka sekund, bo wtedy napewno wiemy że wszystko jest ok, i jak przyjdzie zima to nie będziemy nagle zaskoczeni że nie grzeja świece.
  • 0

#5 womer

womer
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Skąd:Honda Trójmiasto
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Legend
  • KM:295
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:KB1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:13, 30.12.2009

Panowie a ja mam tak na gorącym silniku, objawy identyczne jak podczas pracy klimy, kompresor również wtedy pracuje, jakieś pomysły? na żadnym forum mi nie potrafią pomóc... :(
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq