Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Kolor świateł pozycyjnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:04, 05.12.2009

Kurde gdyby nie te spinki :-/


Przez nadkole jest znacznie łatwiej i szybciej, spinki wyciągają się naprawde łatwo a żeby odgiąć nadkole wystarczy wyjąć tylko 2 (a może nawet i z 1 przejdzie)
  • 0

#17 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:23, 05.12.2009

maGr na niemieckiej telewizji widziałem.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#18 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:45, 07.12.2009

Dziś przeczytane:
"Od 1 stycznia wchodzi zakaz poruszania się samochodów z żółtymi światłami mijania i drogowymi. Niedozwolone będą nawet żółte światła pozycyjne.

Chodzi o światła w intensywnym, żółtym kolorze (według przepisów jest to kolor "żółty selektywny"). Posiada je część pojazdów sprowadzanych z Francji i USA. Zakaz wprowadza obowiązujące od maja rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Po 1 stycznia samochody z takimi światłami nie przejdą kontroli w stacji diagnostycznej, zaś policja będzie je zatrzymywać na drodze, kierowcy odbierać dowód rejestracyjny i nakładać mandaty do 200 zł."
  • 0

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:20, 08.01.2010

-no i dobra
-niebieskie proponuje....
:lol:
...chociaz te pomaranczowe pozycje na tej bielusiej Hani wygladaly rasowo..
:-D

-a ja u mnie aku wywalilem, zeby te pozycje wstawic - opcja tez malo przestrzenna, ale weszlo
-hehehe
-gdyby nie rozbiaralna butla od spryskiwaczy to z drugiej strony bylaby tez lipa
:-P
  • 0

#20 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:48, 09.01.2010

Pozycje najłatwiej wymienia sie przez nadkole :-D
  • 0

#21 Iron

Iron
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Radom PL / Hove UK
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:24, 10.01.2010

Nie jestem pewny czy jest jakaś różnica między wersjami UK/EU ale ja nie mam problemu z wymianą postojówek, normalnie od strony akumulatora i druga strona po wyjęciu kawałka wlewu do zbiorniczka płynu. Ręce mi się normalnie mieszczą a nie są to małe japońskie rączki jakie mieli na uwadze projektanci, (rozmiar 9,5 :mrgreen: wiem, bo kupowałem wczoraj rękawiczki)
  • 0

#22 DAMEK

DAMEK
  • Forumowicz
  • 381 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.7
  • Wersja:Damkowa
  • KM:221
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:43, 31.01.2010

Proponuje diody biale sa w deche.
Ja mam na postojach zarówke diodowa smd i jest ok
Dołączona grafika
  • 0
Serwis drukarek,laptopów,kopiarek,monitorów, tusze tonery.
Moja byla-http://www.accordklubpolska.pl/viewtopic.php?t=5345&start=0

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:44, 04.02.2010

Proponuje diody biale sa w deche.
Ja mam na postojach zarówke diodowa smd i jest ok
Obrazek


-heh..
-masz jakies foty jak to wyglada zamontowane?
8-)
  • 0

#24 morfi

morfi
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Jastrzębie Zdrój
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:20, 28.02.2010

to ja sie podczepie pod temat bo mnie to od jakiegos czasu wrecz wk*** za przeproszeniem

z nowym przepisem zolte/pomaranczowe wylatuja...
tu pytanie do szpeca prawnego: co z przepisem kodeksu drogowego ktory dopuszczal swiatla mijania zolte? kasacja?

inna sprawa to.. co z obrysowkami? nawet w tv policja namawiala do montowania wiekszej ilosci obrysowek glownie w dlugich autach (zespolach) lub naklejania odblaskow bialych/zoltych - czy teraz bedziemy obrysowki usuwac w autkach "przedstawicieli handlowych"?

