Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Geometria - przed czy po zmianie opon ?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:47, 13.10.2009

Hej. Podczas jazdy minimalnie sciaga mi auto na prawo, wiec zrobienie geometrii jest nieuniknione. Tylko nie wiem, czy zrobic ja przed wymiana opon i wywazeniem kol, czy juz po ?
Aha, nie wiem czy to ma znaczenie, ale dodam, ze alufelgi sa proste (maja miesiac) a opony beda nowe.

#2 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:50, 13.10.2009

Na chłopski rozum biorąc ja bym zrobił po zmianie. Najlepiej podpytaj oponiarza jakiegoś co on na to.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:57, 13.10.2009

Zrób po założeniu opon

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:50, 14.10.2009

Panowie jaki wpływ ma zmiana opon na geometrię :?:Czy podczas zmiany opon,czy felg ingerujemy w zawieszenie samochodu :shock: -na 100% nie więc rób geometrię kiedy chcesz.

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:29, 14.10.2009

Panowie jaki wpływ ma zmiana opon na geometrię :?:Czy podczas zmiany opon,czy felg ingerujemy w zawieszenie samochodu :shock: -na 100% nie więc rób geometrię kiedy chcesz.


Glinuś ma racje :)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:37, 14.10.2009

Dobra zrobie przekladke i geometrie jednego dnia :). Geometria z mysla, zeby nie scierac nierownomiernie nowych opon. Dzieki za rady.

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 16:23, 14.10.2009

ważne, aby na 100% były proste felgi. Każda odchyłka felgi spowoduje błędne ustawienie geometrii.

#8 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:15, 15.10.2009

I ja jeszcze dodam od siebie, że geometria i zbieżność to dwie różne sprawy, więc nie wiadomo do końca o co koledze chodzi bo często są mylone pojęcia na forum.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:29, 15.10.2009

w geometrii zawiera się zbieżność, nie da się ustawić geometrii nie ustawiając zbieżności, da się natomiast ustawić samą zbieżność.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#10 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:25, 17.10.2009

Czy zatem powinienem zrobic pelna geometrie czy tylko jedna skladowa geometrii (np. zbieznosc) ? Nie znam sie zbytnio na tym. Auto mi delikatnie sciaga na prawo podczas jazdy.

#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:39, 17.10.2009

Przecież to nie Ty będziesz ustawiał.Jedziesz do specy i mówisz,że chcesz wszystko poustawiać,bo ściąga,a oni już na przyrządach skorygują i będzie dobrze.Jeżeli w zawieszeniu jest wszystko dobrze (nie uderzone-pokrzywione) to nie masz się czym martwić-ustawią i będzie :ok

#12 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 08:26, 17.10.2009

Czy zatem powinienem zrobic pelna geometrie czy tylko jedna skladowa geometrii (np. zbieznosc) ? Nie znam sie zbytnio na tym. Auto mi delikatnie sciaga na prawo podczas jazdy.

Zbieżność to koszt do 100 zł.Cała geometria może nawet 250.Wjedź na warsztat niech ustawią zbieżność ,zobaczysz czy się poprawiło,jak nie to niech grzebią z geometrią

#13 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:14, 18.10.2009

100 zł.Cała geometria może nawet 250


.. w Bydgoszczy mamy takiego kolesia pedantycznego (nie mylić pojęć), który za geometrię bierze 80zł

przy czym:
- zbieżność, to regulacja przodu lub tyłu
- geometria, rozumiane jako ustawianie przodu i tyłu

V12, przyczyn ściągania może być wiele, może by być krzywy wahacz, zbieżność właśnie (czy tez geometria), ale może być też taka błahostka jak złe ciśnienie w oponach, czy też same opony nie równe. Jak jest do d... zbieżność, to można na oponach zobaczyć, że się ścierają nierówno.
Ja bym radził sprawdzić ciśnienie i udać się na geometrię, tam jak już będą grzebać to poprosić o rzucenie "chłopskim okiem" czy się nei rzuca w oczy jakiś krzywy wahacz albo coś w tym stylu

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#14 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 09:33, 18.10.2009

100 zł.Cała geometria może nawet 250


.. w Bydgoszczy mamy takiego kolesia pedantycznego (nie mylić pojęć), który za geometrię bierze 80zł

przy czym:
- zbieżność, to regulacja przodu lub tyłu
- geometria, rozumiane jako ustawianie przodu i tyłu

V12, przyczyn ściągania może być wiele, może by być krzywy wahacz, zbieżność właśnie (czy tez geometria), ale może być też taka błahostka jak złe ciśnienie w oponach, czy też same opony nie równe. Jak jest do d... zbieżność, to można na oponach zobaczyć, że się ścierają nierówno.
Ja bym radził sprawdzić ciśnienie i udać się na geometrię, tam jak już będą grzebać to poprosić o rzucenie "chłopskim okiem" czy się nei rzuca w oczy jakiś krzywy wahacz albo coś w tym stylu

ToMala mylisz się.Zbieżność to ustawienie równoległości kół względem siebie a geometria to ustawienie ich kątów pochylenia

#15 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:05, 18.10.2009

accord034, ja tylko mówię jak się to nazywa. a co do kątów kół to żaden seryjny Accord nie ma regulacji kątów pochylenia kół

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek





IPB Skin By Virteq