Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Fotelik 0-13 kg oraz wózek 2w1 w Acco Sedan VIII

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7,195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 23:22, 14.01.2015

Hej :-)
W sprawie bazy to najlepiej podjedź do pierwszego lepszego sklepu i przymierz - bo były już takie głosy na forum (o problemach z miejscem)... ja u siebie nie miałem tych problemów, ale bazę miałem przypinaną pasami (dokopałem się do starego fotelika po synu i okazało się, że jest w na tyle dobrym stanie, że nie kupowaliśmy nowego)...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#17 bin

bin
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:H
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:50, 15.01.2015

A ja dla syna (teraz już 5 miesięcy) zamówiłem Mammooth - czyli taki jak ten tutaj https://www.motointe...ammooth-0-18-kg
Przeznaczony jest dla dzieci w przedziale wagowym 0-18kg. Łatwo się montuje, zarówno z przodu jak i z tyłu. Raczej nie ma opcji, aby się samo wypięło - kiedyś od brata pożyczyłem fotelik, to wypięcie się dziecka nie stanowiło najmniejszego problemu. Trochę dzieciowóz się zrobił z naszej Hondy.


  • 0

#18 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:28, 15.01.2015

to bardzo ciekawy wątek z tym miejscem i bazą isofix, czy rzeczywiście tak mało miejsca zostaje? Ja mam 180 cm wzrostu więc szczególnie wysoki nie jestem, ale wolałbym się potem nie zdziwić :)

 

ps. dzięki za sugestię o zmianie forum na wózkowe, ale obawiam się, że tam mi nie pomogą uzyskać odpowiedzi na chociażby powyższe pytanie;)

Ja mam Accorda VIII i niemal 185cm wzrostu, z fotelikiem Maxi Cosi Cabrio Fix w bazie mogę prowadzić samochód mając samochód za sobą-fotelik idealnie opiera się o fotel co go dodatkowo podtrzymuje.... Co ciekaw w CR-V taki układ nie przejdzie i fotelik musi być za pasażerem...


  • 0

#19 n1eobecna

n1eobecna
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:16, 16.01.2015

Ja mam Accorda VIII i niemal 185cm wzrostu, z fotelikiem Maxi Cosi Cabrio Fix w bazie mogę prowadzić samochód mając samochód za sobą-fotelik idealnie opiera się o fotel co go dodatkowo podtrzymuje.... Co ciekaw w CR-V taki układ nie przejdzie i fotelik musi być za pasażerem...

Mierzylam baze Römer, zaczepy isofix sa tak dlugie, ze baza wraz z fotelikiem byla bardzo wysunieta do przodu. Montaz bylby mozliwy za siedzeniem pasazera, ale wtedy zaden pasazer  >150 cm juz by nie wsiadl. Co ciekawe w starszym civicu z tylu sa hektary wolnego miejsca;)


A ja dla syna (teraz już 5 miesięcy) zamówiłem Mammooth - czyli taki jak ten tutaj https://www.motointe...ammooth-0-18-kg
Przeznaczony jest dla dzieci w przedziale wagowym 0-18kg. Łatwo się montuje, zarówno z przodu jak i z tyłu. Raczej nie ma opcji, aby się samo wypięło - kiedyś od brata pożyczyłem fotelik, to wypięcie się dziecka nie stanowiło najmniejszego problemu. Trochę dzieciowóz się zrobił z naszej Hondy.

 

A testy adac przechodzil?


  • 0

#20 wuj

wuj
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:podlasie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:37, 26.03.2015

Panowie podepnę się pod temat bo jest on najświeższy z tych które wyświetliła mi wyszukiwarka.

Accord VII, do kupienia fotelik, mój typ "Maxi-Cosi Tobi". Wątpliwość, może wybrać coś o większym przedziale wagowym np. 9-25 lub 9-36 tylko z drugiej strony 36kg to ~11lat. Po ~5 latach użytkowania to niezły "strucel" będzie więc czy jest sens.  

Narazie wielkiego ciśnienia nie mam więc chętnie zapoznam się z waszymi sugestiami.


  • 0

#21 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7,195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 11:34, 26.03.2015

Hej :-)
Trochę w myśl zasady 'jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego', proponuję jednak rozdzielić grupy wiekowe na 9-18 (lub 9-25) oraz 15-36 (ten fotelik już się tak nie brudzi - przynajmniej ja mam takie doświadczenia). Ponadto 'rozkładanie' fotelika tez się już później nie przydaje...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#22 ceerka

ceerka
  • Klubowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:46, 26.03.2015

Polecam poszukac informacji jak naprawde dziecko powinno byc w aucie przewozone.

Dzieci zaleca sie przewozic tylem do kierunku jazdy jak najdluzej, a przynajmniej do wieku 4 lat.
W skandynawi foteliki tylem do 18/25kg sa standarem, niestety w EU wciaz nikt o tym glosno nie mowi

a wszyscy wierza bezgranicznie w testy ADAC, ktorymi w pewnych kwestiach mozna sobie d... podetrzec

 

Polacam poszukac informacji dot szwedzkich testow fotelikow "Test Plus" oraz rekomendacji NTF


  • 0

#23 milwarch

milwarch
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:56, 28.03.2015

Kupiłem Recaro Privia z bazą ISOfix (z którą były problemy z dostawą od producenta, trwało to ponad 3 miesiące, ale zdążyła dotrzeć w dniu wypisu ze szpitala :) ).

