Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Cykanie, tykanie R20A3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:05, 23.11.2009

Witam wszystkich serdecznie.
Mam problem z cykaniem w silniku R20A3.
Autko ma tydzień, przejechane 600km.
Problem polega na cykaniu, tykaniu silnika - dodam że słuchałem silnik po zakupie i pracował bez zastrzeżeń zarówno zimny jak i ciepły. Objaw pojawił się "od tak", a dźwiek wydostaje się według mnie z któregoś z wtrysków - nie pasuje mi to na zawory.
Może ktoś ma podobny problem.
Dziękuję za wszelkie sugestie. ;-)
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:46, 24.11.2009

Też mam to sama, ten typ tak ma!
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:55, 24.11.2009

Dzięki za odpowiedź :-) Przynajmniej nie jestem sam. Ale według mnie tak nie powinno być.
Silnik wydaje odgłosy jak w moim byłym Civic-u po 250kkm. Zastanawia mnie dlaczego po wyjeżdżeniu zbiornika paliwa wtryskiwacze się odezwały. W piątek jadę na serwis, zobaczę co mądrego się dowiem. Prawdopodobnie można zrobić adaptację wtrysków, operacja podobna jak w dieslu z Common Railem. Czy u Ciebie dochodzi do tego bardzo lekkie "rzucanie" silnikiem na wolnych obrotach? Mój zachowuje się tak jakby albo nie dopalał mieszanki któryś z cylindrów, albo wtrysk był dawany w nie odpowiednim momencie. Przy okazji zapytam o przydławienie silnika przy dodaniu gazu z wolnych obrotów - występuje to w Twoim autku ?
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:49, 24.11.2009

"rzucanie" silnikiem

Pracuje równo, tylko cykanie jest

przydławienie silnika przy dodaniu gazu z wolnych obrotów

też nie zauważyłem
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:44, 25.11.2009

vqa, u mnie te objawy nie występują. Radzę jechać do serwisu, żeby nie było potem że zbagatelizowałeś objawy.
Co by nie mówić o serii R to pracują równo i dość cicho. Może warto tankować gdzie indziej (driv3rowi szarpało auto, pomógł płyn STP - a więc powodem mogła być woda - może i u Ciebie też?)
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:43, 25.11.2009

Być może, ale dzisiaj zatankowałem drugi zbiornik po korek więc raczej przypadłość wody odpada. Może jakiś paproch z lub będący w listwie, filtrze się dostał do wtrysku i powoduje jego nie domykanie, nie otwieranie. Myślałem też o izolatorze świecy zapłonowej - może jest pęknięty. Zobaczymy co na to ASO :-) Jak wrócę z ASO to podzielę się wiedzą ;-)
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:36, 25.11.2009

Ja właśnie zauważyłem cykanie od kiedy zacząłem lać do silnika benzynę 98 wcześniej jeździłem na 95 i nic nie słyszałem w sumie mi to nie przeszkadza samochód jest na gwarancji!
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:05, 26.11.2009

Może jakiś paproch z lub będący w listwie, filtrze się dostał do wtrysku i powoduje jego nie domykanie, nie otwieranie


Jak ASO nie pomoże to zalej całość kontrolnie czarnym STP. Tak z dwa razy po sobie.
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:16, 29.11.2009

Wyjeździłem resztki starego paliwa i zalałem Shell V-Power Racing 100 oktanów no i silnik o wiele lepiej chodzi, co do cykania to są to wtryskiwacze i jest to ich normalna praca na poprzednim paliwie 98 nie wiem dla czego ale miałem wrażenie że głośniej chodziły.
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:03, 01.12.2009

Już po wizycie w ASO. Jestem załamany obsługą, ale do rzeczy. Według nich silnik tak ma pracować. Obejrzałem sobie innego Accorda z tym samym silnikiem i pracuje identycznie. Co do podszarpywania pomogło zastosowanie STP i zmiana paliwa na Shell-owskie. Co ciekawe moja poprzednia Hondka Civic też najgrzeczniej pracowała na paliwie z Shella. Póki co Accord wydaje nieprzyjemne odgłosy na paliwach ze Statoil-u i Lotosa.
W ASO byłem fakt odnotowali, nic nie zrobili. Dzięki wszystkim za sugestie i rady :ok
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq