Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Lusterka zewnętrzne - składanie i pogrzewanie


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
44 odpowiedzi w tym temacie

#31 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:36, 12.01.2010

majstor, to masz coś przerabiane bo oryginalnie to cały czas grzeją lustra.
Jeżeli u kolegi obydwa nie grzeją to raczej nie ma ogrzewania.


bo oryginalnie to cały czas grzeją lustra.


jak to cały czas?nie musi to być czymś uwarunkowane?


No i zaczeła sie ta sama dyskusja co 1-2 mies temu.... Panowie... :eee

[ Dodano: 2010-01-12, 09:37 ]

Tyle już o tym było, a niektórzy wciąż zdają się być zaskoczeni ;-)
Lustra w Acco VI gen. powinny grzać cały czas zaraz po włączeniu zapłonu - tak jest prawidłowo !!
Reszta to zapewne wynik samo dorabiania tego bajeru - nawet jeśli uruchamia je włącznik ogrzewania tylnej szyby !!



#32 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:41, 14.10.2010

Może troche odświeze temat, moj accord 1997r ma podgrzewanie lusterek na przycisk.
Jakiś czas temu zaczeło mi się cos psuć, raz grzał raz nie, jak sie okazało powodem był przycisk do włączania podgrzewania. Wyciągnąlem więc panelik od sterowania lusterkami, rozebrałem odpowiedzialny był mikrowłącznik - rozebrałem go ale juz nie złożyłem spowrotem heh:/
Kupiłem więc na allegro taki sam no i cóż problem jest ten sam, jestem pewnien ze winny jest właśnie on (gry mierze miernikiem zwarcie, raz jest a raz nie, przerywa, często wogole ine zwiera)


Moje pytanie, czy miał ktoś podobne problemy?? Może ktoś sie z tym uporał?

#33 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:03, 14.10.2010

pierwszy raz widze tego posta :shock: :shock:
jestem w szoku, tym bardziej ze na forum jest manual jak zrobic sobie takie lusterka :shock:
wydaje mi sie ze u mnie lusterka nie grzeja
jest od tego jakis bezpiecznik? mozna to jakos sprawdzic? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

#34 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:13, 14.10.2010

jezeli chodzi Ci regulacja lusterek to grzanie jesli masz musi chodzic - to ten sam bezpiecznik - box po stronie kierowcy bezpiecznik nr 7 wartosc 7,5A

#35 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:26, 14.10.2010

kurcze no wszystko mi chodzi tzn reegulaca lusterek, w takim razie wychodzi na to ze podgrzewania tam nie ma jednak jutro jeszcze sprawdze, fajnie bylo by miec, przymierzalem sie do zrobienia ich i juz nawet kupilem od Civca odpowiedni pstryczek z przyciskiem na lusterka :-)

#36 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:28, 14.10.2010

wyciag jeden wklad i bedziesz wszystko wiedział - przewody do maty grzejnej

#37 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:31, 14.10.2010

te szkla to sie tak na "hama" wyciaga z obudowy?? czy trzeba cos wiecej pokombinowac??

#38 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:34, 14.10.2010

elektrycnie w dół i włóz palce od góry miedzy obudowe a szkło - delkatnie ale energicznie pocjag lekko w dół wy wyskoczy z zatrasków - delikatnie bo jak jest granie to mozesz urawc przewody

#39 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:41, 14.10.2010

dzieki Jarek
lukne na to przy okazji
zima lada chwila lusterka podgrzewane przydaly by sie

#40 mury

mury
  • Forumowicz
  • 256 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:37, 14.10.2010

ja mam HA VI ES 99 i mam podgrzewane lustrerka automatycznie, tzn. nawet w lecie przy wysokiej temp. zewnętrznej można po dotknięciu szkła lusterka odczuć różnicę temperaury
Z tego co wiem to włączniki typu ON/OFF są ale przy podgrzewaniu fotelów i tyle!!!

#41 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 00:09, 15.10.2010

Może troche odświeze temat, moj accord 1997r ma podgrzewanie lusterek na przycisk.
Jakiś czas temu zaczeło mi się cos psuć, raz grzał raz nie, jak sie okazało powodem był przycisk do włączania podgrzewania. Wyciągnąlem więc panelik od sterowania lusterkami, rozebrałem odpowiedzialny był mikrowłącznik - rozebrałem go ale juz nie złożyłem spowrotem heh:/
Kupiłem więc na allegro taki sam no i cóż problem jest ten sam, jestem pewnien ze winny jest właśnie on (gry mierze miernikiem zwarcie, raz jest a raz nie, przerywa, często wogole ine zwiera)


Moje pytanie, czy miał ktoś podobne problemy?? Może ktoś sie z tym uporał?


Tak, ja jak miałem Accorda 2.0 ES z 1997 roku. Dokładnie to samo. Problem jest w tym, że prąd w podgrzewaniu lusterek płynie duży a ten mikrostyk jest na to mocno za słaby/za mały i styk się szybko wypala.
Rozwiązanie jest dokładnie takie samo jak w przypadku starych pralek automatycznych polskiej produkcji w których grzałka była załączana bezpośrednio przez programator i programator regularnie się psuł wskutek upalenia tego zestyku od grzałki.

Założyłem na wiązce miniaturowy przekaźnik 12V z zestykiem na kilka amperów - mikrostyk włączał więc tylko cewkę przekaźnika a maty grzejne były załączane poprzez styk przekaźnika. Przeróbka jest b. prosta do zrobienia - każdy kto chociaż trochę radzi sobie z prądem elektrycznym, schematami elektrycznymi i lutownicą da radę to zrobić. Definitywnie rozwiązało to problem.

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#42 wujasss666

wujasss666
  • Forumowicz
  • 421 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:23, 15.10.2010

No też się spotkałem z tym problemem, z tym że raz grzało a raz nie, w sumie wymieniłem włącznik i wszystko git, winą bł przełącznik bo raz się podświetlał a raz nie i mimo usilnych starań trzeba go było wymienić

#43 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:08, 16.10.2010

Założyłem na wiązce miniaturowy przekaźnik 12V z zestykiem na kilka amperów - mikrostyk włączał więc tylko cewkę przekaźnika a maty grzejne były załączane poprzez styk przekaźnika. Przeróbka jest b. prosta do zrobienia - każdy kto chociaż trochę radzi sobie z prądem elektrycznym, schematami elektrycznymi i lutownicą da radę to zrobić. Definitywnie rozwiązało to problem.


Bardzo dobry pomysł. myśle że dałbym rady tylko jest jeden problem - potrzebuje działający mikrostyk heh, no a neistety nawet na allegro nie ma duzego wyboru:/

#44 Piotrek0028

Piotrek0028
  • Nowy
  • 1 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:02, 26.04.2011

Blade, witam i mam pytanko czy pomożesz mi w jednej sprawie

#45 janwan

janwan
  • Forumowicz
  • 224 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:28, 04.11.2013

trochę się przykleję
czy w VI genie można założyć składane elektrycznie lusterka? czy to ktoś robił?

szybka jazda to nie jazda - życie to jest jazda





IPB Skin By Virteq