Fotelik wygląda super. Dzieciak siedzi ciasno i miękko. Baza nie dotyka kanapy. Jest kilka mm ponad skórą, więc nic się nie powinno odgnieść. Sama baza po zamontowaniu jest luźna, choć nie podskakuje podczas jazdy. Fotelik ją dociska i robi się stabilnie.

Rozczarowałem się ilością miejsca w VIII. Przedni fotel musiał znacznie podjechać do przodu, żeby zmieścić fotelik. Jako pasażer już nie wyprostuję nóg :( choć teraz żona zajęła miejsce z tyłu i nie będzie chciała prowadzić, więc nie będę miał okazji usiąść na prawym fotelu.

Ważnym faktem jest, że Privia (w przeciwieństwie do starszego modelu) korzysta z tych samych zaczepów co maxi-cosi więc z adapterami pasuje do większości wózków 3w1. Jest to wygodne, choć nie powinno się noworodka długo trzymać w takiej pozycji.
  • 0

#24 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:57, 28.03.2015

Rozczarowałem się ilością miejsca w VIII. Przedni fotel musiał znacznie podjechać do przodu, żeby zmieścić fotelik. Jako pasażer już nie wyprostuję nóg :( choć teraz żona zajęła miejsce z tyłu i nie będzie chciała prowadzić, więc nie będę miał okazji usiąść na prawym fotelu.

Mała ilość miejsca to spora wada VIIIki, ale ja mając ponad 180cm wzrostu mogę prowadzić samochód mając Maxi Cosi Cabrio fix w bazie Family Fix za sobą-sporo zależy od rodzaju fotelika.

 

Teraz stoję przed wyborem następnego fotelika i biorę pod uwagę:

Maxi Cosi Pearl (będzie pasował do dotychczasowej bazy)
Romer safe fix plus (oprócz isofixa można awaryjnie go montować pasami)
Jane exo (oprócz isofixa można awaryjnie go montować pasami)
oraz jako wersję budżetową
Chicco xpace (tylko isofix).

Użytkownik skansen edytował ten post 18:00, 28.03.2015

  • 0

#25 Plichcior

Plichcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:30, 28.03.2015

Pearl mi lata bez obciążenia :) taki mały minus tej konfiguracji...
  • 0

#26 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:54, 28.03.2015

Pearl mi lata bez obciążenia :) taki mały minus tej konfiguracji...

Hmmm, jestem zaskoczony, przejechałem z pustym (tzn. bez fotelika) pearlem kilkanaście tysięcy kilometrów na różnych drogach i nie latał... Ale faktem jest, że baza ta nie ma podparcia "we wszystkich kierunkach".


Użytkownik skansen edytował ten post 20:54, 28.03.2015

  • 0

#27 Plichcior

Plichcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:01, 28.03.2015

Może to moja trumna ma inne ustawienie kanapy, bądź drogi w Gdańsku dziurawe jak sito nie pomagają... W każdym razie mi trzeszczy
  • 0

#28 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:43, 28.03.2015

Pomijając kwestie trzeszczenia, nie wiem czy zdecydowałbym się raz jeszcze na bazę Pearl, ponieważ następnego fotelika i tak się z samochodu nie wyciąga, więc lepiej jest kupić wówczas fotelik wpięty w isofix bezpośrednio... 


  • 0

#29 wuj

wuj
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:podlasie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:37, 03.04.2015

Dzieci zaleca sie przewozic tylem do kierunku jazdy jak najdluzej, a przynajmniej do wieku 4 lat.
W skandynawi foteliki tylem do 18/25kg sa standarem, niestety w EU wciaz nikt o tym glosno nie mowi

a wszyscy wierza bezgranicznie w testy ADAC, ktorymi w pewnych kwestiach mozna sobie d... podetrzec

 

Po krótkim zapoznaniu się z tematem moje typy to:

 

Recaro, Polaric

i-recaro-polaric-9-18-kg.jpg

 

BeSafe, iZi Kid X3

besafe-izi-kid-x3-fotelik-samochodowy-59

 

Maxi-Cosi Mobi

 

3903_45873.jpg

 

Czy ktoś z forumowiczów używa któregoś z powyższych, może napisać kilka uwag. Jak to w praktyce wygląda. Jak z szybkością, łatwością montażu, demontażu. Fotelik będzie jeździł w VII.

Będę wdzięczny za inne sugestkie (tyłem do kierunku jazdy) budżet to max 1200zł, choć wiadomo im "mniej tym lepiej".


Użytkownik wuj edytował ten post 10:39, 03.04.2015

  • 0

#30 n1eobecna

n1eobecna
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:33, 05.04.2015

Przymierz czy się zmieszcza i czy osoba z przodu będzie mogła normalnie siedzieć. Ja poleglam na bazie isofix Roemer do 0-13 kg... Czekam na wrażenia, może tez się zdecyduje na fotelik tyłem.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq