Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

progi (czarne) na (srebrne)


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 carllito

carllito
  • Forumowicz
  • 82 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:01, 16.09.2009

Kolor nadwozia NH614M(srebrny), kolor progow czarne, moze mi ktos doradzic jak najlepiej przemalowac same progi najlepiej bez ich demontazu :-> (oczywiscie o ile to realne).
KLIKNIJ MNIE
i czy takie cos sie nadaje ?? 2 puszki wystarcza ?? i czy potrzebuje jakiegos podkaldu ??

Jestem (zielony) :-P w tym temacie takze prosze o wyrozumialosc...
pozdrawiam

#2 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:10, 16.09.2009

Najwygodniej byłoby je zdjąć.
Dokładnie oczyścić i przed malowaniem specjalny podkład do plastiku.

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:16, 16.09.2009

Zależy od efektu jakiego oczekujesz. Niektórzy moi klienci pomalują sprayem i są zadowoleni, a inni nawet z malowania w profi warsztatach są niezadowoleni. Pomalowanie bez demontażu to męka- chodzi mi o część zachodzącą pod drzwi. Jeśli pomalujesz nie zaklejając otworu drzwiowego wokół uszczelki to farba będzie wszędzie... a drugiej strony oklejanie tego to też męcząca sprawa. Demontaż jest bardzo prosty- wykręcasz wkręty od spodu następnie wypinasz spinki od spodu i pchasz prógnie pamietam czy w kierunku tylniego czy przedniego koła. Malująco to takim "uniwersalnym" sprayem jak pokazałeś zawsze będziesz miał różnice w odcieniu... szczerze mówiąc wolałbym juz czarne niż malowane jakimś tam srebrnym.
Jeśli zdecydujesz się na spraya to jedź do mieszalni lakierów gdzieś w okolicy- powinni mieć nabijarkę do sprayów. Dorobią Ci orginalny lakier i nabiją w puszkę- co prawda nie będzie nigdy to jakiś ideał, ale zbliżony bardzo. Malując gołe, nigdy nie malowane tworzywo trzeba zastosować specjalny podkład na tworzywa, lub najpierw grunt na tworzywa i na to podkład.
Ogólnie to chyba najlepiej z takim czymś wyskoczyć do lakiernika...

#4 Alieno

Alieno
  • Forumowicz
  • 33 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:24, 16.09.2009

carllito, jak ci nie wyjdzie to mam czarne do sprzedania po 40 szt

#5 carllito

carllito
  • Forumowicz
  • 82 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:33, 16.09.2009

Ogólnie to chyba najlepiej z takim czymś wyskoczyć do lakiernika...

tez wlasnie tak myslalem, tylko teraz trzeba by znalesc dobry zaklad bo na byle jak to mi nie zalezy...raczej wolal bym zeby byla baaaardzo zblizony do nadwozia...Mysle, ze najlepiej zdemontowac progi, podjechac juz do jakiegos konkretnego lakiernika i dogadac sprawe. Mialem skromna nadzieje, ze podolam samemu ale czarrrno to widze :-P
Dzieki za szybkie sprowadzenie mnie na ziemie Panowie... :db
pozdrawiam

ps.

carllito, jak ci nie wyjdzie to mam czarne do sprzedania po 40 szt


hahaha, co niektorzy to juz czarno to widza ;) dzieki za oferte jak polegne napewno sie zglosze :)

#6 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:29, 16.09.2009

tez wlasnie tak myslalem, tylko teraz trzeba by znalesc dobry zaklad bo na byle jak to mi nie zalezy

nawet po "byle" lakierniku efekt będzie lepszy jak spray'em :-P Jeśli pojedziesz do zakładu to progi zdejmą, i założą i nic nie połamią (teoretycznie).

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:44, 16.09.2009

Najlepiej bedzie je zdjac to tylko 5 spinek i jakis wkret, 10minut roboty, nie ma co sie bac ;-)
Najpierw je musisz zmatowac, jak nei sa zniszczone to papier wodny wystarczy np 400, pozniej najlepiej byloby zapodkladowac, wytrzec pdoklad wodnym papierem z 800, dać grunt do plastików!! (aby lakier nie odprsykiwał i nie odłaził!) no i na koncu pomalować...
Oczywiscie najlepiej jak bys dał to lakiernikowi, bedzie lepiej wykonane niz sprayem, u mnei w Otwocku za 2 progi od Acco chca 200zł, no ale wiem, ze i 400zł wołają...

#8 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:27, 16.09.2009

pozniej najlepiej byloby zapodkladowac,

dać grunt do plastików!!

tak dla porządku najpierw grunt do plastików, i na to podkład

#9 carllito

carllito
  • Forumowicz
  • 82 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:34, 16.09.2009

tyle chemi, moze lepiej naprawde dac do lakiernika - niech wezmie 200 pln-ów i bede zadowolony. Pewnie jak mial bym kupic- podklad, grunt, lakier, papier scierny (2 rodzaje) :shock:= bariera zaporowa=

#10 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:16, 16.09.2009

jakbyś miał kupić wszystko co potrzebne:
spray w kolorze nadwozia jeden koło 40pln a potrzebujesz dwa (do jednego spraya 400ml wchodzi max 100ml farby),
lakier bezbarwny jeden powinien wystarczyć- 15zł,
podkład na plastiki koło 20zł szt i też pójdą dwa,
papiery koło 5zł,
jakiś odtłuszczacz koło 5zł,
zgrzewka piwa koło 10zł,
czas... to w cenie masz już prawie lakiernika... tym bardziej, że efekt ze sprayów jest conajmniej średni...
Pozdr.

#11 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:33, 16.09.2009

hejka
właśnie dzisiaj malowałem sprayem listwy (oczywiście zdemontowałem je). Kupiłem podkład do plastiku, lakier w kolorze (motip kolor 55150 dobrany z katalogu) i lakier bezbarwny. koszt ok 80zł ale ledwo starczyło na listwy!!!!! wydaje mi się, że na 1 próg 1 spray to mało. Też będę na wiosnę malowal progi ale raczej dam do warsztatu. Klamki spróbuję sam.
pozdro
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#12 carllito

carllito
  • Forumowicz
  • 82 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:36, 16.09.2009

Dzieki tomi, jak dla mnie wszytsko jasne ! Wole zaplacic lakiernikowi a zgrzewke zrobic podziwiajac jego swietna robote ;-)
pozdrawiam

#13 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:01, 16.09.2009

kiniusz, kolego jeśli klameczki też sprayem atakujesz to zaopatrz się w lakier bezbarwny motip 2K. Zwykły wytrze Ci się zaraz, ponieważ nie zawiera utwardzacza- szkoda pracy. Ten Motip 2K to dwa składniki, więc będzie to twardy lakier.

#14 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:14, 16.09.2009

dzieki za sugestie.
pozdro
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>




IPB Skin By Virteq