Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

podnoszenie szyby bocznej kierowcy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 maliniak292

maliniak292
  • Forumowicz
  • 56 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:04, 24.10.2009

Witam panowie i mam problem otóż czasami nie zawsze jak opuszcze szybę przednią od kierowcy do samego końca ( na auto )jest ok. , ale przy próbie podnoszenia szyba sie wysuwa ok. 2cm i z powrotem się opuszcza nie moge jej zamknąć po kilku próbach załapie ale jest to drażniące i uciążliwe.Czy jest jakiś sposób ,możliwość że szyba sie rozprogramowuje , czy te szyby w HANI sie jakoś programuje ????Może ktoś miał podobny problem to prosze o rady :lol:

Prawdziwy mężczyzna nie je miodu , prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły !

Maliniak292


#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:11, 24.10.2009

u mnie robi się to samo. wydaje mi się że to jakiś problem z prowadnicą- gdzieś się tnie i czujnik cofa szybę. Trzeba chyba rozebrać drzwi. Mi jak się tak zablokuje dociskam do szczeliny gdzie wyłazi z drzwi ręką i wciskam zamykanie szyby. Wystarczy że jak się wysuwa te 2cm i poczuje opór chowa się i już potem działa normalnie.

#3 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 20:19, 24.10.2009

Zdejmij boczek i sprawdź jak działa mechanizm,czy się gdzieś nie blokuje bo będzie szybę cofać jak pisze Tomi

#4 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:28, 24.10.2009

Miałem to samo - wjechałem na płatny parking opuściłem szybe żeby wżiąc bilet a pózniej walczyłem 10 min żeby się podniosła.
Fachmajster od hondziawek popryskał mi silikonem wurth-a po uszczelkach dokładnie po usczelce od strony słupka B i szyba działa mi już rok bez problemów

#5 maliniak292

maliniak292
  • Forumowicz
  • 56 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:32, 26.10.2009

Dzięki panowie za pomoc ale najpierw spróbuje spryskać oba słupki od strony uszczelek i zobaczymy jaki bedzie efekt .Jak to nie pomoze to zostaje rozbiórka boku drzwi
szacun :B

Prawdziwy mężczyzna nie je miodu , prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły !

Maliniak292


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:10, 08.11.2009

trzeba ustawic szybe w prowadnicy od nowa z powodu luzow pozniej dodatkowo raz na jakis czas silikon spray

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:46, 17.03.2010

U brata w Passacie było podobnie, okazało się że jeden drucik w lince pękł i się zwijał. Oczywiście samej linki się nie dostanie i całą blachę z mechanizmem trzeba było kupić.

#8 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:09, 17.03.2010

Drodzy Koledzy i Kolezanki, biorac pod uwage ze temat dotyczy podnoszenia szyb w acco to moze i ja sie podlacze, fakt ze sprawa ma sie modelu o wiele starczego bo CC7 ale moze cos poradzicie.

mianowicie, wypadaja mi szyby z prowadnic, szyba od kierowcy tylko po opuszczeniu pare cm wysuwa sie od pionu, gdy wysune ponad polowe to wypada cala. od strony pasazera jest podobnie, tylko ze tam dopiero po opuszczeniu do polowy, szyba wypada, nie ukrywam ze jest to kosmiczy problem, szczegolnie w lato.

zagladalem tam, dokrecalem srubki, smarowalem prowadnice, ale nadal wypada.

czy ktos jest w stanie mi powiedziec co jest nie tak?? z gory wielkie dzieki.


pzdr
Drive Or Die

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:30, 17.03.2010

Miałem tak w jeszcze starszej CB7, pamiętam że wyregulowałem to ustawieniem słupków w drzwiach. Na samej górze (możliwe, że pod uszczelką) była jakaś śruba. Potrzebowałem do tego jeszcze dwie osoby, przy poluzowanych lub odkręconych prowadnicach wysunąłem szybę na max i tam coś tam takiego ten słupek dostosowałem i wszystko skręcałem jednocześnie a szyba cały czas jeździła dół - góra żeby wiedzieć gdzie będzie blokowało. Chyba po godzinie jakoś się udało, ale jak napisałem to CB7, ale w service manual do CC7 jest bodajże opisane, bo miałem jeszcze s.m. do CB3 a do CB7 nie znalazłem na necie i z jednego z nich wtedy korzystałem. Ale CC7 to też chyba Amerykańska wersja ja CB7, to może da rade, moja była '93.

#10 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:30, 17.03.2010

CC7 to europejczyk. jesli bylbys w posiadaniu takiego manuala albo mialbys namiar to poprosze, wiem napewno ze sam sobie nie poradze, fajnie zeby ktos mi pomogl, chociaz mentalnie-teoretycznie.
Drive Or Die

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:11, 18.03.2010

Poniżej link, ok 50MB 1300 stron i jest to czego szukasz. Zdjęcie na stronie zignoruj - to na 100% do twojego jest

CC7 Service Manual

[ Dodano: 2010-03-18, 00:13 ]
Faktycznie europejska wersja, myślałem że były robione od '95

#12 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:51, 18.03.2010

dziekuje:) jak cos to bede jeszcze pytal:)



yyyyyyy przerabiales ten manual??
w ktorym miejscu jest cos na temat jak rozwiazac moj problem, badz cos na temat szyb z przodu??

ehh widac nie jestem za bardzo rozgarniety albo leniwy. ehhh


pzdr
Drive Or Die

#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:18, 18.03.2010

Nie ma co się zastanawiać.Trzeba zdjąć boczki i zabrać się za regulację prowadnic.Idzie wiosna,"zimny łokieć,lans,jak będziesz jeździł z zamkniętymi szybami :mrgreen:

#14 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:32, 19.03.2010

oj tak Glinuś masz swieta racje, tylko widzisz ja juz przez ta regulacje przechodzilem, i jak widac z mizernym skutkiem, otworzyla sie i zamnknela z 10 razy i znowu wypada. i co teraz?? ma ktos jakas rade?? moze trzeba prowadnice wymienic??
Drive Or Die

#15 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:30, 19.03.2010

Jest to pewna alternatywa.W swoim starym Suzuki Baleno też tak regulowałem i było przez pewien czas dobrze,a później wymiana z rozbitka pomogła.Smarowanie,psikanie jakimiś silikonami pomaga na krótki czas,dopóty-dopóki nie poprzyklejają się jakieś syfy.Poszukaj lepiej sprawnych prowadnic.




IPB Skin By Virteq