Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Fotel kierowcy elektryczny vs. manualny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:43, 14.01.2014

Cześć. Nie wiecie czy jest różnica w wysokości siedzenia między fotelem elektrycznym a manualnym?
Moje pytanie stąd, że mam elektryczny i z racji słusznego wzrostu trochę dotykam głową sufitu. Tak sobie kombinuję czy da się coś zrobić, żeby trochę obniżyć siedzisko w jakikolwiek sposób. Mogłbym wymienić ten fotel na manualny jakbym miał pewność, że będzie niżej choćby o 5-7 cm. Będę wdzięczny za komentarz bo jak nie to moje plecy już nie wytrzymają i Hania pójdzie do Żyda :(.

ps. no właśnie jakby ktoś chciał kupić moje autko to zapraszam do Sosnowca na oblukanie. 225tys km. Lozyska przód wymienione, tuleje duże przednich wahaczy wymienione na oryginały. Ostatnio porządnie doszczelniony kolektor i jest miodzio. Wiadomo, że diesel pali mało i turbina nie zażynana z powodu mojego dupowatego stylu jazdy. Trochę blacharki do roboty ale nic szczególnego - latka lecą :)
  • 0

#2 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:56, 14.01.2014

nie wiem ile masz wzrostu, ja mam 180 i siedzisko manualne, oczywiscie lubie siedziec nisko i fotel u mnie na max w dol - to zostaje mi jeszcze troche miejsca do podsufitki, nawet biorac na max wysoko mam delikatny luz czyt. głowa - sufit.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#3 lukaso

lukaso
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Rz-w
  • Silnik:2.0
  • Wersja:exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:00, 15.01.2014

Cześć. Nie wiecie czy jest różnica w wysokości siedzenia między fotelem elektrycznym a manualnym?
Moje pytanie stąd, że mam elektryczny i z racji słusznego wzrostu trochę dotykam głową sufitu. Tak sobie kombinuję czy da się coś zrobić, żeby trochę obniżyć siedzisko w jakikolwiek sposób. Mogłbym wymienić ten fotel na manualny jakbym miał pewność, że będzie niżej choćby o 5-7 cm. Będę wdzięczny za komentarz bo jak nie to moje plecy już nie wytrzymają i Hania pójdzie do Żyda :(.

ps. no właśnie jakby ktoś chciał kupić moje autko to zapraszam do Sosnowca na oblukanie. 225tys km. Lozyska przód wymienione, tuleje duże przednich wahaczy wymienione na oryginały. Ostatnio porządnie doszczelniony kolektor i jest miodzio. Wiadomo, że diesel pali mało i turbina nie zażynana z powodu mojego dupowatego stylu jazdy. Trochę blacharki do roboty ale nic szczególnego - latka lecą :)


a obnizyłeś fotel na max ?

tak z głupa pytam bo ja mam elektr i nie wiem jak ja te guziki wciskałem ale dopiero z 2 miechy po zakupie sie zczaiłem że góra-dól sie tez reguluje :k

na marinesie kiedyś mi się wydawało że pamięć kilku ustawień to fanaberia, po co to komu i takie tam - miałem fotel manualnu i wiedziałem że jak żona jezdziła to fotel 2 ząbki w tył i jest ideał, teraz porzy elektrycznym przesuwaniu to chyba stoper muszę bo średnio mam 2 poprawki zanim wróce do poprzedniego ustawienia :evil:
  • 0

#4 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 00:29, 15.01.2014

Obniżenie to jedno, ale oprócz tego możesz spróbować zmienić pozycję w czasie jazdy, tzn. bardziej odchylić się do tyłu. Nie wszyscy lubią prowadzić pojazd "leżąc na plecach", ale zmiana auta wydaje mi się bardziej karkołomnym wyczynem niż zmiana pozycji (chyba że już się zdecydowałeś i szukasz powodu, to nie ma o czym gadać ;-)) Można się przyzwyczaić, ja sobie nie wyobrażam inaczej niż głowa na wysokości słupka środkowego :mrgreen:
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#5 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:37, 15.01.2014

Po czterech latach jeżdzenia hanią stwierdzam, że nie jest ona zaprojektowana dla ludzi powyżej 190cm wzrostu. Ja mam 193 :)
Trochę mi zajęło, żeby dojść do tego wniosku, ale lepiej później niż wcale hehe.
No i tak zacząłem kombinować co z tym fantem teraz zrobić. Właściwie to nie wiem czy na ból pleców nie ma wpływu bardziej kubełkowość oparcia, którego górne boczki przy tym wzroście wbijają się raczej w moje łopatki niż trzymają kierowcę w fotelu.
  • 0

#6 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 20:36, 15.01.2014

Też wolałbym ciut niżej chociaz do dachu jeszcze daleko
Zastanawiałem się kiedyś nad takim z COUPE ...Na pewno jest niższy .Możesz poszperać o tym ....może też przypasować bez przeróbek ale podstawowy problem to zakup z jakiegoś rozbitka

http://www.cargurus....Filter=EXTERIOR
  • 0
                       




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq