Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

podgrzewanie tylnej szyby - awaria


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 crisinho

crisinho
  • Forumowicz
  • 88 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:07, 21.09.2008

Zbliża się taka pora roku, że podgrzewanie tylnej szyby jest niezbędne tymczasem zauważyłem, że w mojej Hondzi kilka nitek ogrzewania nie grzeje.
Słyszałem, że można to zrobić samemu za pomocą jakichś lakierów czy kleju przewodzącego prąd.... i tu prośba o rade....czy ktoś z Was może naprawiał coś takiego i byłby w stanie podpowiedziać jak to sie robi i jaki klej/lakier użyć bo napewno nie wszystkie wynalazki z allegro przeznaczone do tego będą odpowiednio działały :-)

#2 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:50, 21.09.2008

Tak jak piszesz są specjalne preparaty do tego.Po prostu patrzysz gdzie masz przerwę w nitce i uzupełniasz ubytek tym preparatem.
http://www.k2.com.pl...task=view&id=51
http://bth-malewicz....rada.pl/lt.html
Przed ostatnia pozycja.

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:56, 21.09.2008

Robiłem to kiedyś w innym aucie i działało.W Markach w Norauto(przy M1) jest taki klej przewodzący i kosztuje 10 zł (instrukcje masz dołączoną)łatwizna pozdro.

#4 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:44, 21.09.2008

jakbys mial problem z klejem to mam u siebie w sklepie :-)

#5 crisinho

crisinho
  • Forumowicz
  • 88 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:54, 21.09.2008

póki co to mam problem ze zlokalizowaniem przerwy w nitce grzewczej ;-)

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:02, 21.09.2008

Ja też długo szukałem,a zlokalizowałem wieczorem kiedy powietrze jest bardziej wilgotne,a dodatkowo położyłem na półce wilgotną szmatkę wsiadłem do auta poczekałem aż szyby zaparują(możesz też walnąć kielicha-przy alkoholu zawsze parują :mrgreen: )i włączyłem ogrzewanie szyby.Jak na dłoni widać gdzie jest przerwa.

#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:00, 21.09.2008

Albo.... po prostu na tylnej półce stawiasz kubek gorącej herbaty albo kawy i wiadomo która nitka nie działa :-)

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 crisinho

crisinho
  • Forumowicz
  • 88 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:08, 21.09.2008

które nitki nie działają to wiem tylko nie wiem gdzie jest konkretnie przerwanie na niedziałającej nitce....chyba że źle myśle i to sie całą nitke klei to napiszcie jeśli tak :)

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:33, 22.09.2008

Kleisz tylko w miejscu gdzie jest przerwa.Postaraj się np.położyć na tylnej półce jakieś światło,lub odwrotnie świeć na szybę i zobaczysz bledszy kolor nitki grzewczej.Może to oznaczać,że poprostu się odkleiła i w tym miejscu jest przerwa.Możesz w tym miejscu np.żyletką lub nożykiem wyciąć wydrapać tą przerwę,a następnie tym przewodzącym klejem uzupełnić brak.Jak za dużo Ci się nałoży to nie problem poczekaj,aż wyschnie (dość szybko) i usuń nadmiar na bokach.(nadmiar usuwałem dobrze zaostrzonym drewienkiem,żeby nie porysować szyby)Powinno działać.

#10 crisinho

crisinho
  • Forumowicz
  • 88 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:59, 22.09.2008

dzięki za profesjonalną pomoc Glinuś :ok jak będe przejazdem w norauto w m1 to kupie ten klej i spróbuje to naprawić...wynikami oczywiście sie pochwale 8-)

#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:03, 22.09.2008

Ok jak mówiłem w Suzuki miałem ten sam problem kilka nitek padło zrobiłem jak opisałem i :ok pozdro

#12 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:31, 22.09.2008

dzięki za profesjonalną pomoc Glinuś :ok jak będe przejazdem w norauto w m1 to kupie ten klej i spróbuje to naprawić...wynikami oczywiście sie pochwale 8-)


Jak możesz zrób foty i jakiś opisik do tego żeby było dla potomnych. W końcu jesteśmy po to żeby sobie pomagać ;-)

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#13 crisinho

crisinho
  • Forumowicz
  • 88 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:35, 22.09.2008

ok postaram sie zrobić fotorelacje :-)

#14 cyc

cyc
  • Forumowicz
  • 36 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:39, 03.11.2010

Odgrzewam temat.

U mnie raczej wszystkie nitki działają, ale piszę tutaj bo nie znalazłem nigdzie odpowiedzi ;-)
Odpadł kabel łączący szybę z karoserią. Lutowanie nic nie dało, bo połączenie jest zbyt delikatne i odpada przy zakładaniu plastiku. Kleje przewodzące słyszałem, że też są za słabe do tego typu połączeń :-?

Co robić, czy ktoś uporał się może z podobną sytuacją? :hmm:

#15 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 22:48, 03.11.2010

przykleić klejem przewodzącym, a następnie odtłuścić szybę i zalać żywica epoksydową




IPB Skin By Virteq