Skocz do zawartości


RODO w HAKP

skrzynia automatyczna


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:24, 13.10.2008

mozna samemu wymienic olej w automacie ????
jezeli tak to podajcie mi jakies wskazowki jak to zrobic :lol:

#2 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:59, 14.10.2008

Kolego, sam osobiście posiadam automat i radziłbym ci nie robić tego osobiście !!
Ja wymieniałem w zaufanym warsztacie, bo niestety natrafiłem nawet na punkty gdzie nie chcieli wykonać tej ponoć prostej operacji.
Nie jest to aż tak wielki koszt - i zawsze będziesz miał na to gwarancję !!
Pozdrawiam i decyzję pozostawiam Tobie.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#3 16v

16v
  • Forumowicz
  • 131 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:34, 14.10.2008

Na Twoim miejscu bym nie ryzykował. na pierwszy rzut oka wydaje się, że wymiana jest podobna jak w manualu , a tak nie jest. W automacie są pewne układy podciśnieniowe i czsem bez specjalnej pompki (strzykawki) nie spuścisz całego oleju jak i póżniej nie nalejesz. Czasem trzeba odpowietrzać jakąś magistralę.Nie wspomnę już o filtrach i magnesach do oczyszczania oleju.

#4 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:10, 14.10.2008

Jeżeli olej wymieni się tak jak w silniku, to wymieni się może połowę oleju. Zawsze to lepsze niż nic. W skrzyni automatycznej, olej trzeba wymieniać co 10-15 tys km. Aby wymienić w całości trzeba to zrobić w poważnym warsztacie, który specjalizuje się skrzyniach automatycznych. Pełna wymiana polega przepompowywaniu oleju kilka razy, w układzie zamkniętym. Było nawet ostatnio w Toolboksie na TVN Turbo, o skrzyniach automatycznych.

Do zobaczenia na trasie.


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:11, 11.03.2009

Dzieki
:lol:

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 02:13, 13.03.2009

Jeżeli olej wymieni się tak jak w silniku, to wymieni się może połowę oleju. Zawsze to lepsze niż nic. W skrzyni automatycznej, olej trzeba wymieniać co 10-15 tys km. Aby wymienić w całości trzeba to zrobić w poważnym warsztacie, który specjalizuje się skrzyniach automatycznych.



Ja wymienialem sam i jakos nie wydaje mi sie , ze wymienilem tylko polowe oleju.Chyba , ze do skrzyni wchodzi 6 litrow.

#7 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:33, 13.03.2009

Chyba , ze do skrzyni wchodzi 6 litrow.

Wydaje mi się,że właśnie tyle wchodzi.Przy upuszczaniu wszystkiego nie wylejesz.

#8 RobJust

RobJust
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:48, 14.03.2009

Wydaje mi się ze przesadzacie, miałem okazję jeździć na automacie i potem ja wymieniać ale to inna polka, przy wymianie tzw. grawitacyjnym wymieni sie około/ poniżej połowy, jak pisali przedmówcy powinno sie to robić ciśnieniowo aby wymienić cały olej, tyle że... Koszty rosną przy takiej wymiance, bo chyba nikt nie będzie płukał instalacji zuzytym olejem, więc wolałem wymienić częściej połowę niż raz i po niezłych kosztach, po drugie uważam że jedna z wad jest wewnętrzny filtr oleju, skoro przewody hydrauliczne ida do chłodnicy, co był za problem na jednym weżu założyc filtr olejowy zewnętrzny. A tak aby wymienić filtr trza zdjąć skrzynię.

F20B6(MDJA)>H22A8(M2P4)>H22A5(M2P4)>H22A7(U2Q7)


#9 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:45, 07.04.2009

a ja szukając accorda natrafiłem na takiego w którym padła skrzynia. ciekaw jest ile kosztować mnie będzie zakup innej skrzyni do 3,0 V6.
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...sss111/</a></p>
<p> </p>
<p> </p>

#10 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:41, 07.04.2009

Na allegro coś znajdziesz bo ostatnio patrzyłem z ciekawości na jakieś graty.

krisss1111 i do przywitalni wypadało by zajrzeć. ;-)

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:14, 09.04.2009

cześć. słuchajcie, dopiero kupiłem accorda 3.0 2000r w automacie i zdechła mi skrzynia. do 2 dochodzi i dalej już nie chce. zna ktoś może jakiegoś dobrego mechanika od tych skrzyń??

albo może ma ktoś na sprzedanie druga taką skrzynię?

doradźcie co mam zrobić bo się załamałem...

pozdrawiam

#12 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:18, 09.04.2009

black devil, Nie wiem skąd jesteś ale jak z okolic stoLycy to możesz podjechać do tego warsztatu,podobno polecany do skrzyń aut.
http://www.autotransmisja.pl/

A jak nie to na allegro coś wyrwiesz na bank.




IPB Skin By Virteq