Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Slimaki i stuki


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 05:55, 07.08.2009

Witajcie, problem rytmicznych stuków prawdopodobnie z prawego przedniego koła ale tylko wtedy gdy zjeżdzam w dół slimakiem (zjazdem) a kierownica jest skręcona w prawo :-( Tak to wygląda jakby jakiś wachacz był nie dokręcony. Podjechałem na diagnostykę ale nic tam nie znaleziono, żadnych luzów :-( Ne jest to sytuacja kiedy ruszam i mam skręconą do oporu kierownice. Tylko wtedy gdy jakby prawa strona była odciążona, gdy siła odśrodkowa działa w lewą strone. Zaczyna mnie to martwić. Jakiś sugestie, ktoś tak miał ????

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:21, 07.08.2009

charakterystyczne turkotanie w czasie skrętu, to może być przegub.

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:32, 07.08.2009

Jarku, ale na prostej drodze jest ok. No może jakiś głuchy stukot na dziurach ale nie ma wtedy takiego rytmicznego stuku.

#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:41, 07.08.2009

uszkodzony przegub charakteryzuje się takim turkotem tylko i wyłącznie w czasie skrętu. Skręcając w lewo, prawe koło obciążone i zaczyna stukać, skręcając w prawo lewe koło obciążone i zaczyna stukać. Jedno albo drugie, a może obydwa - ja obstawiam przegub.

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:50, 07.08.2009

Podjadę do mechanika po pracy. Jaki jest koszt przegubu ?
P.S. A swoją drogą będę przejeżdzał przez Twoje miasto w sobotę, ale tak o 6 rano to chyba nie będę Cię budził Jarku :-) pozdrawiam

#6 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 07:22, 07.08.2009

ceny przegubów są różne ale myślę że do 200zł za sztukę się zmieścisz.
A co do snu o 6.00 w sobotę :)) będę wychodził z pracy.

#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 07:25, 07.08.2009

Ne jest to sytuacja kiedy ruszam i mam skręconą do oporu kierownice.


:hmm: przegub powinien również odzywać się podczas ruszania.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:33, 07.08.2009

Zakupiłem zamiennik (4max) i oddałem auto mechanikowi. Zobaczymy co ustali i co wymieni. Dam znać wieczorem.

[ Dodano: 2009-08-07, 17:53 ]
no i ....blada. Mechanik nie wymienił bo 'tej firmy lepiej nie zakładać, po 5 tyś km trzeba bedzie znow wymieniac'. A że z braku czasu nie miałem możliwości poszukać innych zamienników no to będę jezdził tak przez najbliższy miesiąc :-( Ponoć te luzy które mam są minimalne. Wrrrr. Dziękuje za sugestie i pozdrawiam.




IPB Skin By Virteq