Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

ladowanie akumulatora


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 piter

piter
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:53, 04.11.2009

witam, po ostatnich przymrozkach i po paru dniach kiedy auto stalo nieodpalane zauwazylem ze tak jakby niechetnie chce odpalac i pewnie trzeba bedzie podladowac aku, i tu moje pytanie jak to zrobic, czy trzeba go calkiem odlaczyc i wyjac z auta czy mozna go ladowac bez odlaczania klem i czy nic sie nie uszkodzi, prosze o opinie

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:27, 04.11.2009

Opinia jest taka,że niestety nasze akumulatory są o poj.45 Ah i jeżeli Twój jest od 2003r to niestety,ale trzeba będzie kupić nowy.Takie doładowania to tylko chwilowa reanimacja,a jak przyjdą prawdziwe mrozy to będzie problem.Ja wymieniłem w tamtym roku na taki:
http://www.akumulato...amochodu=155701
i jest super,ale jak chcesz koniecznie ładować to najlepiej należy wyjąć aku i podładować przez noc.

#3 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:33, 04.11.2009

i jezeli nie jest to akumulator bezobslugowy to ewentualnie (jezeli jest zbyt niski poziom) dolac wody destylowanej do elektrolitu

pozdr :mrgreen:
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#4 piter

piter
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:48, 04.11.2009

jest to chyba bezobslugowy firmy varta, ale jak go odlacze i wyjme z auta nic sie nie pokasuje? i czy przed odlaczeniem trzeba robic jakies czary?

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:16, 04.11.2009

Spoko jak go założysz to tylko będziesz musiał ustawić zegarek,radio i szybę od strony kierowcy.Odłączenie aku w VII gen nie powoduje żadnych dodatkowych atrakcji jak np.uczenie się obrotów itp.

#6 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:41, 04.11.2009

Wystarczy, że odłączysz klemy i możesz ładować nie wyciągając aku z komory silnika ;-)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#7 piter

piter
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:42, 05.11.2009

aha a czy w radiu chodzi tylko o ustawienie stacji ?czy nie trzeba bedzie wpisywac jakiegos kodu zeby radio dzialalo bo raczej takiego nie mam

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:48, 05.11.2009

Spokojnie w VII gen nie trzeba wpisywać żadnych kodów.

#9 piter

piter
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:10, 05.11.2009

ok , to juz wszystko wiem, dzieki za odpowiedzi, pozdr.




IPB Skin By Virteq