Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Schowek przy kierownicy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 01:21, 03.10.2009

Witam,

Mam problem ze schowkiem po lewej stronie kierownicy w Accordzie VI gen, a mianowicie powinien on sie zamykac i tak pozostawac, a u mnie niestety caly czas spada na dol.. byla tam jakas sprezynka, ale za nic w swiecie nie moge dojsc jak ona byla tam wsadzona ze to wszystko dzialalo, jest tam tez bardzo malo miejsca i nawet nie mozna sie dobrze rozejrzec.. Ktos mial juz podobny przypadek? Z gory dziekuje za odpowiedzi..

Pozdrawiam, Posiek


Tak jak Thagwolf pisał :) Wrzucam kilka fotek oraz krótki opis do nich, generalnie sprawa bardzo prosta, ja generalnie zawsze boje się zabierać za takie rzeczy, ale po raz kolejny przekonalem się, że w hondzie nie ma czego się bać ;)

Dołączona grafika

Najpierw zabieramy się do zdjęcia dolnej osłony pod kierownicą, według mnie najlepiej jest zacząć od prawej strony na dole, nie trzeba używać dużo siły, z wyczuciem ciągniemy do siebie...

Dołączona grafika

...całość trzyma się na takich oto zaczepach.. kolejne wyciągamy wiadomo trzymając jak najbliżej następnego zatrzasku.

Dołączona grafika

Oto ten nasz schoweczek, o którego nie raz ktoś u mnie zahaczył ;)

Dołączona grafika

A oto nasz winowajca tylko, że z drugiej strony :D w żółtych kółeczkach zatrzaski, o których była mowa wcześniej

Dołączona grafika

Tutaj mamy sprężynę, która właśnie u mnie spadła. Na czerwono zaznaczone miejsce, w którym zaczepiamy sprężynę (na pewno je zobaczycie jak już będziecie to robić).
Z kolei na żółto zaznaczyłem miejsca, w które musimy wsadzić dwa pozostałe końce sprężyny..

i to by było na tyle, teraz możemy z powrotem założyć osłonkę wczepiając zaczepy w szczeliny ;) jak widać nic skomplikowanego.. ciezko nawet to opisac ;) ale mam nadzieje, ze komus to pomoze :)

Pozdrawiam, Posiek

#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:35, 03.10.2009

takiego problemu nie miałem, ale to musi być podobne do ... popatrz na tylną popielniczkę

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#3 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:58, 03.10.2009

Witam,

Mam problem ze schowkiem po lewej stronie kierownicy w Accordzie VI gen, a mianowicie powinien on sie zamykac i tak pozostawac, a u mnie niestety caly czas spada na dol.. byla tam jakas sprezynka, ale za nic w swiecie nie moge dojsc jak ona byla tam wsadzona ze to wszystko dzialalo, jest tam tez bardzo malo miejsca i nawet nie mozna sie dobrze rozejrzec.. Ktos mial juz podobny przypadek? Z gory dziekuje za odpowiedzi..

Pozdrawiam, Posiek


Ciężko tak Ci podpowiedzieć, ale słuchaj - zdemontuj całą tą osłonę u dołu kierownicy (m.in. jest w niej wmontowany ten schowek, o którym mówisz) i będziesz miał wszystko na wierzchu.
Fakt, tam jest sprężyna, która lubi spadać ze swojego miejsca, jeśli się ją źle traktuje - spróbuj, powinno pomóc :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:38, 04.10.2009

Ciężko tak Ci podpowiedzieć, ale słuchaj - zdemontuj całą tą osłonę u dołu kierownicy (m.in. jest w niej wmontowany ten schowek, o którym mówisz) i będziesz miał wszystko na wierzchu.
Fakt, tam jest sprężyna, która lubi spadać ze swojego miejsca, jeśli się ją źle traktuje - spróbuj, powinno pomóc :ok


No wlasnie potraktowalem ja tak, ze pokazalem znajomemu jaki mam fajny schowek i juz sie nie schowal ;) Postaram sie zdjac jak sie nie uda to jeszcze sie odezwe :D

takiego problemu nie miałem, ale to musi być podobne do ... popatrz na tylną popielniczkę


Z kolei tylna popielniczke zepsul mi moj brat ;) polamane jest cale, ale z tego co sie juz zorientowalem mechanizm jest troche inny...

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:07, 05.10.2009

Posiek mam prośbę, jak już się zabierzesz za wymianę/naprawę to zrób kilka fotek i wrzuć na forum co i jak. Będzie dla potomnych dobry manual.

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:19, 05.10.2009

Posiek mam prośbę, jak już się zabierzesz za wymianę/naprawę to zrób kilka fotek i wrzuć na forum co i jak. Będzie dla potomnych dobry manual.


Jak sie do tego dobiore to oczywiscie zrobie zdjecia, niestety puki co mam male problemy ze sciagnieciem tej oslony.. :/

#7 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:41, 06.10.2009

Posiek mam prośbę, jak już się zabierzesz za wymianę/naprawę to zrób kilka fotek i wrzuć na forum co i jak. Będzie dla potomnych dobry manual.


Jak sie do tego dobiore to oczywiscie zrobie zdjecia, niestety puki co mam male problemy ze sciagnieciem tej oslony.. :/


Jakie problemy - pożądnie szarpnij z wyczuciem i powinno odejść spokojnie ;-)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:42, 06.10.2009

Jakie problemy - pożądnie szarpnij z wyczuciem i powinno odejść spokojnie ;-)



Dzisiaj sie za to zabralem i zrobiłem tak więc za jakis czas podrzuce tutaj zdjęcia wraz z opisem.. :)

Pozdrawiam, Posiek

EDIT:

Aha mam pytanko, zauważyłem taki oto kabelek, nie sprawdzałem jeszcze od czego on jest, przypuszcza może ktoś z was od czego może być?

Dołączona grafika

#9 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3,775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:31, 09.10.2009

Coś było dorabiane (światło stop, oświetlenie) oryginalnie przewody idą wiązką. Najprawdopodobniej może to być jakaś pozostałość po LPG jeżeli było coś przerabiane.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#10 pszczoua

pszczoua
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:42, 20.04.2012

Panowie odgrzeję kotleta, dziś mi spadła ta sprężynka.

Mam jednak problem ze zdjęciem tej osłony, wyjąłem ją ze wszystkich zatrzasków, ale wydaje mi się, że coś ją trzyma od strony schowka.

Wyczułem pod palcem jakaś śrubkę, czy któryś z Was mial podobny problem?

proszę o pomoc.

dziękuję i pozdrawiam.

#11 grzechh

grzechh
  • Forumowicz
  • 537 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:58, 20.04.2012

Jest tam nakrętka na klucz 8 ;-)

Long May You Ran


#12 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:01, 20.04.2012

Dołączona grafika
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#13 pszczoua

pszczoua
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 24.04.2012

musi byc naprawde umieszczony daleko bo nie moge go wymacac palcem. bede walczyl w weekend.

#14 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:19, 24.04.2012

potrzebny długi klucz T


Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#15 pszczoua

pszczoua
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:43, 03.05.2012

znalazlem, odkrecilem, poprawilem, znowu zakrecilem i zrobione.




IPB Skin By Virteq