Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Gdzie zamontować CB w VI gen?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 fostof

fostof
  • Forumowicz
  • 52 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:41, 21.10.2009

Cześć
Czy ma ktoś z Was pomysł, gdzie zamontować CB w VI gen? Z radia nie korzystam często i nie chce go montować na stałe. Można przykręcić uchwyt do tunelu z przodu przy nogach pasażera, ale szkoda mi wiercić dziury w tak widocznym miejscu, zwłaszcza, że ma to byc rozwiązanie tymczasowe, bo z radia korzystam kilka razy do roku. Przyszło mi też do głowy, żeby położyć radio na podłokietniku (przymierzałem i może być nieźle) tylko jak go tam przymocować?
Z góry dzięki za wszelkie wskazówki, pomysły i ew zdjęcia różnych rozwiązań.
Pzdr

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:49, 21.10.2009

Fostof, wywalasz seryjny zegarek, wycinasz w dolnej części tej komory otwór w plastyku na głośnik od CB, wkładasz CB i już więcej nie będzie Ci się pałętało :mrgreen: Polecam :ok

#3 fostof

fostof
  • Forumowicz
  • 52 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:03, 21.10.2009

Fostof, wywalasz seryjny zegarek, wycinasz w dolnej części tej komory otwór w plastyku na głośnik od CB, wkładasz CB i już więcej nie będzie Ci się pałętało :mrgreen: Polecam :ok


Dzięki za szybką odpowiedź.
No tak, tylko co wtedy z zegarkiem? :) I trzeba by radio jakoś tak zamontować, żeby bez problemu móc wkładać i wyjmować. Myślałem też o zamykanej klapką kieszeni pod zegarkiem, ale szkoda mi jej troche na radio, z którego jak już wspomniałem będę korzystał kilka razy do roku. Najbardziej mnie interesuje najmniej inwazyjne zamocowanie :) A gdyby tak przykleić go na jakimś dobrym rzepie do tunelu przy nogach pasażera z przodu? Czy taki Rzep 3M Dual Lock by się do tego nadał?
Czekam na więcej pomysłów :)
Pzdr

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:51, 21.10.2009

Ja się zegarkiem nie przejmowałem, zegarek mam w radio, w telefonie, na ręku ;-) To fakt jak dużo nie korzystasz to może nie ma to zbyt sensu. W moim sposobie radia CB w ogóle nie wyjmuję i siedzi tam cały czas, jak jadę to tylko otwieram klapkę i wszystko słychac, a po zakończonej jeździe chowam do tego schowka gruszke od CB (nie wykręcając jej) i jest gitara.

#5 fostof

fostof
  • Forumowicz
  • 52 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:12, 21.10.2009

Przyzwyczaiłem się i zegarek w aucie musi być :) Z tego małego schowka zamykanego pod zegarkiem też nie chciałbym rezygnować. Gdyby nie to, to właśnie tam bym zamocował radio.
LPG: Stag300, MagicJet, MagicIII

#6 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:16, 21.10.2009

co prawda w wersji ES - tu nie było zegarka tylko mała półeczka, ale wygląda to tak
Dołączona grafika

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:27, 21.10.2009

Mam tak samo - wygląda identycznie jak u Jarka :mrgreen:

#8 fostof

fostof
  • Forumowicz
  • 52 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:32, 26.10.2009

Patrzyłem, szukałem, przymierzałem i ciężko będzie zamocować radio bez wiercenia, dziurawienia i cięcia ;) Jedyne co mi przychodzi do głowy to rzep przy nogach pasażera z przodu, będę musiał jakoś pokombinować.
Dzięki za pomoc
LPG: Stag300, MagicJet, MagicIII

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:13, 26.10.2009

Na pewno coś wymyślisz! Powodzenia :ok
Można zamknac temat

#10 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 283 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:16, 04.01.2010

Miałem na rzepach od strony pasażera, ale nie bardzo ta opcja zdała egzamin. Może dlatego, że mam cb olbrzyma, czyli TTI880. W koncu jest umocowane przy nodze kierowcy i jest to opcja dużo lepsza. Umocowanie na dwa wkkrety, na uchwycie fabrycznym. Plusy są takie, że dobrze sie trzyma, widać wyświetlacz i nie przeszkadza.


 


#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:02, 05.04.2010

Ja korzystam kilka razy w roku i stwierdziłem że chyba szkoda zachodu na jakieś wiercenia i wycinania - szkoda tapicerki i plastików. Po prostu leży w tunelu środkowym w kieszeni a jak nie korzystam to wedruje pod fotel kierowcy.

Natomiast - od biedy wejdzie po prostu w kieszeń w miejscu na zegarek - ale ja mam bez zegarka wiec tam jest po prostu kieszen. Troche wystaje ale w sumie daloby rade. Tyle ze mam duze lapy i mi przeszkadza kabel od gruchy jak zmieniam biegi to z tego rozwiazania nie korzystam. Ale moze komu innemu bedzie to pasowalo.

#12 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 14:05, 06.04.2010

Podstawa to małe radyjko.Lepsze możliwości umiejscowienia.Ja mam niestety duże i musiałem ułożyć na podłokietniku :-(

#13 fostof

fostof
  • Forumowicz
  • 52 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:50, 13.04.2010

Witam ponownie,

W poprzednim samochodzie miałem przykręcony uchwyt od radia do tunelu przy nogach pasażera z przodu. Miejsce całkiem fajne.

W Accordzie niebardzo chciałem wiercić dziury, ale ku mojemu zaskoczeniu (zauważyłem to chyba po 3 miesiącach...) dziury już były wywiercone. Jeszcze większe zaskoczenie nastąpiło, gdy się okazało, że pasują idealnie do uchwytu na radio :) więc mój problem szybko się rozwiązał.

Minus jest taki, że nie mogę przesunąć fotela pasażera max do przodu, tylko do pewnego momentu bo blokuje ten uchwyt, ale już się do tego przyzwyczaiłem.

pzdr
LPG: Stag300, MagicJet, MagicIII

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:31, 15.05.2010

http://www.jedlownik.pl/cb/1.JPG
http://www.jedlownik.pl/cb/2.JPG
http://www.jedlownik.pl/cb/3.JPG
http://www.jedlownik.pl/cb/4.JPG
http://www.jedlownik.pl/cb/5.JPG
http://www.jedlownik.pl/cb/6.JPG

Tak jest najlepiej. Trzeba tylko zmasakrować środkową półkę, ale i tak to lepsze niż wiercenie dziur gdziekolwiek.
Miałem już CB chyba wszędzie w aucie. Zawsze przeszkadzało. Albo nogami się zahaczało, albo łokciem. W panelu środkowym już nic nie przeszkadza ;)
Pozdrawiam.

#15 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:32, 15.05.2010

waldi1975, to jest jedyny słuszny sposób. Dobra robota. Powiedz tylko jaką antenę masz i jak zamocowałeś.

Do zobaczenia na trasie.





IPB Skin By Virteq