Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

zderzak przedni


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:59, 03.09.2009

witajcie mam pytanko

w moim accordzie przedni zderzak jest lekko krzywy tzn poprzedni wlasciciel bodajrze skleil sie do czyjegos tylnego zderzaka co zaskutkowalo jego lekkim schowaniem sie pod przednie lampy, natomiast przy laczeniu z błotnikami zrobily sie wieksze krzywe szczeliny. Zderzak nie jest nigdzie pekniety badz zgiety, jest poprostu zle spasowany. Przymierzam sie do jego demontazu i lepszego spasowania bo bardzo mnie to drazni :evil: . I teraz pytanko:

a)na jakich spinkach jest przedni zderzak? - zakladam ze moga byc popekane wiec trzeba bedzie wymienic...i zapewne zostaje ASO

b) jakies wskazówki co do sciagniecia zderzaka w accordzie? no chyba ze nie ma rzadnych nadzwyczajnych mocowan odrozniajacych autko do Toyot to sobie poradze:)

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:06, 03.09.2009

Popękane możesz mieć boczne przykręcone do błotników plastikowe płozy-mocowania.Najlepiej tak jak powiedziałeś zakup w ASO-cena nie jest duża.Co do innych mocowań nie ma żadnych dodatkowych udziwnień i jak "rozbierałeś Toyotę" to sobie poradzisz.

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:10, 03.09.2009

W aso za spinki zapłacisz po 10zł/szt. Ostatnio gdzieś w dziale nadwozia jest temat "numer katalogowy spinek" i tam wrzucałem linki go gościa z allegro który sprzedawał orginalne spinki Hondy po 2,50 jak dobrze pamiętam. Miał do VII i do VI gen.
Być może u Ciebie poprostu ślizg zderzaka jest uszkodzony. Idzie on od błotnika i zawija się pod lampy. To taka prowadnica plastikowa w której są uchwyty zderzaka.
Zderzak zdejmiesz raczej bez problemów. Odkręcasz śrubki w nadkolach i wypinasz spinki.

#4 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:12, 03.09.2009

U mnie ten ślizg jest z jednej strony uszkodzony. To można dokupić ten element? bo prawdę mówiąc byłem zajęty lampami i nie zwróciłem uwagi jak to jest tam zamocowane.

#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 14:15, 03.09.2009

zderzak tylny?? mocowanie ??

#6 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:16, 03.09.2009

Raczej mowa jest tu o przednim zderzaku nawet nazwa tematu na to wskazuje.

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 14:18, 03.09.2009

wiem, wiem tylko jeżeli przedni uchwyt jest taki sam jak tyny to powinienem miec gdzesjeden lub dwa - nie nowe ale dobre

#8 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:20, 03.09.2009

wiem, wiem tylko jeżeli przedni uchwyt jest taki sam jak tyny to powinienem miec gdzesjeden lub dwa - nie nowe ale dobre


To zabierz na spota:) Bo ja mam po obu stronach z przodu uszkodzone :)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#9 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 14:21, 03.09.2009

OK, może komus sie przydadzą

#10 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:23, 03.09.2009

Nie dawaj Sethowi ja wezmę ;D

#11 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 14:24, 03.09.2009

dogadacie się - aukcja :r

#12 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:25, 03.09.2009

Ślizgi na tylny zderzak są inne od przedniego (przynajmniej tak jest w VII) i w VI też tak powinno byś.

#13 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 14:28, 03.09.2009

a tak przy okazji, był juz temat poruszany nawet kilka osób chciało kupić - rozeznałem temat w ASO Rzeszów i o ile dobrze pamietam podali mi cene chyba 14,00 zł za sztukę - niestety nie było odzewu ze strony chętnych na zakup

#14 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:39, 03.09.2009

widze ze rozgorzala dyskusja wiec dorzuce cos jescze :) zamiescil bym fotke ale moj blueconnect dziala tak ze az sie odechciewa:) jezeli chodzi o linie zderzak blotnik to nie liczac przerwy wiekszej niz byc powinna, ( dzis zauwazylem ze wkret trzymajacy zderzak ten umieszczony pionowo w nadkolu ma na gwint nalozone dwie podkladki blaszana i gumowa i to one tworza ta powiekszone szczelinie- odpowiada ona grubisci podkladek, sprobuje sciagnac chociaz jedna z nich ) zderzak w tych miejscach lekko odstaje na zewnatrz a z przodu tak jak wspominalem chowa sie za mocno pod swiatlami. :) Czyli jest tak jakby przez to ze jest wcisniety z przodu rozjerzdza sie na boki. Zaloze sie ze niemcy cos namotali, bo po samochodzik sam jechalem do niemiec, podczas pierwszej inspekcji zderzak wogole byl luzny w tych miejscach, a przy kolejnej wizycje juz finalizujacej wszytko, przy ogledzinach okazalo sie ze juz byl zamontowany na stale, wiec pewnie oni cos kombinowali. A wracajac do tych slizgow....jezeli cos tam bedzie polamane itp to co zostaje zrobic?

Ta robotka niestety narazie musi poczekac bo teraz troche obowiazkow wiec zajme sie tym dopiero po 15 no ale dobrze miec przygotowany grunt

[ Dodano: 2010-04-12, 18:47 ]
moglby ktos na zdjeciu z manuala pokazac jak ten slizg wyglada?

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#15 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:22, 21.01.2011

nr 10
http://japancars.ru/...__4600&s=0.45
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





IPB Skin By Virteq