Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Jaki alarm zamontować do VIII gen.?

VIII alarm kradzież zabezpieczenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#16 HONCORD03

HONCORD03
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Skawina
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:10, 11.08.2014

http://allegro.pl/od...4477295002.html

http://allegro.pl/pi...4501974685.html

 

Ja zakupiłem ten pierwszy. W zestawie jest pstryczek i schemat podłączenia. Trzeba tylko trochę się pomęczyć. Ucieszyłem się , że trafiłem za pierwszym razem z przecięciem kabelka od stacyjki, jednak po chwili okazało się , że to był przewód od immobilajzera. Jak by coś to podpowiem. ( Tylko VII gen)


Użytkownik HONCORD03 edytował ten post 18:13, 11.08.2014

  • 0

#17 stopi

stopi
  • Forumowicz
  • 137 postów
  • Skąd:Polska Centralna
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan CU1
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 21:53, 27.12.2014

Ja w poprzednim samochodzie miałem pstryczkowe odcięcie...rozrusznika. Każdy rozrusznik ma tzw. automat. Automat jest odpowiedzialny za "wyrzucenie" bendixa (tego trybika w rozruszniku, który zahacza za koło zamachowe i powoduje rozruch silnika). Wystarczy ten kabel od automoatu poprowadzić przez przełącznik, którego lokalizację znamy tylko my. Pstryczek schowany miałem za radiem :) Radio się wyciągało, więc ok. Teraz nie mam pomysłu jak to zrobić jeszcze, ale jest do wykonania. Są jeszcze kontaktrony. Taki kontaktron umieścić można np pod tapicerką i mieć zawsze magnes przy sobie. Przykładamy magnes w pobliżu kontaktrona i zamyka nam przecięty obwód (np. pompy paliwa, czy rozrusznika itp..), Koszt takich zabezpieczeń to grosze.

 

P.S. Co sądzicie o GPSach, który pozwoli zlokalizować auto po kradzieży? To ma jedną wadę - są zagłuszacze GPS, którymi zapewne złodzieje dysponują też :)


  • 0

#18 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 09:12, 28.12.2014

Z tego, co wiem "oni" też mają analogowe metody i mogą wciągnąć nasze baby ;) na lawetę. Czy te alarmy z sensorami ruchu pojazdu mogą ustrzec przed lawetą? Wie ktoś coś/ma coś takiego?

Mówisz o czujniku położenia samochodu? Wraz z alarmem to dobra sprawa. Po uzbrojeniu alarmu wystarczy lekki przechył auta na którąś ze stron i zaczyna wyć. Jeśli chodzi o koła to moim zdaniem o wiele lepsze zabezpieczenie od nakrętek. Max. ukradną jedno koło chyba, że złodziej ma stalowe nerwy :)

Do tego dobry alarm np:. Tytan, ze dwa odcięcia, czujnik otwarcia maski i będzie ok.

 

 

P.S. Co sądzicie o GPSach, który pozwoli zlokalizować auto po kradzieży? To ma jedną wadę - są zagłuszacze GPS, którymi zapewne złodzieje dysponują też :)

A co do GPS..... to wystarczy takim samochodem wjechać do garażu podziemnego i już po lokalizacji. Bardziej uniwersalną i tańszą metodą jest np. zwykły tel. na kartę z usługą Gdzie Jest Dziecko w Orange. W Carrefour też można kupić podobną bodajże o nazwie Rodzina.

 
  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#19 HONCORD03

HONCORD03
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Skawina
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:03, 28.12.2014

Dajcie sobie spokój z tymi GPSami. W necie można bez problemu kupić urządzenie, które się podłącza do kompa auta i zakłuca sygnał gps. Więc nie ma się czym podniecać.
  • 0

#20 grzesiuj@onet.eu

grzesiuj@onet.eu
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.O
  • Wersja:execuyive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:37, 29.12.2014

panowie auto-casco i po problemie ja swoje auto zostawiłem przez przypadek 2 razy pod kinem otwatre i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby w trakcie seansu wychodzić i go zamykać. Nawet po filmie poszłem na jedzonko :diabelgrin: i po powrocie auto stało nie tknieęte.Oni dobrze wiedzą kto ma jakieś zabaweczki a kto auto-casco


  • 0

#21 Mariusz-TT

Mariusz-TT
  • Forumowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:30, 30.12.2014

panowie auto-casco i po problemie ja swoje auto zostawiłem przez przypadek 2 razy pod kinem otwatre i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby w trakcie seansu wychodzić i go zamykać. Nawet po filmie poszłem na jedzonko :diabelgrin: i po powrocie auto stało nie tknieęte.Oni dobrze wiedzą kto ma jakieś zabaweczki a kto auto-casco

To możesz się zdziwić z wyegzekwowaniem odszkodowania.

