Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

alarm - problem


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:37, 01.11.2009

witam,
chcialbym przedstawic Wam moj pierwszy wydaje sie powazniejszy problem z accordem

otoz po zamknieciu samochodu z pilota po kilku sekundach wlacza mi sie alarm, i robi sie tak mozna powiedziec za karzdym razem do momentu az nie otworze i zamkne tylniej klapy (czasem jest rozniez bezproblemowo czyli dziala jak powinno), wychodzi na to ze samochod mysli ze klapa jest nie domknieta. Wydaje mi sie ze moja diagnoza jest sluszna :)

ma ktos pomysly jak to sie leczy?

mysle ze albo jakis przewod zasniedzial albo czujnik zamknieca klapy sie psuje tyle ze wtedy mialbym tez swiecaca sie na czerwono kontrolke od klapy zapalona.

chetnie przeczytam kazdy sensowny pomysl odnosnie poprawienia usterki zanim oddam samochod do elektryka

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:57, 01.11.2009

Dziwny przypadek, bo właśnie w Acco jest tak, że jak masz któreś drzwi niedomknięte to alarm się nie włącza tylko nie wiem czy to też dotyczy klapy bagażnika i dziwne że po pewnym czasie słychać alarm.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:06, 02.11.2009

zakładając, że z tą klapą to prawda, to musi być to problem z kawałkiem kabelka między centralką alarmu a miejscem, gdzie jest rozdział na diodę (i ten jest OK) i do centralki (cos niebardzo, może jest np złamany), oczywiście mówię o kablu od otwarcia klapy

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#4 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:06, 02.11.2009

czyli co proponujesz?
rozciac ta gumowa wiazke kabli i popatrzec czy przypadkiem jakis kabelek nie jest przerwany?
moze jednoczesnie znajde tam przyczyne nie swiecenia sie lampki w klapie ktora powinna palic sie razem z lampka w bagazniku

#5 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:49, 02.11.2009

nie łącz problemów bo będziemy tak bajdurzyć w nieskończoność ;-)
ja bym sprawdził końcówkę przy centralce i miernikiem na przejście z tyłu od położenia klapy, jeśli przerywa to masz odpowiedź

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#6 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:57, 02.11.2009

ja bym sprawdził końcówkę przy centralce i miernikiem na przejście z tyłu od położenia klapy, jeśli przerywa to masz odpowiedź


chcialbym moc powiedziec aha i wszystko jasne :k ale nie da sie
mozesz mi to troche dokladniej "narysowac" co i jak mam zrobic?

przydala by sie tez informacja gdzie jest centralka czy jak to sie tam poprawnie nazywa chodzi mi o serce alarmu jakis modul czy cos :?:

i nie moge tez odszukac wlacznika tylniej klapy, w zwyklych drzwiach wiem gdzie jest a w klapie pojecia nie mam :cry:

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:04, 02.11.2009

przydala by sie tez informacja gdzie jest centralka

szukaj jej pod kierwonica..nurkuj w pedaly..

[ Dodano: 2009-11-02, 16:07 ]
jak znajdziesz to podaj nazwe alarmu jaki masz albo sam poszukaj manuala do niego

kombinuj przy centralnce odlanczajac po kolei krancowki drzwi, czujniki ultradzwiekkowe wstrzasowe itd.

#8 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:22, 02.11.2009

mam juz pelny manual do mojego alatmu.
zastanawiam sie tylko czy sa jakies roznice miezy alarmem prestige aps 150 a prestige aps 150mx . Bo dostepny jest tylko manual dla 150mx

w dalszym ciagu bede wdzieczny za czujnik zamkniecia klapy tylniej w samochodzie. gdzie on sie znajduje? :-x

[ Dodano: 2009-11-03, 17:30 ]
wiem juz chyba wszystko
moj alarm byl zakladany w salonie hondy czy cos
heneralnie jest juz przestarzaly i tyle
jednak nie psul sie zbyt czesto a jedyne usterki sprowadzaly sie do wymiany czujnika przedniej klapy w aucie

moze sie komus ta wiedza przyda w przyszloscie

#9 joga12

joga12
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:16, 10.04.2013

Witam,
podepne się do tematu, od kilku 2 tygodni mam problem z alarmem który aktywuje się bez wyraźnej przyczyny.
Bardzo często zdarza się to przy zmanie pogody, choć wydaje się to trochę śmieszne.
Używałem już opcji wyłączania czujników ultradzwiękowych w kabinie, przez opcję z manuala oraz przez fizyczne odłączenie czujników, bez zmian.System aktywuje się noralnie, sprawdzałem wszytkie drzwi i tylnią klapę, przy próbie załączenia przy otwartych któryś z nich alarm nie włącza się czy ma sygnał z czujników.
Rozebrałem już syrenę i sprawdziłem styki, wszystko wygląda ok, ale ciągle wyje.
Ma ktoś może pomysł co można jeszcze sprawdzić?
Chyba trzeba będzie podjechać do serwisu na HDS-a, ma ktoś z kolegów z Angli zaufanego mechanika w serwisie Hondy w południowo-wschodniej Angli?
Rocznik 2007
Z góry dziekuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Daniel

Honda ACCORD 2.2 i-ctdi black sedan

#10 pridis17

pridis17
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:47, 30.06.2013

Witam, ostatnim czasem przestało mi działać sterowanie zamykaniem auta z pilota, dokładnie auto postało prawie tydz na zewnatrz nie odpalane, gdy po tym czasie chciałem je otworzyć pilotem juz sie nie dalo. Bateria sprawna. Jakies pomysly? Nie chciałbym odrazu kupować gdzies pilota nie wiedzac gdzie lezy problem.

#11 quality06

quality06
  • Forumowicz
  • 683 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:36, 30.06.2013

a probowałes moze zaprogramowac od nowa ?

Było CG8 

Było CH1 Type R :oki :D 

Jest .... :slimak: CG8 + LPG :glupek:


#12 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:02, 30.06.2013

ps a jak sie to robi?

#13 pridis17

pridis17
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:44, 01.07.2013

tak, probowalem programowania, postepowalem wg instrukcji z tego temetu http://www.accordklu...topic.php?t=343 jednak bez rezultatu




IPB Skin By Virteq