Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

navi Chinskie do VIII

VIII navi VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
486 odpowiedzi w tym temacie

#466 bladymir

bladymir
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:17, 20.05.2023

W Accordzie 7 nie miałem z chińczykiem żadnych problemów oprócz temperatury na zegarach. Jak to wygląda w Accordzie 8? Widziałem kilka filmików na YT i w jednym polskim była mowa że informacje z klimatyzacji nie wyświetlają się na tym górnym oryginalnym wyświetlaczu. Ale widziałem też jakiś chyba ruski filmik i tam normalnie to działało. Jak to wygląda u Was? Na co ewentualnie zwracać uwagę przy zakupie?
  • 0

#467 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 19:09, 21.05.2023

 że informacje z klimatyzacji nie wyświetlają się na tym górnym oryginalnym wyświetlaczu. Ale widziałem też jakiś chyba ruski filmik i tam normalnie to działało.

Info z klimy działa normalnie na wyświetlaczu lub można uruchomić na radiu android. Tu opisałem jak uruchomić na radiu android:

http://www.accordklu...e-2#entry997691

http://www.accordklu...e-2#entry997616

 


  • 0

#468 bladymir

bladymir
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:59, 21.05.2023

hmm w posci

 

Info z klimy działa normalnie na wyświetlaczu lub można uruchomić na radiu android. Tu opisałem jak uruchomić na radiu android:

http://www.accordklu...e-2#entry997691

http://www.accordklu...e-2#entry997616

hmm. w poscie do ktorego dales link jest napisane ze info pojawia sie na chwile na wyswietlaczy chinczyka, a na górnym wyswietlaczu nie ma info.

drugie pytanie jaki mi sie nasunelo po zerknieciu na tego posta to czy ze sterowaniem z kierownicy na prawde sa az takie kombinacje?

W Accordzie VII dzialalo to bez zadnego problemy. Trzeba było jedynie zaprogramowac je używając zainstalowanej apki.


  • 0

#469 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 21:33, 21.05.2023

hmm w posci

 

hmm. w poscie do ktorego dales link jest napisane ze info pojawia sie na chwile na wyswietlaczy chinczyka, a na górnym wyswietlaczu nie ma info.

Info z klimy dział na górnym wyświetlaczu(bez podłączania trzech wtyczek), natomiast po podłączeniu trzech wtyczek będzie działało tylko na radiu android. Czyli info wyświetla albo na górnym wyświetlaczu, albo na radiu android.

 

hmm w posci

 

drugie pytanie jaki mi sie nasunelo po zerknieciu na tego posta to czy ze sterowaniem z kierownicy na prawde sa az takie kombinacje?

W accordzie VIII też działa bez problemu, jeśli wybierze się odpowiedni canbus w ustawieniach radia android lub można to ominąć w sposób opisany w tym poście:  
http://www.accordklu...-6#entry1023339

 


  • 0

#470 bladymir

bladymir
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:37, 21.05.2023

Ok.

A da się zrobić tak zeby info z klimatyzacji pokazywało się na górnym wyświetlaczu, ale jednocześnie, żeby pokazywało tam fale radia i głośność? Podłączyć tylko wtyczke nr 3 do górnego wyświetlacza? Czy nie da rady tak zrobic?


Użytkownik bladymir edytował ten post 21:44, 21.05.2023

  • 0

#471 Bakos

Bakos
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Chełmża
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:28, 28.05.2023

Cześć,

Zmieniłem moje poprzednie dedykowane radio do VIII na takie uniwersalne, wykorzystując ramkę z pierwszego radia.

Mam z nim drobne problemy:

 

1. W tej wersji androida funkcjonuje coś takiego jak white list (tylko 3 aplikacje które mogą działać w tle i powinny być podtrzymane po wyłączeniu stacyjki),

niestety u mnie coś nie do końca działa, bo po krótki wyłączeniu stacyjki wszystkie apki są wyłączane (chyba, że włączona jest aplikacja Radio lub Muzyka - które na white liście nie są)

 

2. Sterowanie z kierownicy - dziwna sprawa bo działa w aplikacjach Radio, Youtube, Spotify ale w Tidal już nie działa

ponadto samo podgłośnianie działa jakby z drobnym lagiem

 

Pisałem z Chińczykiem i ma mi podesłać nowy soft, ale być może ktoś spotkał się z podobnymi problemami?

