Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Antena - piszczy, skrzypi ...


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:17, 10.11.2009

Na wstępie pragnę zakomunikować, że używałem opcji "szukaj" no i nie udało się.
Problem polega na tym, że w momencie wysuwania się anteny generuje ona mało przyjemne dźwięki (jak w tytule). Dzieje się tak od kilku miesięcy może pół roku, kiedyś było ok. Próbowałem z tym walczyć, wd-40, olej do czyszczenia broni, gęstsze smary i wszystko na nic. Przed rozkręceniem całej przekładni i wyjęciem silnika anteny miałem pewne obawy.
Czy ktoś z tym walczył i z jakim skutkiem?

#2 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:38, 10.11.2009

Może sylikon pomoże ??

http://sklep.kemping...uct&prod_id=766

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#3 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:09, 13.04.2010

Witam. Po dość długim czasie odpowiadam. Antena wysuwa się już cicho - tak jak powinna. Nie pisałem wcześniej bo chciałem się upewnić czy to chwilowy stan czy na dłużej. Okazało się że na dłużej :-D
Pomogło czyszczenie wysuniętej anteny szmatką lub ręcznikiem papierowym i ponowne smarowanie (u mnie najnormalniejszy towot) i ponowne wysuwanie i chowanie. Jak nazbierał się syf koloru czarnego to czyszczenie i smarowanie ...
Proces ten trochę trwał na pewno nie załatwiłem sprawy jednego dnia. Najważniejsze, że jest już OK.
Byczek dzięki za zainteresowanie temat. Pozdrawiam




IPB Skin By Virteq