Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

metaliczny dzwiek od kola


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 mike5012

mike5012
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:11, 04.11.2009

wyjezdzajac wieczorem samochodem uslyszalem dziwny dziwek , prawdopodobnie wydobywajacy sie z przedniego lewego kola . Dzwiek byl metaliczny bardzo glosny jakby ktos rysowal ostrym narzedziem po metalu . Napewno to nie byl silnik , tylko podczas jazdy nawet na luzie lub na popych . Przejechalem 2 km i dzwiek zanikl. Co to moze byc ? Klocki ? Tarcze ? Ktos sie spotkal z takim propblemem ? Z gory wielkie dzieki za zainteresowanie :) oraz pomoc :)

#2 Guest_witkacy_*

Guest_witkacy_*
  • Guests

Napisano 08:33, 04.11.2009

Albo jakiś śmieć był w klocku, albo np. piach dostał się między klocek a tarczę, nie zakopałeś się nigdzie ostatnio? :-) W takim przypadku objawy są dokładnie takie jak napisałeś :-)

#3 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:30, 04.11.2009

albo czy nie jechałeś po nowej żwirowej drodze z kamykami, lubią się przyklejać tam gdzie nie trzeba

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#4 mike5012

mike5012
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:08, 06.11.2009

jak narazie nie mam pojecia co to moglo byc . Od tamtego czasu jest ok :) sie zobaczy pozniej :) Pozdro All

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:03, 08.11.2009

Ja mialem to samo kilka razy.Jest to spowodowane tym ze tarcza sie zagrzala i blacha ktora jest z tylu dotyka w ktoryms miejscu do tarczy co powoduje uroczy dzwiek.Odkrzyw blache i bedzie ok

#6 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:24, 10.11.2009

Kojarze teraz, ze 2-3 razy tez slyszalem taki blaszany odglos jak ruszalem albo wolno sie toczylem po staniu. Myslalem, ze najechalem na jakis metal, albo cos ciagne za samochodem :mrgreen: , ale moze to bylo wlasnie to o czym pisze przedmowca. Zadnych problemow nigdy z tego powodu nie mialem. Jak bede zmienial kola na letnie to sprawdze te blachy za tarczami.
Dzieki za info !

#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:40, 11.11.2009

:idea1: Teraz mi się przypomniało, byliśmy świadkami podobnego dźwięku na Ogólnopolskim Zlocie jak kolega (o ile dobrze pamiętam) Oliviero ruszał na sprawnościówce. Słyszeliśmy jakby jakaś część odczepiła mu się od auta i ciągnął ją pod autem szorując nią po asfalcie. Co dziwne wszyscy z zewnątrz słyszeli i od razu pomyśleli o awarii auta a kierowca po skończonym przejeździe wysiadł i powiedział, że nic nie słyszał. Po ponownym ruszeniu nie było tego dźwięku.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:48, 11.11.2009

Siwy, dokladnie tak, tez o tym pomyslalem jak przeczytalem tu. Jest nawet to nagrane na ktoryms filmie ze zlotu.

[ Dodano: 2009-11-11, 21:46 ]
mam, od razu pierwszy przejazd

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#9 agloco

agloco
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:34, 17.12.2009

99 % akustyczny czujnik zużycia klocków.

#10 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:43, 18.12.2009

Szczerze wątpie żeby to był dzwięk czujnika. Przecież to rzęzi jakby ciągnąć kawał blachy po betonie. A czujnik ma wysokotonowy dzwięk (dosyć charakterystyczny)
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:13, 18.12.2009

Po co to gdybać i debatować :?: Jeżeli dźwięk dochodzi z układu hamulcowego należy zdjąć koło i sprawdzić stan tarczy i klocka,a wszystko będzie jasne.

#12 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:56, 18.12.2009

odrazu tak na łatwizne iść :-P Nie lepiej czasem troche pozgadywać ;-) Podobno dobrze czasem porozwiązywać jakieś łamigłówki, żeby potrnować szare komórki ;-)
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#13 agloco

agloco
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:48, 19.12.2009

Piszę to co wiem z doświadczenia. Pewnego dnia tez odpaliłem samochód i kiedy ruszyłem miałem dźwięk coś jaki opisuje mike5012 z jednego przedniego koła. Dźwięk był podobny jakbym miał przyczepiony drut pod samochodem i rysował nim po asfalcie. Wydawało mi się, że kawałek metalu wpadł za koło i rysuje po tarczy. Przez kilka dni pojawiał się i przestawał. Zdjąłem koła i okazało się, że klocki się skończyły. Po wymianie nigdy już dźwięku tego nie było.

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:41, 20.12.2009

Ja mialem taki dzwiek kilka razy po mocniejszym hamowaniu i to nie klocki.To byly blachy za tercza.Wiec sa dwie mozliwosci:1-Konczace sie klocki.2-Blachy za tarczami ktore podczas nagrzania zblizyly sie do tarczy :mrgreen:

#15 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:29, 20.12.2009

ew. mogl wpasc jakis maly kamyczek miedzy tarcze a klocek, zobacz czy nie ma na niej rysy, kiedys zdejmowalem z takiego powody klocki i wydlubalem spalony kamyczek ;-) , tutaj widac sam mogl wypasc

pozdr :mrgreen:
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC




IPB Skin By Virteq