Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wygłuszenie Accorda Coupe VIgen.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16 CoMrAt

CoMrAt
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Podkarpacie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:55, 25.11.2009

Kolego nie zapominaj, że ja szyby nie mam :D Moja opinia z tego powodu będzie mocno nieobiektywna.


Oj faktycznie zapomniałem :) to czekam na opinie jak dopniesz sprawę z szybą do końca

Tak sobie dziś pomyślałem. Drzwi mają aż 140cm długości, około 50cm wysokości zdaje się, jeśli wykleję całość matami to nie wiem czy nie przegnę trochę, chyba z zewnątrz wykleję pianką a dopiero stronę wewnętrzną całą matami bitumicznymi. Jeszcze muszę to przemyśleć... Mam nadzieje, że dziś zrobią mi szybę tak jak trzeba


Dokładnie kupeta ma ogromne drzwi a maty trochę ważą na cale drzwi przybędzie pewnie ze 2 kg. A czy to nie za wiele dla zawiasów? Czy od tej wagi drzwi nie opadną ? :-?

Czekamy na info i na fotostory Pozdr.
  • 0

#17 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:49, 25.11.2009

Dokładnie kupeta ma ogromne drzwi a maty trochę ważą na cale drzwi przybędzie pewnie ze 2 kg. A czy to nie za wiele dla zawiasów? Czy od tej wagi drzwi nie opadną ? :-?


To tak jakbys w drzwi włożył dwie butelki coca-coli 1L, dla drzwi warzących 20++ kilo 2 w tą czy 2 w tą nie zrobi raczej większej różnicy.
Ludzie do samochodów ładują panele z MDFu gdzie wychodzi po 5-6 kg na drzwi i się nie przejmują specjalnie :mrgreen:
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#18 Adasi

Adasi
  • Forumowicz
  • 100 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:10, 25.11.2009

CoMrAt - szyba wstawiona ale na razie tylko przejechałem z miasta do domu, narazie ciężko mi cokolwiek oceniać bo nie ma połowy tapicerki :] Drzwi już mam niestety opuszczone troszkę, co z tym zrobić?

Shaar - zważę ile ewentualna dodatkowa waga będzie wynosić i zdecyduję co z tym zrobić.

Wracając do mojego Accorda. To co dziś zrobiłem może wydawać się niewiele ale po kilku godzinach siedzenia skulonym w bagażniku mój kręgosłup powiedział stop ;)

Foto z pola walki ;)
Dołączona grafika
Wcisnąłem trochę tej waty, wydaje mi się, że dwa trzy plasterki grubości 5cm starczą mi na całe auto. Zostanie mi trochę tego, chętnie odsprzedam komuś.
Dołączona grafika
Wie ktoś co to jest? Kabelek prowadził do "biczka" który bzyczał kiedy cofałem, usunąłem "biczek" jakiś rok temu, a to zostało.
Dołączona grafika
Przeciągnąłem kabelki od cb radia. Zasilający i antenowy. Wszystko poowijałem w watą syntetyczną by napewno nie pukało. Znalazłem świerszcza, cos mi czasem pukało z tyłu i nie widziałem co, winny był zwijak pasa bepieczeństwa, już go częściowo usztywniłem.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Bagażnik od strony rozłożonych siedzeń.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Teraz czekam na paczki z :
Matami samoprzylepnymi oraz matami Boll ( trzeba takie zastosować do łatanie dużych dziur.
Taśmę airbaga, żeby mi wreszcie SRS zgasł. Do tego nie mam ani tempomatu ani klaksonu :]
  • 0
Lewopasowym powolnojeźdźcom mówimy stanowcze NIE !

#19 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:43, 25.11.2009

Niezła robota! Ważyłeś może to wszystko? Ile +- na wadze mu przybędzie?

Do drzwi jak dasz maty STP albo dynamat to nie powinno się nic złego stać, takie maty są dosyć lekkie i dobrze wygłuszają.

PS. masz jakis manual jak plastiki podważać czy na czuja zdejmujesz?
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#20 Adasi

Adasi
  • Forumowicz
  • 100 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:15, 25.11.2009

Przybędzie mu 10 max 15kg. Liczone w bardzo pesymistycznym wariancie. Jutro może zważe i powiem. Podsumowanie napiszę na koniec roboty.

Na przód chyba STP kupie bo mają dobry rozmiar, tylko cena niemała, no ale przeżyje.

Plastiki zdejmuje można powiedzieć na czuja. Nie ma w tym nic trudnego tylko trzeba to robić dosyć zdecydowanie, jak narazie obyło się bez ofiar.
  • 0
Lewopasowym powolnojeźdźcom mówimy stanowcze NIE !

#21 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
  • Skąd:Pruszków WPR
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe V6
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 09:42, 26.11.2009

Super robota. Zazdroszczę podwórka, przynajmniej masz gdzie w spokoju pracować...

PS. masz jakis manual jak plastiki podważać czy na czuja zdejmujesz?


