Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pilot w kluczyku i kierunkowskazy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:13, 08.12.2009

Na włączonym radiu wciskasz centralny włącznik przytrzymujesz a jak zacznie migać wciskasz przycisk nr.5 i ustawiasz czas 24h,a sama godz.to już wiesz przycisk z nutką.
  • 0

#17 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:53, 29.12.2009

...no i poznałem właśnie pierwszy serwis - Honda Waszkowiak z Poznania (Suchy Las).
Wszystko wróciło do normy -alarm działa, kierunki potwierdzają zamkniecie samochodu.
Serwis moge polecić (chociaż chyba mieli małe problemy ze zdiagnozowaniem usterki ale dali rade i co najważniejsze podejście -spróbujemy narawić stycznik bo po co pchać nowy cały zamek- i to mi się podoba (nie jak w serwisie Forda padło znaczy trzeba wymmienić a bez prób reanimacji).
Za diagnoze i naprawe autoalarmu zapłaciłem tyle co za regulacje zaworów, przy okazji podłączyli pod kompa i sprawdzili komplet -za całość 330zł więc i ceny do przełknięcia.

Aha okazało się że winny by stycznik (złączka) maski który miał małe zwarcie i dawał cały czas sygnał że maska jest otwarka (centralny wtedy się zamyka ale autoalarm nie zazbraja) :) póki co zreanimowano go (przeczyszczono) i zobaczymy co dalej bo nowy 340zł netto heh
  • 0

#18 Jakub_rm

Jakub_rm
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:21, 23.11.2014

Odpowiedź już padła, pewnie któryś stycznik od alarmu zabrudzony. Pytanie czy centralny zamyka drzwi czy nie? Też u mnie po kupnie auta alarm się nie uzbrajał, a centralny działał jak należy. Winny był stycznik maski, który był zaśniedziały i alarm widział, że maska jest cały czas otwarta.


Użytkownik Jakub_rm edytował ten post 16:22, 23.11.2014

  • 0

#19 Mario_Accord

Mario_Accord
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:22, 23.11.2014

Witam panowie potrzebuje pomocy mam Accorda 1.8es 99r zamykanie z pilota działa ale odkąd kupiłem auto alarmu nie mam to znaczy kierunki nie mrugaja po zamknięciu jak i otwarciu lampka na desce też nie i w sumie dopiero dziś wyczytałem że te wersje miały alarm. Teraz pytanie gdzie jest jakiś bezpiecznik kable skrzynka cokolwiek od tego alarmu może ktoś kiedyś go dołączył jakoś niewiem ale skoro jest to czemu ma nie działać wszystko chyba dziś przeszukałem i nic nie znalazłem pomocy. Dodam że lampka między zegarkami nie świeci ani mruga odkąd mam to auto. Po otwarciu maski nie widzę żadnego czujnika stycznika

Użytkownik Mario_Accord edytował ten post 18:09, 23.11.2014

  • 0

#20 Mario_Accord

Mario_Accord
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:01, 24.11.2014

Jeżeli jest ktokolwiek kto sobie z tym poradził proszę o info będę bardzo wdzięczny
  • 0

#21 LK3

LK3
  • Forumowicz
  • 229 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TSX
  • KM:205
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:TSX
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:33, 24.11.2014

Może ta informacja coś ci pomoże:

Zmieniałem pilota z serwisowego na oryginalny, nie zmieniając nic w elektryce samochodu. Pierwszy mrugał kierunkowskazami, a drugi postojówkami po zsynchronizowaniu z autem. Spróbuj zaprogramować jeszcze raz piloty według instrukcji, lub sprawdź  inne.


  • 0

#22 Jakub_rm

Jakub_rm
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:52, 24.11.2014

…. Po otwarciu maski nie widzę żadnego czujnika stycznika

 

Sam stycznik jest "ukryty" pod zamkiem maski. Bez odkręcenia zamka nie dostaniesz się do czujnika. Jak się dobrze przyjrzysz i uważnie zamek obejrzysz to go znajdziesz.

 

edit: Ja o swoim alarmie i jego wadzie dowiedziałem się gdy nieco mocniej zamknąłem maskę. Wtedy po zamknięciu auta kierunki mignęły. Możesz spróbować kilka razy puścisz maskę z niewielkiej odległości.


Użytkownik Jakub_rm edytował ten post 09:59, 24.11.2014

  • 0

#23 Mario_Accord

Mario_Accord
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:46, 24.11.2014

Panowie. Sprawa wyjaśniona być to czujnik tak jak napisał jakub. Wyciągnąłem zamek i w środku jest taka blaszka kutra po zamknięciu maski ma dotykać takiego małego guziczki i to u mnie było skrzywione wszystko już działa bardzo bardzo dziękuję
  • 0

#24 Honda CBR 600 RR

Honda CBR 600 RR
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:0.6
  • Wersja:RR
  • KM:126
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CK599
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:51, 10.11.2017

HA HB 2001. Wywaliłem całkowicie alarm z auta, bo mnie doprowadzał do szału. Oczywiście u elektryka samochodowego. Teraz mam pytanie. Jak zrobić żeby mi spowrotem centralny zamek dzialał na pilot, bo nie działa. Czy nie wywalił przez przypadek czegoś oprócz alarmu? Pilot był od alarmu i otwierania
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq