Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Ciśnienie pod korkiem wlewu oleju.

VII

Najlepsza odpowiedź Kardynal , 12:10, 14.10.2014

...moge ciebie pocieszyc, wszystko co opisujesz to jest normalne.

 

miejsce pod pokrywa jest polaczone kanalami z miska olejowa.

powietrze w misce olejowej jest poruszane ruchem tlokow (spodem tlokow) co powoduje twoje dmuchanie.

 

gora silnika nad zaworami = gora glowicy musi byc polaczona z miska olejowa bo olej smarujacy zawory i krzywki (vtec) musi sciekac do pompy olejowej ktora znajduje sie w misce olejowej.

jesli by tak nie bylo = brak polaczenia, to po odkreceniu korka wlewu oleju chlupal by na zwnatrz olej, ktory ba sie tam zbieral.

bagnet naturalnie musi byc takze polaczony z miska olejowa bo jak by nie bylo tam zbiera sie olej, ktorego poziom jest sprawdzany bagnetem.

 

jeszcze do tego tematu, pod pokrywa jak tez w  srodku silnika panuje podcisnienie = mniejsze cisnienie jak na zewnatrz silnika.

podcisnienie reguluje pvc zawor.

okrecenie wlewu oleju likwiduje podcisnienie.

 

pozdro :adios:

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ToxXx

ToxXx
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Ząbki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:24, 13.10.2014

Witam.

Wczoraj zabrałem się za regulację zaworów w hondzie accord VII 2.0. Regulację wykonałem zgodnie z manualem oraz poradnikiem z forum. Oczywiście po całym procesie regulacji sprawdziłem luzy 2 razy, po czym złożyłem pokrywę przy okazji wymieniając świece zapłonowe.
Po odczekaniu godziny odpaliłem samochód po czym otworzyłem wlew oleju i ku mojemu zdziwieniu pod korkiem bardzo "dmucha" co prawda korka nie podnosi po położeniu go "luźno", lecz ciśnienie jest bardzo dobrze wyczuwalne, dodatkowo słychać charakterystyczny dźwięk (przedstawiam na filmikach).
Co więcej po wyjęciu bagnetu z otworu miarki oleju również "dmucha" lecz już w mniejszym stopniu. 
Tego typu zmian nigdy wcześniej nie zauważyłem ale nie ukrywam, że być może nie zwracałem na to uwagi.
Dodam, że po zauważeniu w/w zjawisk wyregulowałem zawory jeszcze 2 razy, lecz za każdym razem z podobnym efektem końcowym.
Zadam więc pytanie czy ktoś miał tego typu problem lub obserwuje podobne zdarzenie u siebie?


http://youtu.be/8E4tqglXMZU

 


Użytkownik ToxXx edytował ten post 20:24, 13.10.2014

  • 0

#2 Kardynal

Kardynal
  • Forumowicz
  • 1,011 postów
  • Skąd:Nieistotne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CA5 EX Gaźnik
  • KM:103
  • Paliwo:PB
  • Rok:1987
  • Nadwozie:Aerodeck Automatik
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 12:10, 14.10.2014   Najlepsza odpowiedź

...moge ciebie pocieszyc, wszystko co opisujesz to jest normalne.

 

miejsce pod pokrywa jest polaczone kanalami z miska olejowa.

powietrze w misce olejowej jest poruszane ruchem tlokow (spodem tlokow) co powoduje twoje dmuchanie.

 

gora silnika nad zaworami = gora glowicy musi byc polaczona z miska olejowa bo olej smarujacy zawory i krzywki (vtec) musi sciekac do pompy olejowej ktora znajduje sie w misce olejowej.

jesli by tak nie bylo = brak polaczenia, to po odkreceniu korka wlewu oleju chlupal by na zwnatrz olej, ktory ba sie tam zbieral.

bagnet naturalnie musi byc takze polaczony z miska olejowa bo jak by nie bylo tam zbiera sie olej, ktorego poziom jest sprawdzany bagnetem.

 

jeszcze do tego tematu, pod pokrywa jak tez w  srodku silnika panuje podcisnienie = mniejsze cisnienie jak na zewnatrz silnika.

podcisnienie reguluje pvc zawor.

okrecenie wlewu oleju likwiduje podcisnienie.

 

pozdro :adios:


Użytkownik Kardynal edytował ten post 12:15, 14.10.2014

  • 0

I-I O N D A – Nie chcę nic innego!    


#3 ToxXx

ToxXx
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Ząbki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:19, 14.10.2014

Sprawdzałem również to podobno sprawdzoną metodą za pomocą płomienia zapalniczki. Płomień do otworu bagnetu jest wciągany, lecz powietrze z otwartego wlewu oleju zdmu*cenzura*e płomień. Olej troche chlapie po odkręceniu wlewu oleju, szczegolnie gdy silnik jest rozgrzany. W takim razie tak musi byc.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq