Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Czy te objawy oznaczają koniec silnika?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:40, 07.08.2009

Przede wszystkim witam serdecznie ponieważ to mój pierwszy post.

Przejdę od razu do rzeczy.
Problem w moim aucie /Rover 600 z silnikiem 1.8 16 v od Hondy Accord/ polega na klekotaniu silnika, nie byłoby w tm nic dziwnego gdyby nie fakt, że dzieje się to również, kiedy silnik jest już mocno rozgrzany; tylko kiedy się rozgrzeje słychać to w momencie przyspieszania, czy wyprzedzania jak jadę stałą prędkością silniczek elegancko mruczy.

Byłem u dwóch mechaników, przekopałem internet:

-jeden mechanik powiedział, że te silniki tak mają, nawet jak się rozgrzeją...
-drugi wziął stetoskop i powiedział, że może być coś z głowicy, ale również, poprzedni właściciel mógł przegrzać silnik i coś stało się z tłokami /nie pamiętam jak to nazwał/, dostały luzu i wydają taki odgłos

-na forum Rovera znalazłem wątek, gdzie gość rozebrał cały silnik, regulował, czyścił i nic... a po 30 tyś. zaczął mu kopcić, i zmienił na nowy. Więc też nie wiadomo co było.

Dodam, że auto sprawuje się wyśmienicie: elegancko przyśpiesza, nie bierze kropli oleju, płynu chłodzącego nie ubywa, ogólnie jest ok, gdyby nie powyższy problem.

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

#2 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:46, 07.08.2009

Jak jest klekot przy dodawaniu gazu, to możliwe, że siadają Ci panewki, tylko nie wiem jak to się ma wtedy do oleju, czy auto go żre więcej jak one szwankują czy też nie, niech się koledzy wypowiedzą jak wiedzą.

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:55, 07.08.2009

Jak chodzi na pusto bez przegazówki to nic nie słychać /może delikatnie zawory/, a panewki jaki dźwięk wydają /bo te z Youtuba raczej póki co do mojego nie są podobne/

#4 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:16, 07.08.2009

Ostatnio ze znajomym jeździłem za autem dla niego, a on zna się bardzo dobrze na mechanice, siedzi w tym po uszy, również w modyfikacjach silników itd, oglądaliśmy auto i właśnie było tak, że na luzie silnik pracował spoko i nawet równo, ale jak wkręcił na ponad 3000 to myślałem, że się piekło otworzyło :mrgreen: , usłyszałem wtedy właśnie takie przytłumione klekotanie, trudno to opisać, zawory klekoczą takim wysokim tonem, a to było takie niskie, jakby wygłuszone, to samo było jak się przejechaliśmy, jak rozpędzał auto to klekot, jak ze stałą prędkością to cicho było, kumpel wysiadł i powiedział właśnie, że panewki do roboty, ja mu akurat wierzę, przekonałem się co potrafi.

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:06, 07.08.2009

a panewki jaki dźwięk wydają /

przerazliwego stukania, tego nie da sie z niczym pomylic. Brak cisniania na panewkach jak by mlotem pneumatycznym walic. Bedziesz w moich okolichach wpadnij sprawdze ci cisnienie oleju i mozna wtedy sprawdzic panewki. Dosc dlugi przewod mam mozna do kabiny doprowadzic i w trakcie owego stukania sprawdzic.

Zastanow sie najpierw czy na*cenzura*la ci cos zdrowo czy stuka poprostu delikatnie.Przy jakich obrotach stuka ci?
Vtec brzmi dosc przerazliwie.


tylko kiedy się rozgrzeje

cieply olej jest zadki, na zimnym silnik benzynowy ciszej chodzi, na zgrzanym ma prawo byc bardziej klepotliwy

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:27, 08.08.2009

Więc tak jak piszecie, dźwięk tylko z początku jak silnik zimny, jest dość głośny i klekot jak w dieslu.
Po rozgrzaniu tylko w czasie przyśpieszania /cieniu napisz mi tylko czy ten klekot był baaardzo niski czy szybki i raczej wyższy bo u mnie jest ten drugi/ jak możesz podeślj też jakieś namiary na kolegę chciałbym wyjechac na urlop :-D


namlooc

dzięki za zaoferowanie pomocy, jeśli chodzi czy wali zdrowo to na początku raczej tak, ale jak się rozgrzeje to dużo ciszej, ale nie jest to dźwięk w ogóle podobny do takich jak te:





#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:12, 08.08.2009

A może nagraj swój dzwięk i daj nam do przesłuchania.
Jeśli poza stukaniem nic ci się nie dzieje, nie pali oleju, i jak mechanik mówi że to z głowicy to jeździj i się nie przejmuj. Szkoda kasy na diagnozy, jak zacznie się dziać coś niepokojącego to wtedy szukaj przyczyny.
Chyba że poza stukaniem masz inne objawy.
Najlepiej nagraj nam ten dzwięk

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:17, 08.08.2009

oczywiście postaram się nagrać jutro i dam do przesłuchania,

P.S. żeby było mało na całą noc zostało zapalone światełko wewnętrzne i mi akumulator padł:)




IPB Skin By Virteq