Skocz do zawartości


RODO w HAKP

czy czeka mnie wymiana sprzęgła???


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:14, 09.11.2009

Witam

Jestem szczęsliwym posiadaczem Hondy Accord rok 2005, ale od 2 tyg mam mały problem z moja bestią, czasem na 4 i 5 biegu przy obrotach 2200 i przyspieszeniu do ok 2500-2600 obr/min jest objaw slizgania sie sprzęgła, obroty spadaj do 2000 i pozniej powraca normalna praca silnika, ktos mial juz takie objawy? co radzicie? czy czeka mnie wymiana calego sprzegła? jaki jest przyblizony koszt? dodam tez ze wybieram sie z UK do PL na swieta wiec zostalo mi ok 6-7 tyg do wyjazdu czy sadzicie ze sprzeglo wytrzyma ok 3-4 tys km?? wolalbym to zrobic w PL niz w UK u tych paprancow.

z gory dziekuje za odp

Pozdrawiam

#2 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 09.11.2009

Twój opis pasuje do tego co działo się u mojego ojca, tam było sprzęgło

http://www.accordklu...opic.php?t=1290

#3 wrx77

wrx77
  • Forumowicz
  • 46 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:54, 09.11.2009

Tylko jak wmienisz sprzeglo w polandi i ci padnie po przejechaniu 2000tys km lezysz i placzesz ,zadnej gwarancji w pl nie dostaniesz na to ,w uk prawo konsumenta jest duzo lepsze i jak sie skonczy sprzeglo, sciagasz samochod i idziesz do firmy ktora ci to zrobila i pokrywa koszty naprawy ponownej.Uwierz mi pracowalem Inter carsie 4 lata i wiem co robia z takim przypadkiem .Brak autoryzacji danej firmy na wymiane sprzegla i firma ktora to wymienila powie ci na koniec ze to nie ich wina .i nie masz do kogo dalszysz rozszczen a gwarant odpisze wina kola dwumasy i to bylo przyczyna uszkodzenia sprzegla 80% tak postepuja jezeli nie wymienisz kola dwumasy.Ceny sa podobne sprawdz w ks,telefoniczna firmy ktore sie specjalizuja w wymiane sprzegiel porownaj ceny i wtedy obliczysz czy jest czym ryzykowac.

#4 andref24

andref24
  • Forumowicz
  • 113 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:39, 09.11.2009

Z tego co się naczytałem to w tym silniku zarówno w Accordzie jak i Civicu problemem jest głównie docisk z samoregulacją lub ewentualnie skończyła się tarcza sprzęgła. Najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić docisk + tarczę sprzęgła (oryginały montowane w Hondzie są marki LUK), koło zamachowe dwumasowe jest bardziej trwalsze (też marki LUK) i być może nie będziesz musiał go wymieniać jak jest w dobrym stanie.
Tutaj można poczytać trochę jak działa docisk LUK'a z samoregulacją (dla zainteresowanych):
http://forum.tdi-tun...light=dwumasowe

andref





IPB Skin By Virteq