Skocz do zawartości


RODO w HAKP

kontrolka stanu oleju


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:09, 14.08.2009

Witam.
kiedy wlacza sie kontrolka niskiego stanu poziomu oleju???
gdy dochodzi do minimum czy jak juz wogole prawie niema oleju??
mi sie na chwileczke wlaczyla a raczej mrugnela i po sprawdzeniu stanu niemialem nawet minimum :(
i teraz niewiem czy tak ma byc czy kontrolka mi nawalila bo powinna mnie ostrzec wczosniej.
olej spawdzalem na cieplym silniku ok 30 min. po wylaczeniu.

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:11, 14.08.2009

kiedy wlacza sie kontrolka niskiego stanu poziomu oleju???
gdy dochodzi do minimum czy jak juz wogole prawie niema oleju??


Jak się zapala kontrolka oleju to już prawie po silniku. Zapala się jak już prawie brak oleju, co swoją droga jest bezsensu.
NAjbardziej wrażliwe na brak oleju sa obecne nowoczesne diesle, zapalenie kontroli oleju to generalnie silnik na szrot.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:11, 14.08.2009

Kontrolka zapal sie jak juz jest za pozno. Oznacza za male cisnienie oleju, a nie jego poziom. Po zapaleniu sie tej kontrolki dalsza jazda jest bezwzglednie zabroniona, bo to grozi zatarciem silnika. W Accorach nie ma kontrolki poziomu oleju, nalezy go sprawdzac bagnetem.

Nie jest tak ze jak sie zapali, to juz po silniku, zalezy ile sie jechalo z taka palaca sie kontrolka. Poprostu nalezy go natychmiast wylaczyc.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:25, 14.08.2009

kontrolka zapalila mi sie przy naglym hamowaniu i swiecila moze 3 sekundy, po skonczonym hamowaniu wszystko wrocilo do normy, pomyslalem ze to przez hamowanie. zrobilem potem jakies 300 km. i sprawdzilem olej i bylo ponizej minimum. ale kontrolka sie nie zapalil na stale. wiec sa szanse ze silnika nie zatarlem??
ps. dolalem olej i jak narazie normalnie jezdzi.

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:28, 14.08.2009

ehh swoją drogą to nie za mądrze postępiłeś, tylko bat i lać :k
JAk się kontrolka zapaliła to bezwzględnie trzeba się zatrzymać i wyłączyć silnik i sprawdzić poziom oleju!!!!

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:30, 14.08.2009

Jak bys zatarl to bys o tym wiedzial, byloby zgrzyt, harczenie, pukanie, a potem cisza.
Zle zrobiles, ze nie zatrzymales sie od razu i nie sprawdziles poziomu oleju. Jak jezdzi teraz normalnie to jest szansa ze nic sie nie stalo. Kontroluj poziom teraz, czy nie ucieka za duzo (w sumie to nie wiem jak, skoro do tej pory tego nie robiles, poprostu sprawdzaj).

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:36, 14.08.2009

jesli sie nic powaqznego nie stalo to bedzie cud i teraz napewno bede systematycznie sprawdzal wszystko. dziekuje bardzo wszystkim za pomoc.
trzemajcie kciuki.

#8 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:12, 14.08.2009

Chłopaki nie przesadzajcie. Jest cos takiego (nie pamietam jak to sie fachowo mówi) ale powoduje ze nawet jak nie ma w silniku oleju to na ściankach troche go zostaje i silnik może bez niego pracować... przez pewien czas. Kolega miał oleju mało i dlatego zapaliła mu sie kontrolka na chwile.

Lekcja na przyszłość: sprawdzać częsciej poziom oleju, a nie raz na 3 mies...

#9 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:15, 14.08.2009

No to przeciez napisalem, ze nie jest tak, ze po silniku juz, jak sie zapali. Zalezy jak dlugo sie jedzie z pala sie kontrolka.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#10 ibor

ibor
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:36, 14.08.2009

No to przeciez napisalem, ze nie jest tak, ze po silniku juz, jak sie zapali. Zalezy jak dlugo sie jedzie z pala sie kontrolka.


Kilka lat temu miałem taki przypadek na trasie Lublin-Bieszczady. Sobota ok 12 popołudniu okolice Niska - teren zalesiony.

Jadę Astrą F i raptem zaczyna mi się dymić spod maski - i włączyłą się kotrolka "check silnika". To ja po hamulcach. Panowie cuda nie widy - odkrecił mi się - wypadł filtr oleju i wywaliło cały olej - za mną ciągneła się jakieś 50 metrów wielka plama oleju. Telefon po lawetę i do Stalowej Woli. Tam w serwisie Skoda (Assistance) wymyli cały silnik, znaleźli jakiś filtr pasujący do Astry i zalali olej. Auto odpaliło i pojechałem dalej. Wszystko się skończyło szczęśliwie - a miało nastukane już wtedy jakieś 280 000 km. Tylko oczywiście trzeba było podjechać na skasowanie błędu komputera.

Tak więc wszystko może być OK.

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:02, 15.08.2009

Niski stan oleju i gwaltowne hamowanie spowoduje ze olej zgromadzi sie w miejscu w ktorym nie ma rury ssacej oleju i zapala sie kontrolka braku smarowania.

#12 gomez405

gomez405
  • Klubowicz
  • 104 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:52, 16.08.2009

ja zawsze sprawdzam olej na zimnym silniku takie przyzwyczajenie i zawsze jest go wiecej niż zaraz po skonczeniu jazdy. Jeszcze nigdy nie zapaliła mi się kontrolka :ok

#13 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 06:31, 17.08.2009

Ja patrze raz na tydzień minimum bo wiem ze Olej musi być i zawsze ale to zawsze w bagażniku litra mam najmniej na dolanie.




IPB Skin By Virteq