 

Link do radia 4/64 A8 https://pl.aliexpres...id=AatKYdHhLLyI


  • 0

#472 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 22:21, 28.05.2023

 

1. W tej wersji androida funkcjonuje coś takiego jak white list (tylko 3 aplikacje które mogą działać w tle i powinny być podtrzymane po wyłączeniu stacyjki),

niestety u mnie coś nie do końca działa, bo po krótki wyłączeniu stacyjki wszystkie apki są wyłączane (chyba, że włączona jest aplikacja Radio lub Muzyka - które na white liście nie są)

 

Żeby działało podtrzymanie pamięci w radiu android musi być napięcie +12volt po wyłączeniu stacyjki na pinie 15 w kostce zasilającej i w ustawieniach radia włączona funkcja podtrzymania cały czas(odradzam, bo może rozładowywać akumulator) lub na jakiś okres.

BNsTHmC.jpg

 

Natomiast, żeby aplikacje działały po uruchomieniu radia, trzeba je dodać w ustawieniach APP Setting.

Tu masz film poglądowy o co chodzi:


  • 0

#473 Bakos

Bakos
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Chełmża
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:00, 29.05.2023

Żeby działało podtrzymanie pamięci w radiu android musi być napięcie +12volt po wyłączeniu stacyjki na pinie 15 w kostce zasilającej i w ustawieniach radia włączona funkcja podtrzymania cały czas(odradzam, bo może rozładowywać akumulator) lub na jakiś okres.

BNsTHmC.jpg

 

Natomiast, żeby aplikacje działały po uruchomieniu radia, trzeba je dodać w ustawieniach APP Setting.

Tu masz film poglądowy o co chodzi:

Samo podtrzymanie radia mam chyba dobrze podłączone i ustawione.

Radio jest w trybie czuwania 1h po wyłączeniu stacyjki i w tym czasie po włączeniu stacyjki ekran się włącza z już uruchomionym androidem (bez odpalonych aplikacji).

 

Z aplikacjami nie chodzi mi o autostart po wybudzeniu/uruchomieniu radia (autostart mam ustawiony z launchera). W poprzednim radiu miałem tak, że np. google maps po wyłączeniu stacyjki i zatankowaniu i ponownym uruchomieniu nadal było włączone z wytyczoną trasą. Teraz mam tak, że radio się wybudza, ale wszystkie aplikacje są wyłączone.


Użytkownik Bakos edytował ten post 07:01, 29.05.2023

  • 0

#474 Bakos

Bakos
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Chełmża
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:34, 29.05.2023

 [/size](UWAGA!! - należy pamiętać o podłączeniu niebieskiego kabla oznaczonego AMP który wychodzi z wtyczki radia i jest luzem, a który jest odpowiedzialny za uruchomienie oryginalnego wzmacniacza oraz włączenie tej opcji w amplitunerze)[/size]


Czy możesz, dać instrukcję jak podłączyć ten kabelek?
 
Chodzi o kabelek nr 13 w Power Cable?
Instrukcja mojego radia
 
Mam też kabelek RCA Accessories gdzie też  jest kabelek AMP CONT

 

PS: sorry za post pod postem, ale nie mgoę drugi raz edytować


  • 0

#475 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 22:24, 29.05.2023

Czy możesz, dać instrukcję jak podłączyć ten kabelek?
Mam też kabelek RCA Accessories gdzie też  jest kabelek AMP CONT

 

Wzbudzenie wzmacniacza.  Przewód AMP A10 z kostki 20 stykowej w radiu android połączyć z przewodem AMP NR 17 kostki 24 stykowej w radiu oryginalnym.

