Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wyciek / miska


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:16, 02.10.2008

Panie i Panowie mam drobne pytanie.
Czy możliwe jest, aby tak sama z siebie uszczelka od miski olejowej nagle zaczęła przepuszczać, gdzie nigdy o nic nie zahaczyłem i było wszystko ok do momentu wymiany oleju w skrzyni biegów? Jakiś czas po tej wymianie zauważyłem, że olej z silnika mi lekko ucieka, a to przecież dwie różne sprawy.
A ucieka mi właśnie przez ta uszczelkę... Zapomniałem dodać.

#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:51, 03.10.2008

uszczelki tez maja jakis okres zywotnosci... jest to material ktory po kilku latach peka i sie kruszy...

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:40, 03.10.2008

a jaki olej wlałeś?
może jakiś rzadszy no i przecieka...

#4 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:27, 03.10.2008

Są kolego producenci, którzy zalecają wymianę uszczelki wraz z wymianą oleju. Ale kto się tego trzyma tak naprawdę ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:30, 15.07.2009

Pojawił się u mnie problem z wyciekiem oleju z pod uszczelki misy olejowej. Mam pytanie czy w moim silniku ( F18B2) jest uszczelka pod misę olejową czy jest to osadzone na specjalnym silikonie?
Czy po odkręceniu kolektora wydechowego i katalizatora dostanę się do misy olejowej czy czeka mnie głębsza przeprawa ? Jeśli to ktoś robił to proszę o wskazówki.

#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:34, 15.07.2009

Uszczelniamy silikonem, tzw. płynna uszczelka. Śruby dokręcamy od środka misy do jest brzegów.

Do zobaczenia na trasie.





IPB Skin By Virteq