Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Podgrzewane lusterka - jak to zrobić?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
32 odpowiedzi w tym temacie

#16 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 18:50, 14.10.2009

Ciekawe czy wkłady będą takie same jak w Civicu VIgen 5d 1996-2001 oraz Accordzie Vgen (made in UK)?

Już sobie odpowiadam. Same wkłady (szkło), są takie same w Civicu VIgen 5d oraz Accordzie VIgen. Co za tym idzie mogą pasować maty grzejne. Kształt ok, ew. trzeba dociąć trochę plastiku po konektory. Natomiast sam plastik nie pasuje. Są inne mocowania do zaczepu.

Do zobaczenia na trasie.


#17 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:48, 18.10.2009

Dajcie namiary na te maty etc. Reszte mi zrobi elektryk.

Dzisiaj jechalem do pracy w zamieci od tylu i nic nie widzialem... miarka sie przebrala!


Może tu coś dobierzesz ;-)

http://moto.allegro....at=1&category=3


24V ?
pisało ciężarowe i dostawcze

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#18 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:37, 18.12.2009

Odkopię trochę temat, bo przestało mi grzać prawe lusterko. :-( Czy ktoś może wie jak wygląda ten układ - są do tego jakieś bezpieczniki czy może mata grzewcza siadła?

Pozdrawiam,
Andrzej


#19 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 07:51, 18.12.2009

o ile pamiętam to graja dwa lusterka z jednego układu więc jeżeli jedno grzeje a drugie nie to raczej nie wina bezpiecznika.
Miałem podobną sytuację i również z prawym. Niestety nie robiłem manuala - nie pomyślałem :glupek:
W moim przypadku oderał się jeden styk od maty lusterka - musiałem zdemontować szkło/wkład/ i wtedy ukazała się awaria - dwa styki /męskie motoryzacyjne/ zaprasowane razem z mata grzewczą jeden z nich był oderwany tak że trzymał się maty, ale nie dostawał do ścieżki. Jeżeli taka awaria wystąpiła u Cibie to naprawisz bez problemu - trzeba mieć nożyk tapicerski i klej przewodzący /tzw srebro w płynie/
można kupić w sklepach motoryzacyjnych.
Należy wyczyścić miejsce połączenia styku ze ścieżka i zalac klejem przewodzącym - on zapewnia połączenie elektryczne. Jak dobrze wyschnie trzeba miejsce naprawy zalać jeszcze klejem - połączenie mechaniczne.
Ja zastosowałem jakiś dwuskładnikowy na bazie żywicy /Epoxy chyba/.
Cała operacja naprawy to około dwa dni - kleje muszą dobrze wyschnąć /12 godzin na jeden i 12 godzin na drugi. Pomiar obwodu miernikiem no i sprawa załatwiona.

#20 witt_ek

witt_ek
  • Forumowicz
  • 44 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:10, 18.12.2009

Proponuję inny spos. Ja kupiłem uniwersalną matę grzejną na allegro za 9 PLN. Po zdemontowaniu wkłau za pomocą opalarki elektrycnej podgrzwając wkład od strony lustra odkleilem matę . W to miejsce wkleiłem uniwersalnąi zmontowałem wkład lustra . Działa ! :lol: Czas to 2 godz. roboty + oczekiwanie na przesyłkę :dres:
2,2 VTEC Pozdrawia Wszystkich

#21 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:34, 18.12.2009

I jak ta mata się spisuje? Ja takie mam (GB-10S), ale leżą sobie na półce. Bałem się montować, żeby nie połamać wkładów.

Do zobaczenia na trasie.


#22 witt_ek

witt_ek
  • Forumowicz
  • 44 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:58, 21.12.2009

Ma troszkę mniejszą pow. grzejną ale jest OK

[ Dodano: 2009-12-21, 22:06 ]
Ja montowałem tą
http://www.moto.alle...rek_gb_10s.html
2,2 VTEC Pozdrawia Wszystkich

#23 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:06, 22.12.2009

Ok, panowie, maty z allegro po parę złotych.

Czy ktoś może wkleić rysunek do którego kabla się wpiąć.
Nie chodzi mi o schemat ele od naszego aco, tylko o np rysunek deski rozdzielczej
z pokazanym tam kablem. Trochę laik ze mnie w tej kwestii, ale jak będę wiedział co
i gdzie to się zrobi.

A mogę to podpiąć pod np zasilanie radia? Wtedy nie musiałbym niszczyć żadnych
ori wiązek.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#24 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 14:43, 22.12.2009

oryginalnie mata grzejna zasilana jest z zasilania regulacji lusterek. Kabelki +12V i -12V możesz podłączyć do wtyczek regulacji lusterek w drzwiach. Na zasilaniu jest według ESM bezpiecznik 7.5A /nr4 bezpieczniki po stronie kierowcy/

#25 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:10, 22.12.2009

O, i to byloby najlepsze rozwiązanie, blisko do kabli i zdjęcie boczku nie jest poblematyczne. Jak wrócę do domu i uda mi się to zrobić, będzie punkcik.
Jeszcze pytanie, jakie kable zastosować. 2x0,5 styknie?
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#26 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:11, 22.12.2009

nie pamiętam jaki jest oryginalnie przewód i nie mogę doszukać się w ESM, ale mysle że 0,5 to skromność daj 2x0,75 a najlepiej 2x1

#27 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 18:21, 22.12.2009

A czym skleić plastik i wkład?

Do zobaczenia na trasie.


#28 witt_ek

witt_ek
  • Forumowicz
  • 44 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:36, 22.12.2009

Jeżeli rozkleisz na ciepło to zostanie ci w sirodku oryginalny klej taki czarny jak do szyb. Natomiast ja mam u siebie jeszce oryginalny podświetlany wyłącznik lusterek obok regulacji , bo po co mają grzać gdy na zewnątrz + 30 . Jutro mogę zrobić fotkę :-D
2,2 VTEC Pozdrawia Wszystkich

#29 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:37, 22.12.2009

Widziałem włączniki od Vgen. Regulacja lusterek + włącznik podgrzewania. Zastanawiałem się czy nie przeszczepić do VIgen.


Nic z tego, różny kształt
http://www.allegro.p...a_lusterek.html
http://www.allegro.p...ord_98_02r.html


Ten klej co zostanie można wykorzystać? Jak potem sklei na stary klej? Trzeba rozgrzać?

[ Dodano: 2009-12-23, 16:07 ]
Jedno lusterko zrobione. U mnie była mocna taśma dwustronna. Do podgrzewania użyłem suszarki. Trzeba mieć cierpliwość i uda się bez problemu. Pobór prądu przez matę około 1A przy napięciu 14,4V. Do sklejenia użyłem taśmy dwustronnej.

Do zobaczenia na trasie.


#30 witt_ek

witt_ek
  • Forumowicz
  • 44 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:50, 23.12.2009

On jest taki lekko klejący.Ja wykorzystałem resztki starego oraz dałem taśmę dwustronną na gąbce. :k Oczywiście tam gdzie taśma wyczyściłem resztki kleju :!:
2,2 VTEC Pozdrawia Wszystkich




IPB Skin By Virteq