 

Kostka 20 stykowa w radiu android

OHbKxHv.jpg

 

RJbvfkZ.jpg

 

Kostka 24 stykowa w oryginalnym radiu

MIl9Sg4.jpg

 

ntgqDUG.jpg


  • 0

#476 Bakos

Bakos
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Chełmża
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:36, 30.05.2023

Wzbudzenie wzmacniacza.  Przewód AMP A10 z kostki 20 stykowej w radiu android połączyć z przewodem AMP NR 17 kostki 24 stykowej w radiu oryginalnym.


Dziękuję Ci za pomoc, w takim razie po powrocie z urlopu zabieram się z podłączenie AMP.
Kiedyś jeszcze trafiłem na film https://www.youtube....h?v=rlXuXSdgA1s, który poprawia działanie anteny FM, bo obecnie wchodzą zakłócenia i znajduje mało stacji.

Robiłeś to może?


  • 0

#477 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 22:28, 30.05.2023

Kiedyś jeszcze trafiłem na film https://www.youtube....h?v=rlXuXSdgA1s, który poprawia działanie anteny FM, bo obecnie wchodzą zakłócenia i znajduje mało stacji.

Robiłeś to może?

Nie robiłem, bo u mnie napięcie jest na tym przewodzie. Natomiast, żeby poprawić jakość odbioru stacji radiowych, zrobiłem małą przeróbkę przewodów antenowych.

Oryginalnie są u mnie dwie anteny (wtyczka ma wyjścia na dwie anteny):

4GxAPfk.jpg

 

Natomiast w radiu android była na jeden przewód antenowy:

El0tQpB.jpg

 

Dokupiłem na aliexpress adapter z dwóch przewodów na jeden:

fY74ryi.jpg

 

I dołożyłem drugi przewód do wtyczki antenowej z radia android:

CdjF2ze.jpg

 

0OfhdFj.jpg

 

qiXbJBR.jpg


Użytkownik grzego edytował ten post 22:29, 30.05.2023

  • 0

#478 Sigald

Sigald
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:10, 06.06.2023

Cześć, zamówiłem właśnie do mojego accorda Navi 12.3 cala z tego linku :)  https://pl.aliexpres...4193954774.html .
Pewnie przyjdzie za 2 tygodnie więc zacznie się męczarnia instalacji ale już od razu chciałbym podziękować za MASĘ dobrego materiału i porad odnośnie instalacji. Chyba z taką bazą wiedzy, instalacja się uda :D 

Zostawiam post już teraz, bo widziałem, że sporo ludzi pytało na tym forum o raido 12.3 a nikt obszernie nie opisał czy wszystko gra, czy działa itd, więc zostawiam post, żeby się zmobilizować do przesłania Wam relacji ;)
aaa no i to mój pierwszy wpis więc piątka!

S1876232e0152454780648e9c7453d11aR.jpg


  • 0

#479 mazg

mazg
  • Klubowicz
  • 98 postów
  • Skąd:wci
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:s
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:41, 06.06.2023

:), niezły kredens, :)
:cyklop: , mam nadzieję ,że wszystko będzie śmigało..


  • 0

#480 bladymir

bladymir
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:22, 08.06.2023

Zmieniam posta bo sporo udało się zrobić.
Honda Accord 8 przedlift.

W zasadzie wszystko działa jak należy. Jest jeden problem.

Jest jedną opcja do zaznaczenia odpowiedzialna za podtrzymanie napięcia. I tak:
Jak ja wyłączę to za każdym razem radio uruchamia się "od zera". Logo animacja itd.
Dziwne jest też to że jeśli przekręcę kluczyk w pozycje 1 i radio coś tam sobie robi i chce odpalic później samochod, to radio znowu startuje od zera.
Dodatkowy problemem jest to że nie zapamiętuje godziny i daty.

Jesli natomiast opcje zaznaczę to radio zawsze uruchamia się od razi. Bez żadnych animacji. Datę i godzinę pamięta. Tylko czy to nie rozładuje akumulatora jak auto postoi tak trochę??

Użytkownik bladymir edytował ten post 18:43, 09.06.2023

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, navi VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq