Skocz do zawartości


RODO w HAKP

zmiana mechanizmu opuszczania szyb z recznej na elektryczna?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:00, 01.08.2009

witam
właśnie padł mi mechanizm opuszczania szyb w lewych tylnych drzwiach w accordzie VI rocznik 1999
i pomyślałem sobie ale nie wiem czy to jest do zrobienia żeby zastąpić go nowym ale elektrycznym a nie jak jest obecnie ręcznym??????
czy ktoś wiem może czy jest to do zrobienia????
a może ktoś już próbował takiej zamiany i jestem ciekawy czy się udało czy nie??????
jeśli ktoś ma jakiś pomysł na to lub doświadczenie w tym to proszę o pomoc
pozdrawiam

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 07:53, 01.08.2009

Jasne, że jest to do zrobienia ;-) po prostu kupujesz cały elektryczny mechanizm do szyby i montujesz a co ciekawsze, jeżeli chodzi o tył to spokojnie możesz kupić od anglika.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:19, 01.08.2009

wiem że wystarczy kupić elektryczny mechanizm opuszczania szyb i ten przełącznik który montuje się w tapicerce drzwi do sterowania szybą
ale mam jeszcze jedno pytanie:
gdzie się podpiąć z tym silniczkiem od tego mechanizmu opuszczania szyb
bo domyślam się ze jeśli do tej pory miałem ręczne to muszę teraz do tych drzwi doprowadzić zasilanie
i nie wiem dokładnie skąd: wpiąć się w zapalniczkie czy w radio, a może gdzieś indziej

#4 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:19, 01.08.2009

pozostanie też wymienić boczki, albo je czymś sensownie zalepić, żeby nie było dziur po pokrętłach, do tego wymiana (u kierowcy) i montaż (na tyle) paneli w drzwiach (przedni pasażera baz zmian), tych do otwierania szyb. Oczywiście pare kabelków trzeba też pociągnąć (i tu uważaj gdzie oddajesz auto, bo czasem wykorzystują kable głośnikowe, jeśli sa wolne :k) i jesteś zadowolonym posiadaczem elektryki ;-)

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#5 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:22, 01.08.2009

do tego wymiana (u kierowcy)


ooo cholera, racja zapomniałem o tym :k, a tego od anglika nie kupisz. Kup wiązkę kabli kierowcy i panel od jakiegoś rozbitka, bo przecież kierowca też ma sterowanie tylnymi szybami

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:34, 01.08.2009

jeśli chodzi o boczki to narazie zostawię takie ponieważ to wiąże się z kosztami kupna nowych, ale postaram się jakoś zalepić te dziurę po pokrętłach
tak samo narazie zostawię panel w drzwiach u kierowcy -chyba że starczy mi kasy to kupie go w pierwszej kolejności
ale nadal nie wiem skąd poprowadzić zasilanie do tych tylnych drzwi - ponieważ postaram się zrobić to sam -bo wydaje mi się to niezbyt skomplikowane (wiadomo trochę roboty będzie ale jest to chyba do zrobienie )a może się mylę

#7 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:26, 01.08.2009

Sprawdź najpierw czy nie masz instalacji w drzwiach. Właściwie powinno wystarczyć rozebranie łączników pomiędzy drzwiami a słupkiem. Jeśli nie będziesz miał instalacji to radziłbym zacząć się martwić jak wsadzić instalację oryginalną, którą kupisz a nie zawracać sobie skąd wziąć zasilanie. To akurat żaden problem.

Edit..
Jeszcze jedna rzecz. Nie radziłbym zaczynać przeróbki bez wszystkich części. Po pierwsze będziesz kilka razy rozbierał auto i robił to samo. Po drugie nawet jeśli się to wydaje, że jest proste i Plug&Play (Pray) to jeśli nie masz w aucie oryginalnej instalacji to długo bym się zastanawiał.
Zakładałem szyby elektryczne na oryginalnych podzespołach na przód do auta bez instalacji, gdzie oba przyciski są na tunelu środkowym, czyli instalacja banalnie prosta i zajęło to ok. 12 godzin ciągłej pracy.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:21, 03.08.2009

A więc....
postanowiłem zaryzykować z ta zmiana mechanizmów i kupiłem wczoraj dwa mechanizmy i dwa przełączniki sterowania tymi mechanizmami i.....
jeśli chodzi o mechanizm to wszystko jest ok czyli pasuje jak powinien w drzwiach
ale...
kiedy zabrałem się za dalszy ciąg pracy czyli podłączenie mechanizmu i przełącznika to po 4 godzinach rozłożyłem ręce
nie mam pojęcia jak to zrobić.....
ma może ktoś jakiś pomysł??????

#9 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:45, 04.08.2009

Oj mamy pełno pomysłów.
- można iść na spacer
- można przeczytać książkę
- można iść na jakiś film, np. Epoka 3D
Są wakacje, jest ciepło można wiele rzeczy robić, stąd i pomysłów sporo.
A o czym Ty myślisz?
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:02, 04.08.2009

mam problem z poprowadzeniem instalacji elektrycznej do tylnych drzwi..

#11 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:35, 04.08.2009

1. Musisz sprawdzić jak podłączyć przyciski do silników. Do każdego przycisku powinny iść przynajmniej 4 kable: "+", "-", oraz dwa do silnika. To powinno być rozrysowane w dokumentacji.
2. Musisz mieć gumowy łącznik pomiędzy drzwiami a słupkiem (taka giętka gumowa rurka jak przy drzwiach przednich)
3. Ten łącznik musi mieć piny, pod które podpinasz kable w drzwiach. Jeśli nie ma pinów do których mógłbyś się podpiąć, to musisz kombinować z przeciągnięciem kabli przez ten łącznik, ale pamiętaj by na kablach dać złącze tak by kiedyś można zdjąć drzwi.
4. Musisz najlepiej od skrzynki bezpieczników puścić po dwa kable ("+", "-") do każdych drzwi. Najlepiej znów zobaczyć który bezpiecznik odpowiada za zasilanie od szyb i pod ten bezpiecznik się podpiąć.

Ale to nie uwzględnia sterowania szybami z miejsca kierowcy. Trochę lipa jak dla mnie. Jak połączyć aby sterowanie działało dodatkowo z przednich drzwi, to już ktoś mądrzejszy się wypowie.
A najlepiej to, jak już pisałem wcześniej, kup wszystkie części i daj do zrobienia komuś kto się zna na elektryce.
Po podłączeniu wszystkiego i tak czeka Cię pewnie regulacja szyb aby poprawie chodziły, ale to zależy jaki mechanizm jest użyty.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:25, 12.08.2009

witam
właśnie padł mi mechanizm opuszczania szyb w lewych tylnych drzwiach w accordzie VI rocznik 1999
i pomyślałem sobie ale nie wiem czy to jest do zrobienia żeby zastąpić go nowym ale elektrycznym a nie jak jest obecnie ręcznym??????
czy ktoś wiem może czy jest to do zrobienia????
a może ktoś już próbował takiej zamiany i jestem ciekawy czy się udało czy nie??????
jeśli ktoś ma jakiś pomysł na to lub doświadczenie w tym to proszę o pomoc
pozdrawiam


nie ma problemu ja mam tak zrobione tylne miałem na korbkę a teraz mam elektryczne :mrgreen:

podłączał mi elektryk wiec co jak podłączyć to nie wiem, trochę coś przekombinował bo tylne okna można opuścić bez przekręcania kluczyka :shock:




IPB Skin By Virteq