i sprawa ktora mnie .... no dobra sprobuje sie powstrzymac od bluzgania ......
wg KRD z przodu nie mozna umieszczac swiatel w kolorach niebieskich i czerwonych -kolorki zastrzezony dlatego duzo wiejskiego tuningu niebieskich diod w postojach jest zatrzymywanych....

jak to sie ma do niebieskich swiatelek w TIRach? jakies 50% tych aut ma multum niebieskich swiatelek na grilach swoich aut nie wspominajac, że niektorzy ukladaja te swiatelka we wzroki nawet...
dodam do tego cos co mnie jeszcze bardziej wnerwia.... niebieskie swiatlo na dachu ma TYLKo pojazd uprzywilejowany....(fakt ze blyskowe ale to inny temat)....
w miescie Żory na ślasku cala jedna korporacja TAXI ma na dachach znak TAXI ktory z lewej i prawej strony konczy sie niebieskimi swiatlami (do zludzenia imituja koguty tylko nie blyskaja) - dlaczego wiec majac diode w postojowce czy nawet zarowke a'la philips bluevision (z homologacja) ktore daja blekitna poswiate zazwyczaj jest klotnia z policja o KOLOR a takie taxi pod komenda sobie smiga - moze nawet dowozac niebieskich do pracy?

ma ktos jakies pomysly bo mnie szlag trafia ..... ps niedawno widzialem nawet rowerzystow z niebieskimi swiatelkami ciekawe jak ich karaja... zabiora dowod rowerowy? :k

[ Dodano: 2010-02-28, 22:21 ]

Proponuje diody biale sa w deche.
Ja mam na postojach zarówke diodowa smd i jest ok
Obrazek


u mnie poprzedni wlasciciel mial niebieskie supertuningowe diody
wymienilem na biale wiec tez polecam - tylko czasem z daleka widac niebieskawa poswiate.....
  • 0
Morfi

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:54, 19.03.2012

a czy w tylnej lampie sa 2 światła postojowe ? zauważyłem dzisiaj, że nie świecą mi się dwie żaróweczki, te sąsiadujące z światłem cofania i przeciw mgielnym, takie małe żaróweczki
  • 0

#26 mario448

mario448
  • Forumowicz
  • 131 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CRV III gen Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:20, 19.03.2012

Powinny Ci się świecić łącznie 4 tylne. Po jednej w błotnikach i po jednej z każdej strony w pokrywie bagażnika (zewnętrzne naturalnie :-P )

Pozdrawiam
  • 0

#27 nelq

nelq
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Hertford (UK)
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:52, 14.02.2013

W Polsce jak i wszędzie pewnie wszystko sprowadza się do tego czy policjant / diagnosta ma dobry dzień.
Ja w Civic'u miałem pomarańczowe kierunkowskazy z żarówkami dwuwłókowymi (5 i 21 W, takie jak tylne pozycja / stop). Po włączeniu świateł pozycyjnych zapalało się włókno słabsze (5W) a kierunkowskazy były realizowane na włóknie mocniejszym (21W). Mruganie kierunkowskazu było wyraźnie widoczne pomimo, że słabsze włókno nie gasło podczas włączenia kierunkowskazu.
Teoretycznie jest to nielegalne ale mimo, że policja w Wałbrzychu (gdzie mieszkałem) była baaardzo drażliwa jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany w samochodach (sam byłem świadkiem kłótni gdzie policjant uznał, że światło pozycyjne w kolorze białym zimnym (LED) jest nielegalne bo nie świeci tak jak zwykła żarówka (czyli lekko żółto - biały ciepły) i nie było dyskusji, kolega zmieniał na miejscu) to mi nigdy nie zwrócili na to uwagi pomimo, że jeździłem tak 2,5 roku i miałem kilka rutynowych kontroli. Na czas badania technicznego wyłączałem pozycyjne dodatkowym włącznikiem ;-)
Tak więc to ile czasu pojeździsz na takich światłach zależy tylko od twojego szczęścia i humoru tego kto będzie cię kontrolował.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq