Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wymiana podświetlenia - jakie żarówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#16 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:44, 22.10.2009

ja już diodom powiedziałem "dziękuję" ale fabryczny "amberek" mi się podoba więc nie cierpię jakoś straszliwie ;-)
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#17 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 22.10.2009

Dzisiaj zrobiłem zdjęcia (trochę słabej jakości - robione komórką):

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Przyciski na ostatnim zdjęciu prawdopodobnie przerobię na czerwono...
Muszę też dać więcej światła na pokrętła, bo miejscami są zaciemnione.
  • 0

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:54, 29.10.2009

rozumiem ze w koncu nawiew itd podswietlaja czerwone diody? jakie zarowki i ile uzyles do calosci? efekt fajny mimo kiepskiej jakosci fot.mysle o czyms podobnym.a jak ze sciemniaczem zegarow? chyba nie dziala teraz? no i duzo roboty ze sciagnieciem zegarow?
  • 0

#19 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:25, 29.10.2009

Ja kupowałem u tego gościa i jestem zadowolony :ok

http://moto.allegro....py_polecam.html
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#20 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:02, 29.10.2009

rozumiem ze w koncu nawiew itd podswietlaja czerwone diody?


Tak

jakie zarowki i ile uzyles do calosci?


Diody T5 SMD (zamienniki oryginalnych) 4 szt. włożone w miejsca seryjnych żarówek (wymagały "delikatnych" modyfikacji, ale pasują OK.)
Diody kupiłem tu: http://allegro.pl/it...ry_oprawka.html
(gorąco polecam - bardzo miła obsługa: najpierw zamówiłem białe, ale kolor wyszedł lekko zielonkawo-żółty-wyblakły więc wymieniłem na czerwony i jest OK - z wymianą nie było problemu). SMD są lepsze bo dają mocniejsze i bardziej rozproszone światło.

a jak ze sciemniaczem zegarow? chyba nie dziala teraz?


Działa, ale tylko na wyświetlacz LCD (teraz podświetlany diodą T5 SMD kolor czerwony), bo nie podłączałem pod niego tarcz INDIGLO.

no i duzo roboty ze sciagnieciem zegarow?


Odkręcasz 3 śrubki nad kierownicą, 1 umieszczoną za przyciskiem regulacji wysokości świateł mijania. Następnie wyciągasz z zatrzasków obudowę konsoli. Potem odkręcasz 4 śrubki i wyciągasz zegary - nic trudnego :mrgreen:
  • 0

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:30, 30.10.2009

dzieki, brzmi zachecajaco, i te zegary tez ladnie sie prezentuja. mysle czy by najpierw nie podsiwetlic calosci (nawiew + zegary) na czerwono diodami. pewnie nie pamietasz ile diod i jakie wymienic w zegarach?
a wogole jaki zestaw trzeba kupic do wymiany tarcz. z tego co czytalem to tarcze takie ze swoim podswietleniem najlepiej i jakis przetwornik czy cos takiego ( nie pamietam nazwy), zeby to podswietlenie dzialalo na 12V.... myslalem tez o samych tarczach bialych, ale nie wiem czy to fajnie bedzie wygladac na oryginalnym podswietleniu..
  • 0

#22 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:58, 30.10.2009

Tu masz rozmieszczenie:
- kolor czerwony[/color] to żarówki/diody odpowiadające za kolor podświetlenia zegarów
- kolor zielony[/color] to kierunkowskazy
- kolor żółty[/color] poszczególne kontrolki
- kolor biały[/color] to podświetlenie wyświetlacza przebiegu (LCD)
Dołączona grafika

Tarcze Indiglo kupiłem tu:
http://www.allegro.p..._1993_2002.html
+ do tego jeszcze to:
http://www.allegro.p...nwerter_el.html
  • 0

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:54, 15.01.2010

Tarcze Indiglo kupiłem tu:
http://www.allegro.p..._1993_2002.html
+ do tego jeszcze to:
http://www.allegro.p...nwerter_el.html

Odświeżę może temat.
Też zastanawiam się nad montażem tarcz od MoMan'a, albo zwykłych, białych (np. tych: http://allegro.pl/it..._4_rodzaje.html) ale powstrzymują mnie wciąż dwie wątpliwości. Chodzi mi o wskazówki.

1. Montowałem już tarcze od MoMana w swoim poprzednim samochodzie (Nissan Primera) i tam zdjęcie wskazówek i powtórne ich zamontowanie było banalnie proste. Wskazówki były napędzane silniczkami krokowymi i ich wykalibrowanie po założeniu ograniczyło się do ułożenia w takiej pozycji, żeby przy kręceniu ich palcem trafiały na opór w punkcie zerowym skali. W Hance są niestety zegary starszego typu z ogranicznikiem w formie takiej "szpilki" wystającej z tarczy. Jak je zdjąć i ponownie założyć, żeby poprawnie działały?

2. Inna sprawa to czy po założeniu tarcz Indiglo (co by nie było świecących jaśniej niż fabryczne podświetlenie) wskazówki nie zdają Ci się świecić trochę za słabo? Da się w razie czego podmienić podświetlające je żaróweczki na mocniejsze?

Będę wdzięczny za garść wskazówek od praktyka :)

pozdrawiam,
  • 0

#24 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:10, 15.01.2010

Ad. 1 Rzeczywiście ze wskazówkami było najgorzej... Nie pomyślałem przed ich wyjęciem, żeby je jakoś zaznaczyć czy coś i później miałem problem z ustawieniem :oops: W dodatku rozebrałem zegary na części pierwsze, tak że miałem każdy silniczek od wskazówek w ręce - nie polecam :k i prawdopodobnie to było przyczyną problemów.
Wydaje mi się, że jak wyciągniesz wskazówki i zaznaczysz gdzie je włożyć, założysz tarcze i z powrotem włożysz wskazówki to nie powinno być problemów.

Ad. 2 Wejdź na mój profil (link nad obrazkiem poniżej) i sam zobacz jak świecą. Żarówki zostały seryjne i tak właśnie świecą przy maksymalnym rozjaśnieniu. Jedynie zmieniłem żarówkę od LCD na czerwoną diodę.
  • 0

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:02, 15.01.2010

Wydaje mi się, że jak wyciągniesz wskazówki i zaznaczysz gdzie je włożyć, założysz tarcze i z powrotem włożysz wskazówki to nie powinno być problemów.

No właśnie różne opinie na ten temat słyszałem... Kiedyś na stronie MoMan'a był instruktaż jak to zrobić, ale usunęli (ciekawe dlaczego). Widziałem różne manuale, w niektórych pisali że ze wskazówkami od prędkościomierza i oobrotomierza jest łatwiej, bo jak się wyciągnie ogranicznik, to wskazówki powinny opaść to pozycji pionowej w dół i potem wystarczy je tak samo wsadzić, ale jakaś rzeźba jest podobno ze wskazówkami od poziomu paliwa i temperatury cieczy chłodzącej.
Chyba trzeba będzie kupić jakieś używane zegary i poćwiczyć... Szkoda byłoby coś zepsuć...

pzd
  • 0

#26 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:27, 02.02.2011

czy ktoś mi powie czy te żarówki to są te co wchodzą do zegarów?
bo jedna mi się przepaliła i chcę wymienić wszsytkie, to są 3W

Dołączona grafika

Dołączona grafika

albo da link do jakiegoś sklepu, i pokazanie palcem, które 8-)
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#27 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7,399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 14:30, 02.02.2011

szukamy, szukamy kardas http://www.accordklu...opic.php?t=8012

te z Twojej fotki sa chyba za duze gabarytowo
  • 0

#28 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:32, 02.02.2011

ja czytałem, znam ten temat, ale czy to są te T5??

jedni piszą że to nie na pewno nie T5, drudzy o zamiennikach diodowych i się pogubiłem, chcę żeby świeciło jak OEM,
w cenie zamiennika
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#29 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7,399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 14:34, 02.02.2011

jeśli chcesz aby świeciło jak OEM to tylko chyba ASO Cie ratuje
w temacie który przytoczyłem jest fotka oryginału
  • 0

#30 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:42, 02.02.2011

ok, to podali tam też taką żarówkę

http://carlamp.pl/pr...=&Submit=Szukaj

i to jest to co ja zamówiłem, tylko sam nie wiem, jedni piszą T5 drudzy T07, nosz kur.a, jak to rozbiorę i się okaże że to nie to :om:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq