Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pęknięta osłona przegubu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16 ekonom

ekonom
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Głogów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:13, 14.12.2010

Daj spokój kardas. Swego czasu, tzn. konkretnie w Norwegii, zarabiałem niemało i jakoś zboczeniem było wydawać taki szmalc na osłonę. No sory jeśli padnie ten zamiennik osłony i przy okazji przegub nawet. Jednak nawet zamiennik przegubu kompletny mniej kosztuje niż ta sama skubana guma. Nie przesadzajmy też, że nie pośmiga nam ten zamiennik parę latek. Nie no moje to z kawałkiem gumy to przegięcie pały jest na maxa i extremalne :k . W każdym bądź razie ja bym musiał spać na "sianie" żeby nim na prawo i lewo... eech, szkoda słów. Autoryzowane serwisy=licencja na okradanie w biały dzień.
  • 0
Jeśli koni dużo pod maską lepiej żeby za sterami nie siedział OSIOŁ.

#17 Pawel_Aerodeck

Pawel_Aerodeck
  • Forumowicz
  • 446 postów
  • Skąd:pl
  • Silnik:F20
  • Wersja:T
  • KM:+250hp
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:ce2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:39, 14.12.2010

ja bym się bał jeździć z niepewnym zamiennikiem. Przecież to co jakiś czas oznacza zaglądanie pod koło, bo jak Ci się rozpadnie ten zamiennik,
np w trasie i nie zobaczysz, naleci piachu i wiadomo co dalej. A na koniec i tak kupisz w ASO.

Jak to mówią, biednych nie stać na tanie rzeczy. Ale wolna wola.

Moim zdaniem trochę przesadzasz. Dwa lata temu kupiłem zamiennik osłony przegubu zew. w IC za ok 25zł i do dziś jeździ i nawet nie widać żadnych pęknięć. Wszystko zależy od tego czy dobrze zapniesz metalową opaskę (o smarze już nie wspomnę).
Odpowiednio dobrana i założona guma nie ma prawa pęknąć ot tak np: w trasie :mrgreen:
  • 0

http://www.accordklu...r-1-sezon-2014/

 

- mój temat, zapraszam.


#18 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:52, 14.12.2010

Ja na trasy nie jezdze w ogole, najwieksza trasa, jaka bede pokonywal, to z Warszewa do Polic :mrgreen:

Chyba sie zdecyduje na zamiennik, zawieche i tak sprawdzam raz na jakis czas, chociazby ze wzgledu na nieszczesne sworznie dolne. Obecnie, z tego co mi facio mowil, oslona ma jakies delikatne przetarcie, bo dziury jako takiej nie ma, ale smar jest na powierzchni, wiec za jakis czas wypadaloby wymienic. Dodam, ze dokladnie to samo powiedzial mi inny mechanik, ale pol roku temu, czyli to uszkodzenie nie postepuje.

Ja wole dla swietego spokoju wymienic i miec to z glowy, natomiast wydalbym na ta oslone max 100 zl. Za niewiele wiecej niz 200 zl zapewne caly przegub bym kupil, wiec mi sie to nie oplaca. Kardas pewnie dobrze radzi, ale przy moim trybie jazdy i planach co do auta, wymiana na oryginal sie nie kalkuluje. Poszukam zamiennika, z wymiana powinienem sie zmiescic w 100 zl.
  • 0

#19 Maryś

Maryś
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Prelude
  • KM:200?
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:BB8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:00, 02.01.2011

200zł oem osłona?
ja wymieniałem przeguby ponad rok temu i się trzymają. W cenie tej osłony to jest dobry zamiennik przegubu + wymiana u mechanika, ale można zrobić samemu. ;)
  • 0

#20 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:25, 28.02.2012

po raz kolejny u mnie ten sam problem, tylko po drugiej stronie.

Po głębszych przemyśleniach idę tym razem w zamiennik, widząc różnicę w cenie to co roku go zmieniając i tak będę do przodu przez 8 lat.

Czy ktoś brał zamienniki z tego sklepu? Tej "marki"?

http://www.czesci24....f-cg-ch-cl-9802
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq