Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Brak mocy w accordze 1.6 1999


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
28 odpowiedzi w tym temacie

#16 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:24, 08.11.2009

Najlepiej jakby Hclub wypowiedział się w tym temacie, ja myślę, że może być zamulony.
Byczek ja mam gaz i jedzie tak samo jak na benzynie więc nie rozumiem przekonania ludzi, że jak założą gaz to moc spada o 350%.


Marru czy ja powiedziałem 350% ?? Proponuje abyś nie wkładał swoich słów w moje usta.

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#17 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:27, 08.11.2009

2 część zdania była dygresją na temat instalacji gazowych w samochodach.

#18 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:30, 08.11.2009

2 część zdania była dygresją na temat instalacji gazowych w samochodach.


W tym wątku jestem jedyną osobą, która powiedziała że po założeniu gazu jest duże prawdopodobieństwa zamulenia auta.

Powiedz mi że nie ma możliwości że auto sie zmuli przez gaz ??

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#19 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:25, 08.11.2009

Hehe a ja Wam powiem, że sprzeczacie się ale obydwaj macie rację Marru i Byczek :mrgreen:
Marru podpiera się własnym doświadczeniem gdzie ma dobrze dobraną instalację sekwencyjną i starannie skonfigurowaną i tu nie będzie odczuwalny spadek mocy.
Byczek podpiera się zapewne doświadczeniem znajomych lub nieszczęsnych naszych Forumowiczów, którzy w większości padli ofiarami druciarstwa a wtedy odczucie jest jakby Acco ciągnął za sobą 2 tonową przyczepę.

A wracając do problemu kolegi Accord 1.6 to sprawdź/upewnij się na 100% czy nie jest rozrząd przestawiony i napisz przy jakich obrotach zaczynasz to "nieszczęsne" wyprzedzanie, być może tu tkwi problem ;-)

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#20 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:57, 09.11.2009

Powiedz mi że nie ma możliwości że auto sie zmuli przez gaz


Nie ma. Auto to nie człowiek, że jak nie wypije kawy to się zmuli. Albo instalacja jest uszkodzona, albo źle wyregulowana albo silnik, w wyniku awarii nie ma mocy.

#21 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:09, 09.11.2009

Powiedz mi że nie ma możliwości że auto sie zmuli przez gaz


Nie ma. Auto to nie człowiek, że jak nie wypije kawy to się zmuli. Albo instalacja jest uszkodzona, albo źle wyregulowana albo silnik, w wyniku awarii nie ma mocy.


Ale właściciel twierdzi że nie ma różnicy czy na gazie czy na benzynie.

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#22 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:14, 09.11.2009

To znaczy że albo ma wszystko w najlepszym porządku i po prostu myśli, że jest za słaby albo ma taką awarię, która zniszczyła mu osiągi np. głowica

#23 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:24, 09.11.2009

Kurde dopiero teraz zobaczyłemten temat.
Kolego ja mam 1.6 i powiem Ci że jak jadę 90 i chcę wyprzedzić w miarę szybko to z 5-biegu redukuje odrazu na 3
Ten silnik przyśpiesza dopiero od 5tyś obrotów.
Demon prędkości to to nie jest, ale Opla Vectre B 1.8 (115km) objechałem tak więc, jeśli mówisz że Primera 90km idzie lepiej to chyba jednak masz coś nie tak

I jeszcze raz - to auto przyśpiesza od 5 tys obr.

Najgorszy moment jest gdy jadę na 4 biegu od 50 do 80 km/h to przyśpiesza jak autobus

#24 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:31, 09.11.2009

-CluB-"]jeśli mówisz że Primera 90km idzie lepiej to chyba jednak masz coś nie tak

Akurat taka primera "idzie" zadziwiająco dobrze jak na ten silnik

#25 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:46, 09.11.2009

-CluB-"]Kolego ja mam 1.6 i powiem Ci że jak jadę 90 i chcę wyprzedzić w miarę szybko to z 5-biegu redukuje odrazu na 3


Jak jeździłem espero 1.5 90km to też musiałem do 3 redukować żeby coś wyprzedzić ;D

#26 accord 1.6

accord 1.6
  • Forumowicz
  • 52 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:27, 09.11.2009

Też myśłałem że rozrząd i był sprawdzany i jest ok nie jest przestawiony. Dzisiaj jak jechałem to chciałem tak mniej więcej sprawdzić ile ma od 0-100 to wyszło 16s mniej wiecej obroty były wysokie. I jak przyśpieszam to odczuwałem większe przyśpieszenie przy 3-4 tyś jak 5 czy 6tyś. Potem przyśpiesza ale dużo gorzej. Obroty rosną silnik wyje a nie idzie. Rozmawiałem z takim mechanikiem i mówił że to może być CZUJNIK POŁOŻENIA PRZEPUSTNICY bo jeździł i patrzył omomierzem i mu nie pasowało na początku jak wciskał gaz pokazywało jakis parametr a na bardziej wciśniętym gazie nie.

#27 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 09.11.2009

1.6 ma maksymalny moment obrotowy 140nM przy 5100obrotów
i właśnie od 5000 do 6700 czuć najlepsze przyśpieszenie :-D

#28 accord 1.6

accord 1.6
  • Forumowicz
  • 52 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:40, 09.11.2009

a tu właśnie nie ma tego. I taka vectra B by tą honde objeździła jak chciała. Jeżdze często lanosem 1.6benzyna 106km to w porównaniu do tej hondy to rakieta tam sie jedzie 100 110 i gazu sie doda to czuć że idzie nie trzeba nawet bardzo redukować by wyprzedzić. I w ogóle wiele samochodów o gorszych parametrach idzie lepiej.

#29 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:43, 09.11.2009

No to życzę szybkiej i nie za drogiej naprawy, bo coś jest jednak nie tak.
Pozdro




IPB Skin By Virteq