Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Kontrolki prawie wszystkie nie działają


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:25, 18.09.2009

Zaczęło się jakiś tydzień temu, standardowo wsiadłem odpaliłem, ale coś mi nie pasowało wiec jeszcze przed ruszeniem zgasiłem silnik i jeszcze raz, już tym razem bardzo uważnie przekręcam kluczyk i zauważam, że oprócz lampki od ładowania i immobilajzera żadna kontrolka się nie świeci, powoli przekręciłem zapłon, silnik odpalił, ale ni obrotomierz ni wskaźniki temperatury i poziomu paliwa nawet nie drgnie, nawet wyświetlacz kilometrów nie błyśnie, z racji że się spieszyłem pomyślałem trudno jak motor chodzi to jadę. Ledwo przejechałem z 10 metrów wszystko się magicznie odpaliło i było cacy. Normalnie jeździłem ze cztery dni, przy odpalaniu wszystko w porządku ogólnie ok. Dzisiaj po dwudniowej przerwie wsiadam do fury, a ta cho...a znowu nie chce mrugać, wrzuciłem bieg z nadzieją że tak jak poprzednio za chwilę wszystko wróci do normy pojechałem. Niestety po przejechaniu paru kilometrów nic się nie zmieniło wszystkie wskaźniki i kontrolki, oprócz ładowania, immobilajzera i kierunków nawet nie błysną, podświetlenie zegarów działa normalnie. Sprawdziłem bezpieczniki, poruszyłem łapą wiązki kabli przy kompie i nic. Silnik chodzi normalnie LPG się normalnie przełącza. Słychać ze vtec się załącza, tylko deska rozdzielcza zamarła.
I teraz 1000 pytań:
- miał ktoś coś podobnego?
- czy ktoś wie może ile wiązek kabli (złączy) dochodzi do deski?
- jak wykluczyć awarie kompa? (oprócz podmianki)
- nie odłączałem jeszcze klemy, czy to może coś pomóc?
Ogólnie jak ktoś ma jakiś pomysł bedę wdzięczny za wszelkie sugestie

#2 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 08:39, 19.09.2009

zaczął bym chyba od odłączenia klemy chociaż mi nie pomogło.... ja tak miałem jak mi padł przekaźnik ładowania i nie było prądu w cały aucie ...tyle że u Ciebie auto normalnie jeździ i odpala pomijając te 2 kontrolki.
MI się wydaje, że pada licznik... jego elektronika...

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#3 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 08:43, 19.09.2009

był taki temat na forum, o ile mnie pamieć uszkodzona była gdzieś ścieżka w liczniku.
Przede wszystkim sprawdż wszystkie wtyczki które idą do licznika, może tylko jakiś styk zaśniedział i wywstarczy odłaczyć i przczyścic piny




IPB Skin By Virteq