Ubezpieczalnia poprosi Cię o kpl.kluczyków i sprawdzą na magicznym urządzeniu jaka była komenda z pilota -zamknięte czy otwarte a zgodnie z warunkami AC nie dopełniłeś obowiązku należytego zabezpieczenia pojazdu


  • 0

#22 Kacprowy

Kacprowy
  • Forumowicz
  • 212 postów
  • Skąd:Wa_Wa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive + Navi
  • KM:208KM 406Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:51, 03.01.2017

Może ktoś polecić montażystę alarmów który już robił accorda VIII? Teren Warszawy i okolic.


  • 0

#23 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 14:03, 03.01.2017

Alarm, polecam odcięcie..Jak chcesz namiary do dawaj na PW 😉
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#24 sebasto

sebasto
  • Forumowicz
  • 244 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:0,5 w porywach do 0,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:20, 03.01.2017

Dajcie sobie spokój z tymi GPSami. W necie można bez problemu kupić urządzenie, które się podłącza do kompa auta i zakłuca sygnał gps. Więc nie ma się czym podniecać.

żadne urządzenie nie pomoże na lawetę,(chyba że czujniki przechyłu)... Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie w obecnych informatycznych czasach to dobry gps, w zasadzie dziwne że producenci nie oferują czegoś takiego, podobno od jakiegoś czasu jeździ się z "wielkim bratem" w aucie... Wystarczyłby podgląd na żywo po ruszeniu auta, ewentualnie alarm o zaniku gps, żeby można było sprawdzić, czy auto na miejscu(w garażach podziemnych i tak pewnie byłby z gpsem problem)... ale to chyba trochę za bardzo rozwaliłoby rynek, nikt tu chyba nie chce zrobić wielkiej krzywdy biznesowi zabezpieczeń... pozdr

 

 

ps. wpadłem na pomysł, że po zaniku gps auto mogłoby transmitować obraz np. z kamer w nim zamontowanych(przesył przez internet), nie wiem co zagłuszają urządzenia używane przez śmieci, czy tylko gps, czy wszystko jak leci... pozdr


Użytkownik sebasto edytował ten post 14:25, 03.01.2017

  • 0

#25 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 14:24, 03.01.2017

Co u Ciebie oznacza dobry gps?? 🤓
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#26 sebasto

sebasto
  • Forumowicz
  • 244 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:0,5 w porywach do 0,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:39, 03.01.2017

Co u Ciebie oznacza dobry gps??

urządzenie, które nie traci sygnału gps z byle powodu... pozdr


  • 0

#27 WoWi

WoWi
  • Auto Roku 2017
  • 327 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:3.7
  • Wersja:Premium
  • KM:345+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:53, 03.01.2017

urządzenie, które nie traci sygnału gps z byle powodu... pozdr

Wystarczy prosta zagłuszarka i gps'u nie ma..

Z tego co się orientuje dobrym rozwiązaniem jest lokalizator działający na falach radiowych - ponoć nie da się zagłuszyć go


  • 0

#28 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 16:56, 03.01.2017

urządzenie, które nie traci sygnału gps z byle powodu... pozdr


To podaj jakie to urządzenie i jaki ma zakres..Najlepsze rozwiązania to najprostsze rozwiązania..😉
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#29 Kacprowy

Kacprowy
  • Forumowicz
  • 212 postów
  • Skąd:Wa_Wa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive + Navi
  • KM:208KM 406Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:56, 04.01.2017

  GannetGuard Systems 

Pytałem się o cenę takiego systemu. Troszkę drogo. Lepiej zainwestować w odcięcie lub dobry alarm:)

 

Chciałem wstawić tabelkę ale niestety rozwala ale można coś rozczytać.

Nazwa/Opis

Cena netto PLN/szt.

Cena brutto (23%VAT)

Uwagi

Moduł z baterią 3-letnią

750,-

922,50

Opłata jednorazowa

Moduł z baterią 5-letnią

 

850,-

1045,50

Opłata jednorazowa

Instalacja

350,-

430,50

W cenę wliczony dojazd

 

 

 

 

Abonament za rok
(Polska)

490,-

602,70

Opłata roczna

 

 

 

 


dopiero się przydaje jak ci buchną auto. Może być już zdekompletowane jak od razu wezmą za robotę. Mi się wydaje, że  jest ukrywane na przeczekanie. 

Najlepsze jest to, że jak policja znajdzie np tylko budę i jakieś graty to później może być problem z AC 


Użytkownik Kacprowy edytował ten post 09:46, 04.01.2017

  • 0

#30 Paczaczacz

Paczaczacz
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:20, 10.01.2017

Ja od siebie mogę polecić pewien system. Działa na falach radiowych, więc teoretycznie nie da się go zagłuszyć, bo mają swoją częstotliwość i swoje stacje radiowe. Zainteresowałem się, jak szukałem czegoś od kradzieży do swojego auta.


Użytkownik Heka edytował ten post 16:34, 10.01.2017
Zbytnia wylewność. :)

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, alarm, kradzież, zabezpieczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq