Skocz do zawartości


RODO w HAKP

demontaz lampy tył


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:27, 06.09.2009

witam.proszę o jakies cenne rady co do demontazu tylnej lampy,bądz klosza w kombi 2004r w celu wymiany zarówki stopu.niby banał,ale nie chciałbym poruszac się po omacku i czegos złamac(musiałbym się powiesic).z góry dzięki.pozdrawiam

#2 ICI

ICI
  • Forumowicz
  • 49 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:55, 06.09.2009

W moim sedanie trzeba oderwać tapicerkę i dostęp do żarówek jest od strony bagażnika.
Jakoś to tak głupio rozwiązane z tą tapicerką. Z tego co pamiętam to chyba jest jeden zatrzask do wyciągnięcia. Potem miałem problem z założeniem zatrzasku.

Ale mam pewien patent. Znalazłem kołki rozporowe fi 8 mm z dużym płaskim kołnierzem i wkładam kołeczek, kołnierz trzyma tapicerkę a śruba go rozpręża w otworze karoserii.
Rozbieralne, tanie i wygodne. Trzeba tylko gdzieś wyszukać takie kołeczki w handlu, moje były akurat z haczykami, ale nie ma problemu podmienić haczyk na zwykły wkręt. W sumie wciskanie kawałka zwykłego gwoździa da pożądany efekt, choć lepszy nierdzewny plastikowy pręcik np od lizaka.
Metodą na kołki rozporowe podtrzymuję również przedni zderzak po środku na spodzie Oryginalne kołeczki dawno gdzieś zniknęły.

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:27, 12.09.2009

dzięki za podpowiędz.na całe szczęscie u mnie jak się okazało montaz i demontaz jest banalnie prosty.zdjąc dwie zaslepki od strony bagaznika,potem dwie śrubki i odgiąc klosz UWAGA zgodnie z kier strzałki umieszcz na zewn stronie.A tak na marginesie to pomysłowy z ciebie koleś z tymi kołeczkami-wiadomo Polak potrafi.Pozdrawiam




IPB Skin By Virteq