Muszę sprawę zbadać dokładnie, ale chyba znalazłem program serwisowy do naszych qpetek. W razie co wrzucę do działu z informacjami o Accord Coupe.
  • 0

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#22 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:31, 26.11.2009

Muszę sprawę zbadać dokładnie, ale chyba znalazłem program serwisowy do naszych qpetek. W razie co wrzucę do działu z informacjami o Accord Coupe.


byloby zacnie :mrgreen:
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#23 Adasi

Adasi
  • Forumowicz
  • 100 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:50, 26.11.2009

Muszę sprawę zbadać dokładnie, ale chyba znalazłem program serwisowy do naszych qpetek. W razie co wrzucę do działu z informacjami o Accord Coupe.


byloby zacnie :mrgreen:


To fakt, że byłoby smerfnie :]


Ja dziś się dowiedziałem, że muszę jutro wyjechać na pare dni z domu także poskładałem auto do kupy mniej więcej w środku. W ten boczek Dołączona grafika najpierw wkleiłem pianke akustyczną samoprzylepną (świetna sprawa choć jest strasznie twarda), następnie zakleiłem otwory matami Boll a potem napchałem wełny mineralnej, po czym zamknąłem całość tapicerką. Siedzi idealnie, jak z zewnątrz stukne palcem w auto to czuć, że jest solidnie, nie ma echa jak w pustaku :D Nie było dziś czasu na fotostory, za parę dni jak wrócę zrobię fotki drugiej strony, to będziecie mieli wszystko jak na dłoni :)
  • 0
Lewopasowym powolnojeźdźcom mówimy stanowcze NIE !

#24 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:59, 26.11.2009

Kurde mam nadzieje że Ci ta wata nie będzie gniła od wilgoci bo to nic przyjemnego :/ do drzwi jej tylko nie pchaj bo tam często wilgoć podchodzi.
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#25 Adasi

Adasi
  • Forumowicz
  • 100 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:59, 26.11.2009

Kurde mam nadzieje że Ci ta wata nie będzie gniła od wilgoci bo to nic przyjemnego :/ do drzwi jej tylko nie pchaj bo tam często wilgoć podchodzi.

Ona nie chłonie wilgoci, woda po niej spływa także nie ma problemu z gniciem itp. Do drzwi się nie nadaje bo zawsze by były ślady po opuszczeniu i podniesieniu szyby.
  • 0
Lewopasowym powolnojeźdźcom mówimy stanowcze NIE !

#26 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:20, 26.11.2009

Ona nie chłonie wilgoci, woda po niej spływa także nie ma problemu z gniciem itp

Wiesz, napchać wszędzie gdzie się da czegoś to nie problem. Auto jest tak zaprojektowane aby między blachami był odpowiedni przepływ powietrza. Oby nie wyszło tak, że blachy będą się "pociły" bo przestrzeń między nimi zapchana jest watą i nie ma wentylacji.
  • 0

#27 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
  • Skąd:Pruszków WPR
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe V6
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 14:12, 08.12.2009

Jak tam Twoje wygłuszanie? Skończone?
  • 0

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#28 Adasi

Adasi
  • Forumowicz
  • 100 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:56, 08.12.2009

Jak tam Twoje wygłuszanie? Skończone?


Na razie niestety wiele się nie zmieniło, jestem zawalony robotą a do tego pogoda nie sprzyja. Za jakiś czas napewno jednak dokończę.

Stay tuned ;)
  • 0
Lewopasowym powolnojeźdźcom mówimy stanowcze NIE !

#29 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
  • Skąd:Pruszków WPR
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe V6
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 07:54, 01.06.2010

quicksilver77 napisał/a:
Jak tam Twoje wygłuszanie? Skończone?


Na razie niestety wiele się nie zmieniło, jestem zawalony robotą a do tego pogoda nie sprzyja. Za jakiś czas napewno jednak dokończę.

Stay tuned ;)


Odmulam temat :-) Robota skończona? Jeśli tak, to jaki efekt?
  • 0

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#30 Adasi

Adasi
  • Forumowicz
  • 100 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:27, 07.06.2010

Robi się koledzy robi się, bagażnik zrobiony cały, lewy tylny bok też, jakoś w ten weekend będę zajmował się prawym tylnym boczkiem. Różnica jest, nie jakaś gigantyczna ale opłacało się robić.

Obecnie jestem na etapie wymiany filtra kabinowego? Może mi ktoś dać namiar gdzie można kupić odpowiedni węglowy? Za cholere nie moge znaleźć odpowiedniego, a w Hondzie chcą 180zł... Co znajdę to sugerują mi wymiar dl 275 szer 200 wys 20 a to przecież nie to... :/

Na filtrze jest napis 2229 11 0222 >PET,PC< 90291-s84-a010-m1 micronan o ile dobrze udało mi się rozczytać.
  • 0
Lewopasowym powolnojeźdźcom mówimy stanowcze NIE !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq