Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Dziwne odgłosy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 skorpion

skorpion
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:41, 20.09.2008

Witam!! Mam następujący problem w mim accordzie dochodzą do mnie dziwne dziwne dźwięki jak jadę to je słychać z tyłu :?: - jednostajne trudno to opisać. Mechanik powiedział, że są to opony i po wymianie na nowe powinno zniknąć.
Może z kolegów miał coś takiego to czekam na podpowiedź od czego te dziwne odgłosy pochodzą - bo może to nie wina opon.
Dzięki z góry za pomoc

#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:54, 20.09.2008

dziwne odglosy to slabo zdefiniowane. przyczyn moze byc setki. moga szumiec opony, lozyska, uszczelka moze byc nieszczelna, klapa moze skrzypiec- to tez dziwny odglos... podaj wiecej szczegolow np. kiedy sie pojawiaja, z jakiej okolicy, czy to jakis szum, skrzypienie- postaramy sie pomoc :-)

#3 skorpion

skorpion
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:14, 20.09.2008

To jest takie "dudnienie" no i zaczynają się już od samego początku jazdy i to raczej słychać z tyłu. Łożyska to chyba nie są bo po zakupie u kuzyna mi sprawdzili całe zawieszeni ni stwierdzili, że te odgłosy dają opony - jedynie tyle mogę powiedzieć?

#4 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:12, 20.09.2008

jesli mowisz ze od samego poczatku jazdy tzn ze przy malych predkosciach tez? wiec raczej opony odpadaja... jesli masz kola zimowe to zaloz na tyl na probe.

#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 13:45, 20.09.2008

jesli to dudnienie i podejrzewasz opony to oglądnij dokładnie bieżniki. Przejedź delikatnie dłonią po oponie jeżeli wyczujesz ząbki /tzw ząbkowanie opon - co któryś klocek bardziej przytarty/ to znaczy że jest awaria zawieszenie a skutkiem tego są ząbkowane opony - charakterystyczne niszczenie opon dla zawieszeń wielowahaczowych.
Przyczyna takiego dudnienia może być wada fabryczna opon - np przesunięte opasanie/warstwa w środku opony niewidoczna dla oka/, ale to ujawnia się bardzo szybko na nowej oponie.

#6 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:38, 20.09.2008

Może to będzie trochę szalony pomysł :-P ale jak w miarę głośno to w środku słychać to spróbuj komórką albo jakimś dyktafonem nagrać ten dźwięk i podrzuć tu ten plik np. jako mp3. To go posłuchamy i może coś się wywnioskuje ;-)

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#7 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:08, 20.09.2008

Moim zdaniem to opony. W poprzednim aucie miałem podobnie. Nie umiałem zdefiniować tego odgłosu, wydawało się że mogą to być łożyska. W końcu dla uspokojenia podjechałem do Marek, do hurtowni używanych opon. Po zmianie na używane, ale inne, samochód stał się tak cichy, że aż nienaturalny :) Radziłbym sprawdzić gumy, bo czasami w ogóle po nich nie widać.

#8 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:52, 21.09.2008

Może to będzie trochę szalony pomysł ale jak w miarę głośno to w środku słychać to spróbuj komórką albo jakimś dyktafonem nagrać ten dźwięk i podrzuć tu ten plik np. jako mp3. To go posłuchamy i może coś się wywnioskuje

:r Siwy jestes naprawde niesamowyty!! Oczywiscie w pozytywnym sensie!!

#9 skorpion

skorpion
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:21, 22.09.2008

Witam, Panowie i sprawa ma się następująco :
po wczorajszej jeździe opiszę dokładniej do 30 km/h nie słychać tego tz. "dudnienia" i gdy jadę szybciej "dudnienie" nie jest głośniejsze tylko szybsze :mrgreen: :lol: - i co Wy na to.
Siwy to niezły pomysł :-D :k z nagraniem :)
Pozdrawiam

#10 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:25, 22.09.2008

gdy jadę szybciej "dudnienie" nie jest głośniejsze tylko szybsze


Według mnie na 80% opona. Jeżeli nie jest zniekształcona to sprawdź czy np. "coś" się nie wbiło w oponkę.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#11 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:26, 22.09.2008

wniosek chyba jeden - to ma związek z tym co się kreci i obraca.
Spróbuj załozyc zapas i sprawdź.
Przypuszczam że to ma związek z oponami.
Sprawdzałeś bieżniki?? - ząbkowanie

#12 skorpion

skorpion
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:39, 22.09.2008

Jak znajdę chwilkę czasu to dzisiaj zmienię na zapas i się przejadę i oglądne opony :-), a jutro zdam relacje.
Pozdrawiam

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:13, 27.09.2008

ja tez podejrzewam opony, a jakbys tyl z przodem zamienil to dudnienie bedziesz mial z przodu a tyl powinien byc cicho. Troche z tym roboty ale mozesz i tak sprawdzic.

#14 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 08:37, 27.09.2008

skorpion i co z Twoimi odgłosami, podziel się obserwacjami




IPB Skin By Virteq