Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
IV

Problem z klamką wewnętrzną drzwi pasażera

IV klamka wewnetrzna pasazer

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 goldekk93

goldekk93
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Szprotawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:133
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1991
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:37, 06.01.2015

Witam, dziś gdy podjechałem do pracy i gdy kolega obok mnie chciał wysiąść niestety mu się to ni udało, mam do Was pytanie co mogło się zepsuć gdzie mam szukać przyczyny problemu ? Nie mogłem znaleść nic w internecie więc proszę Was o pomoc. Pozdrawiam :)


  • 0

#2 numer21

numer21
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Skierniewice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:12, 08.01.2015

najlepiej zajrzeć do środka, na odległośc nikt nic nie wymyśli

z reguły sa to drobnostki, więc zajrzeć z rana, podjechać do sklepu, naprawić i zapomnieć :)


  • 0

#3 base13

base13
  • Forumowicz
  • 148 postów
  • Skąd:toruń
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:116
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:56, 09.01.2015

Siema. Racja że na odległość nikt nic nie wymyśli ale to w niczym nie pomaga taka odpowiedź.

Rozebrać trzeba boczek od drzwi wtedy zobaczysz mechanizmy zamka.

Sprawdź czy cięgna od klamki są ok, tzn czy się nie odkręciły od mocowania lub urwały. Z klamki wewnętrznej cięgno wypada jak mały plastik zabezpieczenie jest ułamane.

Jeśli ruch klamką wewnętrzną plus cięgno nie powoduje otwarcia to cały zamek masz do rozbiórki, mogła się ułamać taka prowadnica w kształcie małego walca w układzie ślimaka zamka (centralny ) jeśli go masz.

Brud i kurz potrafią skuteczne zablokować zamek.

Czyszczenie i smarowanie często daje zbawienne efekty dla tak leciwego mechanizmu. 


  • 0

#4 Piórko

Piórko
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Ostrówek
  • Silnik:F20
  • Wersja:EX
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1992
  • Nadwozie:CB#
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:40, 14.04.2016

Nie wiem.. Używam wyszukiwarki i nie mogę nic znaleźć. Powszechnie wiadomo, że jednym z problemów Accorda IV są pękające klamki wewnętrzne. Czy przerabialiście ten temat już? Ja z 4 klamek mam tylko jedną całą. Czy dostępne gdzieś na innych rynkach? Czy jakieś patenty na to? (np czy pasuje z V gena, bo wizualnie podobna), a może ktoś ma do sprzedania?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: IV, klamka, wewnetrzna, pasazer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq